Arktida a Antarktida

Arktida a Antarktida

ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Arktida a Antarktida

Polární plavby odhalují tichý svět království ledu a sněhu. Zblízka uvidíte ledovce, fjordy i vodopády, zahlédnete velryby, tučňáky, tuleně či lední medvědy. Na plavbách Arktida a Antarktida vás čekají zajímavé přednášky, besedy a promítání s odborným výkladem včetně vlastních zážitků a zkušeností.

Poloha Arktidy a Antarktidy

Arktida označuje oblast okolo severního pólu. Severní ledový oceán omývá břehy Rusa, Aljašky, Kanady, Laponska, ostrova Grónsko, Norska a Špicberků, leží zde Medvědí ostrov, vulkanický ostrov Jan Mayen a Faerské ostrovy. Antarktida je kontinent kolem jižního pólu. Nepatří žádnému státu a slouží především pro vědecké bádání.

Rozlehlá oblast stále zmrzlé půdy ledu a sněhu kolem severního pólu - Arktida je na první pohled pustá, ale ve skutečnosti tu naleznete bohatý podmořský život, velké kolonie ptáků a uvidíte ledního medvěda, polární lišku, tuleně, lachtany i mrože. Nejlépe můžete obdivovat tyto polární kraje z pohodlí lodě. Je možné, že se setkáte i s ledoborcem, který udržuje splavnou cestu severní ledovou pasáží. Kromě zajímavého prostředí a málo známých zvířat vás uchvátí polární záře nebo půlnoční slunce.

Zajímavá místa a přístavy v Arktidě a Antarktidě

Arktida

Grónsko, Baffinův ostrov, Špicberky

Antarktida

Americká vysočina, Enderbyho země, Země královny Maud, země Mac Robertsona, Viktoriina země, Wilkesova země

Antarktida je území věčného ledu, Unikátní plavby míří do Rossova a Weddellova moře. Pozoruhodné scenérie nabízí Antarktický poloostrov, který se stává během krátkého léta hnízdištěm tisícovek ptáků, zpozorovat zde můžete několik druhů tučňáků, na krách zahlédnete tuleně a lachtany. V moři se prohánějí plejtváci, keporkaci i kosatky. Dalšími cíli jsou Jižní Shetlandy a Jižní Orkneje, některé plavby vedou na Jižní Georgii a Falklandské ostrovy.


Více o aktivitách během polární plavby

Výlety z paluby lodě jsou organizované v nafukovacích člunech. Další možností jsou túry tundrou Špicberk i Grónska, návštěvy rybářských vesnic, procházky se sněžnicemi nebo výpravy na skialpinistických lyžích. Nenáročné jsou fotografické workshopy a ornitologické výpravy. Během většiny plaveb se nabízí velrybí safari.

Máte-li dost odvahy, zasedněte do mořského kajaku. Vyjížďky lze absolvovat na Špicberkách, v Grónsku i u Antarktického poloostrova. Pro úplné nadšence je k dispozici polární potápění. Nad Antarktidu je možné se vznést vyhlídkovým letadlem.


Sezóna polárních plaveb do Arktidy a Antarktidy

Do rozlehlých a málo osídlených polárních oblastí se nabízí nejvíce plaveb v souostroví Špicberky s vyplutím z Longyearbyen, zajímavá je kombinace Špicberky – Grónsko. Pokud se spokojíte jen s krátkou návštěvou civilizovanějších polárních oblastí, hledejte Špicberky, Grónsko, Nordkapp, Lofoty a Vesterály v nabídkách Costa Cruises, MSC, Holland America a Royal Caribbean.

Na jižní polokouli je zajímavou plavbou Atlantická odysea společnosti Oceanwide Expeditions, zhruba měsíční plavba zahrnující na své trase Antarktický poloostrov, Jižní Orkneje, Jižní Georgii a další zajímavá místa.

Do oblasti Patagonie pořádá dálkové plavby společnost Seabourn. Zhruba 20denní plavby společnosti Holland America obkrouží Jižní Ameriku z Buenos Aires přes Falklandy a Malvíny, Drakovým průlivem do přístavu Ushuaia a kolem mysu Horn do chilského Valparaísa.Odebírat akční nabídky