CUNARD
CUNARD CUNARD CUNARD CUNARD CUNARD CUNARD CUNARD 
   
 

Lodní společnost byla založena v roce 1840 kanadským obchodníkem Samuelem Cunardem jako British and North American Royal Mail Steam Packet Company, který se čtyřmi parníky operoval na trase Liverpool-Halifax-Boston. V témže roce loď Brittania vyplula na svou první transatlantickou plavbu. Během příštích 30 let držely jeho lodě většinu času Modrou stuhu za nejrychlejší přeplutí Atlantského oceánu. V 70. letech však Cunard předstihli jeho rivalové White Star Line a Inman Line. Aby mohla společnost bojovat s konkurencí a navýšit svůj kapitál, byla firma v roce 1879 přeorganizována a stala se Cunard Steamship Company, Ltd. V obou světových válkách společnost ztratila větší část flotily, avšak se zasadila o zásadní urychlení obou válek a získala i tímto způsobem světové renomé. V současné době tato britsko-americká lodní společnost disponuje flotilou 3 lodí, a to světově známou Queen Mary 2, Queen Elizabeth a Queen Victory.

 

   
 

Kromě světově proslulých zaoceánských plaveb přes Atlantik je možné navštívit i oblíbené Středomoří či zakusit jen krátkou čtyřdenní plavbu z/do Hamburku či od ledna 2016 se vydat do dalekých krajů s plavbami od 8 do 121 dní a mnoho dalšího v rámci jejich 96 destinací ve 35 zemích světa.

Zde je konkrétní výčet jednotlivých destinací:

Středomoří, Severní Evropa, Karibik, Transatlantické plavby, krátké plavby po Evropě (od 2 do 7 dnů), plavby kolem světa na 120-121 dní, exotické plavby zahrnující itineráře od 7 do 42 nocí po celém světě (Amerika, Austrálie, Afrika, Indický Oceán, Asie, Arabský poloostrov, JV Asie)

   
 

Veškeré lodě nabízejí prostorný luxus, skvělé služby, a to vše s britským šarmem a dlouholetou tradicí.  Ačkoliv je společnost již historicky velmi dlouho na trhu, jeho flotila je jedna z nejmladších na moři a disponuje službami a zábavním programem té nejvyšší kvality.

 

Queen Mary 2:

Datum vyplutí:  Leden 2004                                       Kapacita:  2,620 cestujících

Délka:  345 metrů                                                      Šířka:  40 metrů

 

Queen Mary 2 je na světě jediný opravdový zaoceánský parník - velký, elegantní a luxusní. Její prostory nabízí největší taneční parket na moři a poskytuje návštěvníkům zábavu ve formě 3D kina, planetária, divadla, galerie, kasina, a další formy zábavy, vzdělávání, nejvyšší formy gastronomie a celkové relaxace na palubě.

 

Queen Victoria:

Datum vyplutí:  Prosince 2007                                   Kapacita:  1,997 cestujících

Délka:  294 metrů                                                     Šířka:  32 metrů

 

Queen Victoria, elegantní a moderní loď, kde naleznete teplo a luxus v celkovém interiéru, s mramorem a dřevem vytváří dokonalou rovnováhu mezi pohodlím a elegancí. Queen Victoria byl první lodí, která vlastní divadelní boxy. Zimní zahrada je dalším fantastickým místem, kde se setkává vnějším svět s vnitřním a zvláště, když se skleněná střecha otevře ve slunných dnech.

 

Queen Elizabeth:

Datum vyplutí:  Říjen 2010                                         Kapacita:  2,081 cestujících

Délka:  294 metrů                                                      Šířka:  32 metrů

 

Queen Elizabeth, pokřtila ji její jmenovkyně, Její Veličenstvo britská královna Elizabeth v říjnu 2010, a je nejnovější Cunard lodí. Moderní a prostorná loď, kde naleznete vše potřebné pro delší neuspěchanou dovolenou. Queen Elizabeth má nádhernou hrací palubu, kde si hosté mohou zahrát, kroket, tenis, golf, basketbal a obří šachy. Mezi další přednosti patří tzv. Garden Lounge a Yacht Club.

   
 

Brittania

Britannia hosté mají možnost ubytování ve formě Single, Inside, Oceanview, Balcony and Club Balcony kajut. Mohou se těšit na celou řadu gastronomických zážitků na snídani, obědě, večeři a lehkém občerstvení mezi nimi. Snídani a oběd mohou hosté zakusit ve formě bufetu v Lido Restaurant (na Queen Victoria a Queen Elizabeth) nebo Kings Court (na Queen Mary 2), nebo v restauraci Britannia. Na večeři, budou Britannia hosté mít výhradní stůl v restauraci Britannia, kde mohou ochutnat lahodnou nabídku chutných pokrmů, od Chateaubriand a humra se sorbetem a bohatě zdobený dort a jiné vynikající pochutiny.

 

The Grills

„The Grills“ příběh začal na Queen Mary před téměř 80 lety v tzv. The Grill Room; intimní prostor pro First Class cestující, aby se vyhnuli hlavní jídelně. V průběhu let, zkušenosti této úrovně služeb se rozrostly a symbolizují to nejlepší jídlo a služby na moři, stejně jako luxusní ubytování.

 

Dnes, „Grill“ hosté mají možnost ubytování v apartmánech Princess Grill a Queens Grill na všech Cunard lodích. Stejně jako luxusní ubytování, exkluzivní salonky a palubních prostor, „Grill“ hosté také mají vyhrazené restaurace.

 

Hosté ubytovaní v Queens Grill apartmá mají stůl vyhrazený v světově proslulé Queens Grill restauraci.  Princess Grill hosté mají stůl rezervovaný v sofistikované restauraci Princess Grill, která nabízí vynikající výběr kuchyně.

   
 

Cunard World Club je věrnostní klub, který se skládá ze čtyř různých úrovní členství - Silver, Gold, Platinum a Diamond, z nichž každá nabízí celou řadu výhod. Hosté se automaticky stanou členem Silver po dokončení jejich první výpravy, s progresí až do úrovně Diamond v závislosti na počtu Cunard plaveb/ počet dní strávených na palubě.

Odebírat akční nabídky