Hurtigruten - nejzelenější flotila na světě

srp28

Hurtigruten - nejzelenější flotila na světě

Tyto nové expediční plavby vám ukáží norské fjordy jako nikdy předtím, lodě budou vybaveny bateriemi a dalšími zelenými technologiemi, které poskytnou dostatečnou ochranu životního prostředí a současně se budete moci plavit podél norského pobřeží a prozkoumávat nádherné fjordy po celý rok.
 
To znamená, že lodní společnost Hurtigruten, která letos v létě představila první hybridní výletní loď na světě, MS Roald Amundsen, přidá další tři hybridní lodě, čímž se stane nejzelenější flotilou výletních lodí na světě.

Baterie a zelená technologie:Hurtigrute

MS Otto Sverdrup bude mít v průběhu roku 2020 nainstalován bateriový zdroj, kdy stejné instalace baterií proběhnou na MS Maud a MS Eirik Raude v roce 2021. Bateriové moduly podporující lodní motory tak výrazně snižují emise.
Tyto tři lodě budou také vybaveny zařízením pro napájení elektrické energie během kotvení v přístavech, aby se emise snížily na nulu, čímž budou splňovat všechny známé a připravované předpisy (úroveň 3).


Velké změny:
Díky těmto třem největším projektům modernizace v historii Hurtigruten za více než 125 let se tyto nové lodě promění v prémiové expediční výletní lodě s maximální kapacitou  530 hostů.

S využitím přírodních skandinávských materiálů, jako jsou žula, dub, bříza a vlna, budou všechny společné prostory na MS Maud, MS Otto Sverdrup a MS Eirik Raude upraveny tak, aby vytvářely uvolněný a stylový vzhled a plavba pro vás byla zážitkem.
 
Všechny kajuty a apartmá budou kompletně zrekonstruovány, na všech třem lodím budou vybudována nová apartmá s nádherným výhledem. Dále budou vybudovány nové wellness zóny s posilovnou i místnostmi pro masáže. Venkovní bazénu  na MS Otto Sverdrup i venkovní vířivky na MS Maud a MS Eirik Raude budou plně modernizovány.
Na lodích také vzniknou  tři zcela nové restaurace, které budou odpovídat novým trendům -  hlavní restaurace budou přeměněny na Restaurant Aune, zcela nový koncept na expedičních lodích Hurtigruten – vnikne zde prostor pro společenské a neformální setkání. Samozřejmě se zde budou servírovat snídaně, obědy a večeře s důrazem na skandinávskou kuchyni.

Přidána bude restaurace Lindstrøm, speciální restaurace pojmenovaná po oblíbeném šéfkuchaři norských polárních hrdinů. Lindstrøm bude špičkovou špičkovou restaurací se silnými kořeny v tradiční norské kuchyni kontrastující s moderní kuchyní.
Neformální restaurace Fredheim, pojmenovaná po legendární lovecké stanici ve 20. letech 20. století na Svalbardu, která chránila dobrodruhy z celého světa. Kromě toho bude na horních palubách instalován venkovní gril, čímž vznikne další prostor pro neformální setkání.
 
 

Odebírat akční nabídky