Karibik

Karibik

Karibik

ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Karibik symbolizuje slunný, tropický ráj s romantickými plážemi, deštnými pralesy a setkání s přívětivými domorodci. Při plavbě se zázemím luxusní lodě navštívíte hned několik karibských ostrovů. Na výletech po souši uvidíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu. Na sportovce čeká plavání s delfíny a rejnoky či potápění. Vyberte si plavby po Karibiku, většinou začínají na Floridě a směřují do východního či západního Karibiku.

Karibské moře

Turisticky atraktivní tropické Karibské moře o rozloze 2 754 000 km² je součástí Atlantského oceánu a rozkládá se mezi USA, Mexikem a Jižní Amerikou. Na jeho ploše jsou roztroušeny stovky ostrovů, které jsou zatříděné do těchto souostroví:

 • Velké Antily
 • Malé Antily
 • Návětrné ostrovy
 • Závětrné ostrovy

Karibikem se táhne Mezoamerický korálový útes. Teplota vody se pohybje od 24 do 29 °C.

 

V Karibiku je každá zastávka i každý přístav zážitkem. Lodní společnosti i místní agentury nabízejí v hojné míře aktivity spojené s mořem: potápění, šnorchlování, plavání s delfíny i mořskými želvami, vyjížďky na katamaránu, piknik na moři i zapůjčení surfu, windsurfu, mořského kajaku. Zájemci o relax na pláži, křišťálově čisté moře, odpočinek pod palmami a lahodný karibský koktejl se z přístavu můžou přepravit přímo na pláž.

Nejdůležitější přístavy vyplutí v Karibiku

USA

 • Miami
 • Fort Lauderdale
 • Port Canaveral
 • Orlando
 • Tampa
 • New York

Další země

 • San Juan
 • La Romana
 • Pointe a Pitre
 • Curacao
Když se řekne Karibik...

Co se vám vybaví? Bílé pláže, modré moře, svůdné krásky, mužní surfaři, houpavá hudba a barevné longdrinky s deštníčky... A teď si představte, že tohle všechno si budete užívat z paluby luxusní lodi i přímo z vody - zaplavete si s rejnoky a delfíny, potopíte se za krásou korálů. Samozřejmě vystoupíte i na břeh ostrovních přístavů, abyste se mohli seznámit s místními obyvateli, prohlédnout si kávové plantáže nebo palírny zdejšího proslulého rumu.

Pozor, Karibik je návykový...

Plavba Karibikem vám změní život. Vyzkoušíte si nejrůznější aktivity spojené s mořem a vodními sporty, jako je koupání s mořskými želvami, šnorchlování, potápění, vyjížďky na surfu, windsurfu, katamaránu nebo na mořském kajaku. Na souši si užijete cyklovýlety nebo výpravy v džípech, uvidíte divukrásná přírodní panoramata, projdete se v korunách deštných pralesů, budete pozorovat exotická zvířata a ptáky v jejich přirozeném prostředí. Samostatnou kapitolu pak tvoří památky dávných kultur i kouzlo současných měst, která navštívíte.

Itineráře plaveb

Záleží jen na vás a na tom, co vás zajímá, abyste si vybrali směr své cesty. Plavba západním Karibikem vás zavede k mayským památkám v Mexiku, Belize a Hondurasu, položí vám k nohám Kubu, Jamajku a Kajmanské ostrovy. Východní Karibik vám představí Bahamské ostrovy a souostroví Velkých i Malých Antil.

Soukromé ostrovy lodních společností

Karibik může nabídnout i jedinečná místa pro vyvolené. Jsou to ostrovy vlastněné lodními společnostmi, kam mají přístup výhradně jejich klienti. Takový pocit absolutní výjimečnosti vám může dopřát společnost NCL na bahamském ostrově Great Stirrup, RCI zase na haitském Labadee nebo Coco Cay na Bahamách. Soukromý ostrov společnosti Carnival v oblasti Baham nese jméno Half Moon Cay.

Kdy jet do Karibiku?

Vlastně kdykoli. Hlavní sezóna je v období evropské zimy, srpen a září je érou tornád, ale karibské plavby se pořádají víceméně celoročně a mají různou délku. Krátké 3 – 5 denní zvládnete prakticky za prodloužený víkend, naproti tomu dvoutýdenní mohou být doslova dechberoucím spojením dvou výše zmíněných základních tras – východního a západního okruhu.

Jaká lodní společnost je vhodná?

Ať si vyberete kteroukoli z lodních společností, nemůžete udělat chybu. Karibik je jakousi třešničkou na dortu nabídky každé z nich, takže si můžete být jisti, že od  společností Carnival, Costa,  MSC, Norwegian Cruise Line, Princess Cruises či Royal Caribbean vždy dostanete to nejlepší.Přístavy v této destivaci:

Odebírat akční nabídky