Jižní Amerika

Jižní Amerika

ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Jižní Amerika

Kontinent Jižní Amerika zní tanečními rytmy karnevalových slavností a láká historií zaniklých civilizací. Mnoho set kilometrů dlouhá pohoří se tyčí až do mraků, při pobřeží naleznete plno nádherných pláží. Pokud jste otevření, máte jedinečnou možnost navázat nová přátelství s lidmi ze zdejšího regionu a poznat jejich zvyky. Vyzkoušejte plavbu v Jiřní Americe a nebudete litovat.

Poloha Jižní Ameriky

Kontinent Jižní Amerika tvoří jižní část pevninského celku Amerika. Nalodění je možné v brazilském Santosu ležícím poblíž Sao Paulo. Velice atraktivní je Rio de Janeiro, v Argentině je možné nalodění v Buenos Aires.

Ikonickým místem Jižní Ameriky je bezpochyby Rio de Janeiro, nad nímž rozpíná paže kamenná socha Ježíše Krista. Návštěva tohoto místa na hoře Corcovado je tedy téměř povinností a byla by škoda nechat se ošidit o úchvatný panoramatický rozhled na celé město i širé moře a vnitrozemí. Druhou skoro povinnou zastávkou je proslulá městská pláž Copacabana.

Přístav Ilheus pyšní historickými památkami a krásnými plážemi, z nichž Baruna Fagana Beach je považovaná za jednu z nejkrásnějších v severní Brazílii.
Velkolepá a barvitá historie; oblast Severní a Jižní Ameriky zažila mnohé střety kultur a dodnes se potýká s minulostí, současně se směřováním do budoucnosti. Tato oblast, která světu tolik dala, vás srdečně zve k návštěvě svých zemí i moří. Ať už Jižní Ameriku navštěvujete poprvé nebo jste ostřílený cestovatel, tento působivý kontinent vás ohromí obrovskými řekami a deštnými pralesy, horami i jezery, pobřežím a útesy, zasněženými vrcholky i malebnými zálivy. Až budete odjíždět, odnesete si s sebou vzpomínky na celý život.


JIŽNÍ AMERIKA
 
Písečné pláže, latinskoamerické rytmy, nejdelší řeka světa, výborná kuchyně… To je jen nepatrná část známých rysů tohoto světadílu. Řeč je o kontinentu, který se svou dochovanou historií neustále láká nespočet turistů. Připravili jsme pro vás několik tras přes nejkrásnější místa Jižní Ameriky. Vydáme se na Galapágy, které vás zaujmou množstvím živých tvorů, které tyto ostrovy obývají. Naše cesty míří i přes ostrovní státy Trinidad a Tobago, které jsou známé okouzlující přírodou a velkou rozlohou deštných pralesů. Rádi vám dopřejeme návštěvu Argentiny, kde na vás zaručeně dýchne „tranquilo“ - pověstná argentinská pohoda. Nemalé zážitky vám také můžeme zaručit v jedné z největších zemí světa, Brazílii, která vás pohltí svou jedinečnou atmosférou. Pojďme společně prožít cestu tímto kontinentem, která vám přinese přesně to, co chcete. A my pevně doufáme, že to budou zážitky na celý život. 
 
Na co se můžete těšit?
 

Galapágy

Plavba na souostroví Galapágy v Tichém oceánu je cestování do míst, kde se zastavil čas. V panenské přírodě zde žijí živočichové, které nenajdete nikde jinde na světě. Plavba na lodi Galapágy nadchne všechny milovníky dobrodružství.

Galapágy jsou domovem několika druhů zvířat, které jen stěží najdeme jinde na světě. Za zmínku určitě stojí obří galapážská želva, ale potkat se tu můžete až s 60 druhy různých ptáků, od tučňáků po plameňáky, albatrosi a pelikány. Podnebí Galapágů ovlivňují mořské proudy a teplota se na těchto místech průměrně pohybuje do 28 stupňů Celsia. Pokud holdujete potápění, čeká vás neskutečný zážitek! Pod vodou se totiž díky živočichům nejrůznějších tvarů a barevnému vodnímu světu odehrává hotové divadlo.

Poloha Galapág

Souostroví Galapágy, které tvoří 18 sopečných ostrovů v Tichém oceánu, je perlou Ekvádoru. Leží od něj 1 000 kilometrů západně a již v roce 1978 se stalo součástí světového dědictví UNESCO. Rozloha Galapágů činí 7 844 kilometrů čtverečních. Žije zde kolem 30 tisíc obyvatel, hlavní město Puerto Baquerizo Moreno leží na ostrově San Cristóbal.

Souostroví Galapágy proslulo bizarně vyhlížející krajinou, ve které se pohybují velcí, prehistoricky vyhlížející leguáni a obří želvy. Nad exotickou krajinou se vznáší tisíce pestrobarevných ptáků. Dnes se galapážské ostrovy staly ostrovy turistů a přírodovědců, kteří obdivují bohatství unikátní a nenarušené fauny.

Zajímavá místa a přístavy na Galapágách

  • Baltra,
  • Quito,
  • Puerto Villamil,
  • Puerto Ayora.

Na Galapágách žije množství tuleňů, želv, vodních i suchozemských leguánů. Nacházejí se tu hnízdiště albatrosů, volavek, fregatek, terejů a dalšího ptactva. Galapágy skýtají možnost koupat se s delfíny a pozorovat žraloky.

Plavby na Galapágy

Plavby v této oblasti začínají v ekvádorském přístavu Quito nebo přímo na galapážském ostrově Baltra. Celý týden nebo i déle výletní lodě navštěvují každý den jiný ostrov. Některé plavby doplňuje návštěva perské Limy a historického Cusca.

V naší nabídce této unikátní destinace naleznete luxusní plavby společnosti Celebrity Cruises. Galapážské trasy plaveb expediční lodí Celebrity Xpedition začínají v přístavu Baltra a zavedou vás do fascinujícího světa této ostrovní skupiny. Týdenní plavby se pořádají celoročně a připraveno je více různých okruhů.

Sezóna plaveb kolem Galapág

Plavby na Galapágy jsou určené především cestovatelům, kteří milují poznávání a obdivují přírodu ve všech jejích podobách a proměnách. Tuto destinaci vyhledávají také profesionální i amatérští přírodovědci, fotografové a filmaři.

 
Trinidad a Tobago
 
Uvolněný karibský životní styl, deštné pralesy, bažiny, ale i korálové útesy vytvářejí z těchto ostrovních států místa, která stojí za to navštívit. Ohromí vás dlouhé písečné pláže osázené palmami. Na obou ostrovech se můžete těšit na průzračné moře, krásnou přírodu a pohodové místní obyvatele. Ostrovy mezi sebou dělí zhruba 30 km. Tobago je spíše klidnější a menší ostrov, na kterém si každý návštěvník najde to své. Dominuje zde klid, a nádhera korálových útesů láká své návštěvníky k jejímu probádání. Naproti tomu Trinidad je rušný, hustě osídlený ostrov, který vás díky jednomu z nejdivočejších karnevalů pořádaných v Karibiku rozhodě nenechá chladnými.


Argentina
 
Země tance, dobrého jídla a ještě lepšího vína. Argentina vás svou rozmanitostí jednoduše okouzlí. Na západě se pyšní velehory Andy, rozsáhlé pláně zase leží na východě. Budete zaskočeni úchvatnou argentinskou přírodou. Za zmínku stojí například ledovce v národním parku Los Glaciares  a nejnádhernější vodopády světa Iguacu, které leží na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Hlavním městem je Buenos Aires, které je zároveň i nejvýznamnějším argentinským přístavem. Argentinci umí žít a v Buenos Aires to platí dvojnásob. Na své si sem zaručeně přijdou milovníci vášnivého tanga i fanoušci fotbalu. Kromě dobrého vína si z Argentiny můžete přivést argentinský národní nápoj Maté, vyráběný z lístku cesmíny paraguayské nebo výbornou argentinskou kávu.  
 
 
 
Brazílie
 
Jedná se o největší a nejlidnatější stát v Jižní Americe. Brazílie je zemí, ve které žije díky Amazonskému pralesu asi nejvíce druhů živočichů a rostlin na světě. Je to exotická země, plná rozmanitých kontrastů. Na své si přijdou nejen milovníci přírody a objevitelé domorodých kmenů, ale i vášniví tanečníci na každoročně pořádaném karnevale v Rio de Janeiro. Ne nadarmo se říká, že je to město, které nikdy nespí. Rio se může pyšnit několika skvostnými plážemi, mezi které patří i  nejznámější pláž světa Copacabana, zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO. Kde jinde se osvěžit koktejlem Caipirinha než právě na rozpálené pláži s bílým pískem. A pokud patříte mezi labužníky a vyznavače světových kuchyní, zaručeně si pochutnáte na Feijoadě, což je brazilský národní pokrm. Místní vám však rádi připraví i Churrasco z hovězího masa, podávané brazilským způsobem.


Odebírat akční nabídky