Royal Caribbean International

Royal Caribbean International
Royal Caribbean International  Royal Caribbean International  Royal Caribbean International  Royal Caribbean International  Royal Caribbean International  Royal Caribbean International  

O spolenosti:

Royal Caribbean International je lodní společnost se sídlem ve floridském Miami. Společnost byla založena v Norsku v roce 1968 jako Royal Caribbean Cruise Line třemi norskými společnostmi a dnes je spolu s Celebrity Cruises a Azamara Club Cruises vlastněná korporací Royal Caribbean Cruises Ltd., která je po Carnival Corporation druhým největším provozovatelem výletních lodí na světě. Royal Caribbean International aktuálně provozuje 24 lodí a kontroluje více než pětinu celosvětového trhu výletních plaveb. Od svého vzniku společnost jen rostla a vždy se snažila posouvat hranice toho, co je na moři možné – důkazem jsou nejen její nejnovější gigantické lodě, ale také budoucí projekty.

Flotila:

Royal Caribbean International aktuálně provozuje 24 lodí v celkem 8 třídách: Empress (Empress of the Seas – 1990), Sovereign (Majesty of the Seas – 1992), Vision (Grandeur of the Seas – 1996, Rhapsody of the Seas – 1997, Enchantment of the Seas – 1997, Vision of the Seas – 1998), Voyager (Voyager of the Seas – 1999, Explorer of the Seas – 2000, Adventure of the Seas – 2001, Navigator of the Seas – 2002, Mariner of the Seas – 2003), Radiance (Radiance of the Seas – 2001, Brilliance of the Seas – 2002, Serenade of the Seas – 2003, Jewel of the Seas – 2004), Freedom (Freedom of the Seas – 2006, Liberty of the Seas – 2007, Independence of the Seas – 2008), Oasis (Oasis of the Seas – 2009, Allure of the Seas – 2010, Harmony of the Seas – 2016), Quantum (Quantum of the Seas – 2014, Anthem of the Seas – 2015, Ovation of the Seas – 2016).

Lodě třídy Oasis jsou těmi největšími výletními loděmi, které zatím byly postaveny: při obsazenosti 2 osob v kajutě pojmou 5 400 pasažérů, jejich maximální kapacita však dosahuje až 6 296 hostů.

Do budoucna společnost chystá dalších 6 lodí. Tou první bude už v roce 2018 Symphony of the Seas (třída Oasis), následovat bude Quantum of the Seas (2019) a další, dosud nepojmenovaná loď třídy Quantum (2020). V roce 2021 na moře vypluje další loď třídy Oasis, v roce 2022 pak Icon of the Seas a v roce 2023 doposud bezejmenná loď stejného projektu (Project Icon), který se zaměří na plavidla poháněná zkapalněným zemním plynem.

Destinace:

Své hosty Royal Caribbean International přepravuje po celém světě. Její lodě míří do téměř tří stovek přístavů na celkem šesti kontinentech. Mezi oblíbenou destinaci společnosti patří tradiční Karibik, na jejích itinerářích však nechybí ani Asie, Aljaška, Austrálie a Nový Zéland, Bermudy, Dubaj, Havaj, Evropa, Mexiko nebo Jižní Amerika. Společnost spravuje dva soukromé rezorty, kde zastavují některé z jejích lodí plavící se po Karibiku a Bahamách. Na severním pobřeží Haiti je to rezort Labadee, v oblast Barry Island na Bahamách potom soukromý ostrov Coco Cay. V obou rezortech na návštěvníky čekají nádherné bílé písečné pláže, palmy, lehátka a celá řada zábavných aktivit.

Ubytování:

Lodě Royal Caribbean International patří mezi ty největší na světě, a tak není žádným překvapením, že nabídka ubytovacích kapacit je skutečně široká.  Některé z kajut jsou propojitelné a jsou tak schopné ubytovat i rodiny nebo skupiny přátel, jiné jsou přizpůsobené pro hendikepované hosty a pasažéry s omezenou možností pohybu.

Každá kajuta  nabízí televizi, telefon, koupelnu, sprchu a také fén, dostatek úložného prostoru a možnost připojení k bezdrátovému internetu (za poplatek).

Služby na palubě:

 

Lodě Royal Caribbean International jsou doslova plovoucími městy a o zábavu na nich je postaráno. Nechybí na nich hlavní divadlo s představeními ve stylu muzikálů z Broadwaye ani letní kino pod širým nebem. Na lodích třídy Oasis si pasažéři užijí unikátní show AquaTheater s tanečníky, potápěči a akrobaty, krasobruslařská představení se pak nabízí na lodích tříd Oasis, Freedom a Voyager. Všechny lodě pak přinášejí živou hudbu a taneční, akrobatická, komediální, žonglérská nebo kouzelnická vystoupení.

Příznivci aktivního trávení volného času ocení moderně vybavené fitness centrum s kardio i posilovacími stroji a skupinovými lekcemi jógy, pilates nebo spinningu. Nechybí hřiště na košíkovou a další míčové sporty, lezecká stěna, simulátor surfování, zip line, kluziště, minigolf, boxerský ring, běžecký trek, dráha pro kolečkové brusle nebo ping pong. Kdo má rád adrenalin, může se na lodích nejnovější třídy Quantum těšit na unikátní kapsuli North Star, která cestující vyveze do výšky 90 metrů nad vodní hladinu, odkud jim nabídne panoramatické výhledy. Stejná třída lodí pak nabízí i SeaPlex, největší vnitřní aktivní prostor na moři.

K dispozici jsou rozsáhlé lodní lázně Vitality Spa s celou řadou procedur, masáží a salonem krásy, kadeřnictvím, speciálními procedurami jen pro muže a také pro mladé. Na žádné lodi nechybí hned několik bazénů, vířivky, sluneční paluba jen pro dospělé a také knihovna nebo karetní místnost, hosté však mohou zkusit své štěstí také v kasinu nebo při bingu.

Royal Caribbean International myslí také na rodiny s dětmi. K dispozici je služba hlídání za poplatek, pro ty nejmenší od 6 měsíců do 3 let pak speciální školka se zábavnými i edukačními programy. Pro děti od 3 do 11 let jsou připraveny tři kluby – Aquanauts, Explorers a Voyagers -, kde si užijí spoustu legrace při sportovních, tanečních, hudebních nebo uměleckých aktivitách. Speciálně pro děti je určena vodní zóna H2O Zone a video arkády. Teenagerům jsou k dispozici sportovní a taneční soutěže, grilování a filmové večery, jen pro ně určené party a dokonce speciální program v lodních lázních.

Odebírat akční nabídky