Afrika

Afrika

ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Afrika

Kontinent mnoha podob a tváří se stále více otevírá turistickému ruchu a láká k objevování a poznávání. Mezi jedinečné cestovatelské zážitky na plavbách v Africe patří proplutí Suezského kanálu, šnorchlování u korálových útesů Rudého moře i plavby kolem pobřeží Jihoafrické republiky. V bezpečí a pohodlí lodi plujte kolem Afriky na jejím západním pobřeží, pozorujte tisíce plameňáků v namibijské zátoce Walvis Bay a nechte se zlákat k nákupům na marockých tržnicích.

Poloha Afriky

S rozlohou přes 30 miliónů kilometrů čtverečních je Afrika třetí největší kontinent. Na západě ji omývá Atlantský oceán, na východě Indický oceán a na severu Středozemní moře. Od Asie odděluje Afriku úžasný Suezský průplav a Rudé moře, nejblíže k Evropě má "černý kontinent" v Gibraltarském průlivu.

Pobřeží Afriky je jen málo členité, bez výrazných poloostrovů a zálivů. Největší africký ostrov je Madagaskar.


Zajímavá místa, přístavy a cílové země plaveb v Africe

Nejnavštěvovanější africké přístavy leží na březích Středozemního moře. Jedná se především o egyptské přístavy Alexandria a Port Said, které lodě evropských lodních společností navštíví při plavbách do Izraele, Řecka a Turecka. Z egyptských přístavů se pořádají denní výlety za pyramidami v Gíze spojené s návštěvou káhirského muzea. Při plavbě západním Středomořím je populární zastávka v Tunisu s návštěvou rozvalin Kartága. Marocké přístavy Agadir a Casablanca navštívíte při plavbách na Kanárské ostrovy. Atraktivní a vzdálenou destinací je Jihoafrická republika s přístavy Kapské Město, Durban, Mossel Bay (Zátoka mušlí) a malebným Port Elisabeth. Během kotvení se můžete vydat za pozorováním velryb nebo divokých zvířat. V Kapském Městě byste si neměli nechat ujít mořské akvárium Two Oceans Aquarium. Netradičními zastávkami jsou přístavy na západním pobřeží. Podíváte se do slavného Dakaru, proplujete širokou zátoku Walvis Bay u břehů Namibie nebo se projdete po angolské metropoli Luandě s mnoha koloniálními památkami.


Sezóna plaveb kolem Afriky

Výletní lodě na svých dálkových trasách plují kolem černého kontinentu východním i západním směrem a obeplouvají přitom nejjižnější cíp kontinentu, Mys Dobré naděje. Dálkové plavby kolem břehů Afriky pořádá mnoho velkých lodních společností, zajímavé plavby mají ve svém kalendáři společnosti Cunard, Costa Cruises a Princess Cruises. Dlouhé plavby podél západního pobřeží připravuje společnost Holland America a Seabourn, do přístavů Jihoafrické republiky připlouvají nejčastěji lodě MSC.Odebírat akční nabídky