AKTUÁLNÍ INFORMACE - KORONAVIRUS

úno25

AKTUÁLNÍ INFORMACE - KORONAVIRUS

Situaci ohledně výskytu koronaviru bedlivě sleduje jak MZV ČR ve spolupráci s Generálním konzulátem v Miláně, tak Ministerstvo zdravotnictví.

Aktuální cestovní doporučení naleznete na stránkách MZV ČR: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/italie_rozsireni_epidemie_koronaviru.html.

Další informace naleznete stránkách MZV SR: https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/oznamy_a_upozornenia_pred_cestovanim/-/asset_publisher/EoPyENqMU6WR/content/koronavirus-covid-19-v-talianskej-republike?_101_INSTANCE_EoPyENqMU6WR_redirect=%2Fcestovanie-a-konzularne-info

V současné chvíli se omezení související s výskytem koronaviru vyskytují hlavně v regionu Lombardie (zde je aktuálně v izolaci 10 obcí) a dále v kraji Veneto (zde se jedná o 1 izolovanou obec).

 

Italské zdroje také uvedly, že oproti ostatním evropským zemím bylo provedeno několikanásobně větší množství odběrů, než např. ve Francii či jiných evropských zemích. 

Na čtvrtek 27.2. svolal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Ústřední epidemiologickou komisi.

Pokud to bude vyžadovat situace a počet případů bude nadále významně růst, Ministerstvo zdravotnictví bude na situaci adekvátně reagovat.

Další relevantní odkazy naleznete zde:

Světová zdravotnická organizace: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí: https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/video-ecdc-statement-situation-italy-23022020

Situaci, která se neustále vyvíjí, pečlivě sledujeme a jsme Vám samozřejmě plně k dispozici v případě potřeby či jakýchkoliv dotazů.

S pozdravem,
Josef Svoboda

 
 

Odebírat akční nabídky