Srí Lanka se otvírá turistům od 1.8. 2020

čen21

Srí Lanka se otvírá turistům od 1.8. 2020

 

Před odletem na Srí Lanku si turisté musejí nechat udělat PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší než 72 hodin, a další test podstoupí po příletu na ostrov. Druhému testu se podrobí za 5–7 dní po příletu a třetímu za 10–12 dní.
Podle Marka Němce, honorárního konzula Srí Lanky v České republice, mohou na první pohled pravidla pro návštěvu ostrova vypadat jako přehnaně přísná, za dané situace jsou však přiměřená a nutná.
„Doporučuji, aby si turisté zajišťovali cesty přes české cestovní kanceláře, které budou nabízet cesty na Srí Lanku v souladu s nařízením srílanské vlády. Je třeba počítat s výdajem na víza (vydávají se na www.eta.gov.lk), s prvním přenocováním po příletu v certifikovaných hotelech v blízkosti letiště a smířit se s tím, že toto léto nebude ideální pro baťůžkáře,“ uvedl Marek Němec.
Mezinárodní letiště na Srí Lance zůstávají až do 1. srpna pro zahraniční návštěvníky zavřená, otevřená jsou jen pro repatriační lety cizinců, kteří na ostrově kvůli pandemii uvízli, pro nákladní lety a pro návraty Srílančanů do vlasti. Těch se domů vrátilo zatím asi deset tisíc. Odhaduje se, že kolem třiceti tisíc Srílančanů, kteří se chtějí vrátit, stále zůstává v zahraničí. Do 1. srpna by se měla vrátit přibližně polovina z nich.

Odebírat akční nabídky