Terst

Neprávem opomíjené přístavní město u italsko-slovinských hranic, které se ovšem pyšní hned několika prvenstvími, které by jste si při plavbě s MSC (Costa) neměli, jako správní objevitelé ,nechat ujít. Ve městě se nachází druhé největší otevřené náměstí do moře – Piazza Unitá d´Italia, na kterém se také nachází honosná budova místní radnice Palazzo del Municipio. Pokud si nevšednost tohoto města chce užít ještě víc a máte romantickou duši, neváhejte a vyzkoušejte vyjížďku lodí a nebo zavítejte na Molo Audace – až se setmí. Zlatě nasvícené náměstí spolu s radnicí v kontrastu s temnou hladinou si určitě zamilujete.

Další zajímavostí je jeden z největších světových majáků Farro della Vittoria, který zde byl vystaven jako památka na první světovou válku – maják je volně přístupný.

Terst se od většiny měst severní Itálie na první pohled odlišuje architektonickým stylem. Ale i zde najdete pozůstatky vlivu byzantské říše a s ním závan starodávných dob. Pokud toužíte prožívat strhující dávná dramata nebo komedie v centru města, posaďte se, prosím, v amfiteátru. Zbytky římského amfiteátru naleznete nedaleko centra pod pevností a Bazilikou S. Giusto. V městě jsou i další pozůstatky římských dob. Stačí se dostat do menších uliček a objevování může začít… 
 

TERST AUTEM

V přístavu Terst je možné parkovat za speciální sazby pro pasažéry lodní společnosti Costa Cruises. Rezervaci parkování můžete provést přes internet na stránce www.triesteterminalpasseggeri.it.

Službu poskytuje: Trieste Terminal Passeggeri
Umístění: Přístav Terstu

Ceny:  cca € 70,00 za týden (daň v ceně)

Poznámky: 
- Parkování je nutné předem rezervovat přes internet.
- Cena zahrnuje pojištění. 
- Parkoviště je uvnitř přístavu, je oploceno, ale není zastřešeno.
- Parkoviště je neustále pod dohledem bezpečnostních kamer.
- V ceně je k dispozici kyvadlová autobusová doprava


TERST LETECKY

LETIŠTĚ V TERSTU:

Letiště TERST INTERNATIONAL AIRPORT, na letiště v Terstu se obvykle dopravíte z Prahy s jedním přestupem např. v Mnichově, Římě či jiné zemi.  Letiště v Terstu je vzdálené od přístavu cca 40 km.

 

Z letiště je možné jet transferem od lodní společnosti, dále se z letiště můžete dostat taxíkem, nebo vlakem ze zastávky Trieste airport na zastávku v blízkosti přístavu Trieste Centrále. Cesta z letiště do přístavu vlakem trvá přibližně 45 min.

LETIŠTĚ V BENÁTKÁCH:

V případě nevyhovujících leteckých spojů do Terstu, je možné letět na letiště v Benátkách. Letiště v Benátkách je vzdáleno od přístavu cca 150 km.  Z letiště do přístavu je možné dostat se vlakem, cesta vlakem trva cca 2 hodiny.

Odebírat akční nabídky