Austrálie a Nový Zéland

Austrálie a Nový Zéland

ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Austrálie a Nový Zéland

Austrálie a Nový Zéland nabízí jedinečné přírodní zajímavosti, endemickou faunu i flóru i výstavní města se zajímavou historií. Plavba Austrálie a Nový Zéland představuje dobrý způsob, jak prozkoumat nejkrásnější národní parky, vyzkoušet nové vodní aktivity a poznat maorskou kulturu. Nový Zéland vás uchvátí horami a přívětivými obyvateli.

Poloha Austrálie a Nového Zélandu

Austrálie leží na jižní polokouli mezi Indickým, Tichým a Jižním oceánem. Kontinent Austrálie a Oceánie zahrnuje kromě samotné Austrálie také kolem 20 000 ostrovů roztroušených v Tichém oceánu.

Přístav Sydney je nejčastějším výchozím bodem pro plavby v této rozlehlé oblasti nebo pro unikátní plavby, obeplouvající celou Austrálii. V nejširší nabídce plaveb mezi Austrálií a Novým Zélandem lodě plují po Tasmanově moři a kotví například v Aucklandu, Dusky Sound a Melbourne, některé trasy zahrnují i zastávku v Tasmánii. Jinou možností je plavba kolem Nového Zélandu včetně jihovýchodní strany souostroví a návštěvy Dunedinu, Wellingtonu a Christchurche.


Zajímavá místa a přístavy v Austrálii a Novém Zélandu

Oblíbené je poznávání pouze východního pobřeží Austrálie, kdy se lodě plaví Tasmanovým a Korálovým mořem se zastávkami v Newcastle, Brisbane či Port Douglas. Trasy většinou trvají 10 až 18 dni a zabírají velice rozlehlé území, orientačně srovnatelné s celým Středomořím.

Austrálie a Tasmánie

Mezi města, jejichž návštěvě byste měli věnovat delší čas, patří určitě kosmopolitní Sydney. Najdete zde skvělé možnosti nakupování a úžasné památky. K nejvíce fotografovaným patří budova opery, připomínající naduté plachtoví, a půlkilometrový most Sydney Harbour Bridge. Krásné pláže v okolí města v čele s Bondi Beach se hodí pro koupání i surfování.

Na plavbách kolem východního pobřeží je atraktivní zastávkou Queensland, odkud se organizují výlety na souostroví Whitsundays s malebně položenou pláží Airlie. Tvoří součást Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě, který je domovem mnoha druhů tropických ryb a mořských tvorů.

Při zastávce v Tasmánii kotví lodě v přístavu Hobart, kde jsou zajímavá pískovcová skladiště z 19. století. Malebné náměstí Salamanca vyzývá k posezení a vychutnání sklenky vína ze skvělých vinic v Coal Valley. Na Nové Kaledonii vás uchvátí dech beroucí ostrovní ráj Isle of Pines s křišťálově průzračnou vodou zvoucí ke koupání i šnorchlování.

Nový Zéland

Novozélandský Marlborough Sounds je velice rozlehlá síť vodních cest mezi poloostrovy a ostrovy v Cookově průlivu, který od sebe odděluje Severní a Jižní ostrov. Díky této členitosti je plavba touto pasáží nesmírně atraktivní.Velkolepá a barvitá historie; oblast Severní a Jižní Ameriky zažila mnohé střety kultur a dodnes se potýká s minulostí, současně se směřováním do budoucnosti. Tato oblast, která světu tolik dala, vás srdečně zve k návštěvě svých zemí i moří. Ať už Jižní Ameriku navštěvujete poprvé nebo jste ostřílený cestovatel, tento působivý kontinent vás ohromí obrovskými řekami a deštnými pralesy, horami i jezery, pobřežím a útesy, zasněženými vrcholky i malebnými zálivy. Až budete odjíždět, odnesete si s sebou vzpomínky na celý život.

Odebírat akční nabídky