Karibik

Karibik

Karibik

PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Když se řekne Karibik...

Co se vám vybaví? Bílé pláže, modré moře, svůdné krásky, mužní surfaři, houpavá hudba a barevné longdrinky s deštníčky... A teď si představte, že tohle všechno si budete užívat z paluby luxusní lodi i přímo z vody - zaplavete si s rejnoky a delfíny, potopíte se za krásou korálů. Samozřejmě vystoupíte i na břeh ostrovních přístavů, abyste se mohli seznámit s místními obyvateli, prohlédnout si kávové plantáže nebo palírny zdejšího proslulého rumu.

Startujeme v Americe

Tyto pohádkové plavby začínají obvykle na Floridě, které má s Evropou cenově výhodné letecké spojení. Častými výchozími přístavy bývá i Tampa, Jacksonville nebo New Orleans, plavby, které mají za cíl především ostrovy, obvykle poprvé zvedají kotvy v Santo Domingu, San Juanu nebo na Guadeloupe.

Pozor, Karibik je návykový...

Plavba Karibikem vám změní život. Vyzkoušíte si nejrůznější aktivity spojené s mořem a vodními sporty, jako je koupání s mořskými želvami, šnorchlování, potápění, vyjížďky na surfu, windsurfu, katamaránu nebo na mořském kajaku. Na souši si užijete cyklovýlety nebo výpravy v džípech, uvidíte divukrásná přírodní panoramata, projdete se v korunách deštných pralesů, budete pozorovat exotická zvířata a ptáky v jejich přirozeném prostředí. Samostatnou kapitolu pak tvoří památky dávných kultur i kouzlo současných měst, která navštívíte.

Dejte tomu ten správný směr

Záleží jen na vás a na tom, co vás zajímá, abyste si vybrali směr své cesty. Plavba západním Karibikem vás zavede k mayským památkám v Mexiku, Belize a Hondurasu, položí vám k nohám Kubu, Jamajku a Kajmanské ostrovy. Východní Karibik vám představí Bahamské ostrovy a souostroví Velkých i Malých Antil.

Exkluzivně jen pro vás

Karibik může nabídnout i jedinečná místa pro vyvolené. Jsou to ostrovy vlastněné lodními společnostmi, kam mají přístup výhradně jejich klienti. Takový pocit absolutní výjimečnosti vám může dopřát společnost NCL na bahamském ostrově Great Stirrup, RCI zase na haitském Labadee nebo Coco Cay na Bahamách. Soukromý ostrov společnosti Carnival v oblasti Baham nese jméno Half Moon Cay.

Kdy se do toho pustit?

Vlastně kdykoli. Hlavní sezóna je v období evropské zimy, srpen a září je érou tornád, ale karibské plavby se pořádají víceméně celoročně a mají různou délku. Krátké 3 – 5 denní zvládnete prakticky za prodloužený víkend, naproti tomu dvoutýdenní mohou být doslova dechberoucím spojením dvou výše zmíněných základních tras – východního a západního okruhu.

A s kým?

Ať si vyberete kteroukoli z lodních společností, nemůžete udělat chybu. Karibik je jakousi třešničkou na dortu nabídky každé z nich, takže si můžete být jisti, že od  společností Carnival, Costa,  MSC, Norwegian Cruise Line, Princess Cruises či Royal Caribbean vždy dostanete to nejlepší.Odebírat akční nabídky