Jižní Amerika

Jižní Amerika

PLAVBY V TÉTO DESTINACI


Velkolepá a barvitá historie; oblast Severní a Jižní Ameriky zažila mnohé střety kultur a dodnes se potýká s minulostí, současně se směřováním do budoucnosti. Tato oblast, která světu tolik dala, vás srdečně zve k návštěvě svých zemí i moří. Ať už Jižní Ameriku navštěvujete poprvé nebo jste ostřílený cestovatel, tento působivý kontinent vás ohromí obrovskými řekami a deštnými pralesy, horami i jezery, pobřežím a útesy, zasněženými vrcholky i malebnými zálivy. Až budete odjíždět, odnesete si s sebou vzpomínky na celý život.


JIŽNÍ AMERIKA
 
Písečné pláže, latinskoamerické rytmy, nejdelší řeka světa, výborná kuchyně… To je jen nepatrná část známých rysů tohoto světadílu. Řeč je o kontinentu, který se svou dochovanou historií neustále láká nespočet turistů. Připravili jsme pro vás několik tras přes nejkrásnější místa Jižní Ameriky. Vydáme se na Galapágy, které vás zaujmou množstvím živých tvorů, které tyto ostrovy obývají. Naše cesty míří i přes ostrovní státy Trinidad a Tobago, které jsou známé okouzlující přírodou a velkou rozlohou deštných pralesů. Rádi vám dopřejeme návštěvu Argentiny, kde na vás zaručeně dýchne „tranquilo“ - pověstná argentinská pohoda. Nemalé zážitky vám také můžeme zaručit v jedné z největších zemí světa, Brazílii, která vás pohltí svou jedinečnou atmosférou. Pojďme společně prožít cestu tímto kontinentem, která vám přinese přesně to, co chcete. A my pevně doufáme, že to budou zážitky na celý život. 
 
Na co se můžete těšit?
 

Galapágy
 
Toto souostroví leží zhruba tisíc kilometrů od Ekvádoru. Ostrovům jednoznačně dominuje příroda, díky které je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Galapágy jsou domovem několika druhů zvířat, které jen stěží najdeme jinde na světě. Za zmínku určitě stojí obří galapážská želva, ale potkat se tu můžete až s 60 druhy různých ptáků, od tučňáků po plameňáky, albatrosi a pelikány. Podnebí Galapágů ovlivňují mořské proudy a teplota se na těchto místech průměrně pohybuje do 28 stupňů Celsia. Pokud holdujete potápění, čeká vás neskutečný zážitek! Pod vodou se totiž díky živočichům nejrůznějších tvarů a barevnému vodnímu světu odehrává hotové divadlo.
 
 
Trinidad a Tobago
 
Uvolněný karibský životní styl, deštné pralesy, bažiny, ale i korálové útesy vytvářejí z těchto ostrovních států místa, která stojí za to navštívit. Ohromí vás dlouhé písečné pláže osázené palmami. Na obou ostrovech se můžete těšit na průzračné moře, krásnou přírodu a pohodové místní obyvatele. Ostrovy mezi sebou dělí zhruba 30 km. Tobago je spíše klidnější a menší ostrov, na kterém si každý návštěvník najde to své. Dominuje zde klid, a nádhera korálových útesů láká své návštěvníky k jejímu probádání. Naproti tomu Trinidad je rušný, hustě osídlený ostrov, který vás díky jednomu z nejdivočejších karnevalů pořádaných v Karibiku rozhodě nenechá chladnými.


Argentina
 
Země tance, dobrého jídla a ještě lepšího vína. Argentina vás svou rozmanitostí jednoduše okouzlí. Na západě se pyšní velehory Andy, rozsáhlé pláně zase leží na východě. Budete zaskočeni úchvatnou argentinskou přírodou. Za zmínku stojí například ledovce v národním parku Los Glaciares  a nejnádhernější vodopády světa Iguacu, které leží na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Hlavním městem je Buenos Aires, které je zároveň i nejvýznamnějším argentinským přístavem. Argentinci umí žít a v Buenos Aires to platí dvojnásob. Na své si sem zaručeně přijdou milovníci vášnivého tanga i fanoušci fotbalu. Kromě dobrého vína si z Argentiny můžete přivést argentinský národní nápoj Maté, vyráběný z lístku cesmíny paraguayské nebo výbornou argentinskou kávu.  
 
 
 
Brazílie
 
Jedná se o největší a nejlidnatější stát v Jižní Americe. Brazílie je zemí, ve které žije díky Amazonskému pralesu asi nejvíce druhů živočichů a rostlin na světě. Je to exotická země, plná rozmanitých kontrastů. Na své si přijdou nejen milovníci přírody a objevitelé domorodých kmenů, ale i vášniví tanečníci na každoročně pořádaném karnevale v Rio de Janeiro. Ne nadarmo se říká, že je to město, které nikdy nespí. Rio se může pyšnit několika skvostnými plážemi, mezi které patří i  nejznámější pláž světa Copacabana, zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO. Kde jinde se osvěžit koktejlem Caipirinha než právě na rozpálené pláži s bílým pískem. A pokud patříte mezi labužníky a vyznavače světových kuchyní, zaručeně si pochutnáte na Feijoadě, což je brazilský národní pokrm. Místní vám však rádi připraví i Churrasco z hovězího masa, podávané brazilským způsobem.


Odebírat akční nabídky