Savona

Savona
Savona, historií poznamenaná, přesto lákavá
 
V tomto severoitalském městě se nachází jeden z nejvýznamnějších přístavů, jehož historie spadá až do středověku. Pokud vás zajímá historie, především ta válečná, bude pro vás Savona zaručeně hodně zajímavá. Kromě jiného zde narazíte hned na několik vojenských památek z dob válek. Přístavní město má zhruba pětašedesát tisíc obyvatel, ale každoročně sem cestují davy turistů, kteří do města přináší zaručeně větší ruch.
 
Čím je Savona zajímavá?
 
Nejzajímavější je návštěva pevnosti Priamar, pro každého turistu je skoro až povinnost toto místo navštívit.
Doporučujeme navštívit Památník padlých, který se nachází na Plazza Gofredo Mameli.
Savona má svou vlastní Sixtinskou kapli, která rozhodně stojí za porovnání s tou Vatikánskou.
Díky tomu, že je Savona přístavní město, můžete si pochutnat na rybích specialitách a dalších pochutinách z „frutti di mare”.
No a konečně jsou to příjemné pláže, rádi zmíníme například Bagni Marea, Bagni Wanda a pláž Loano.
 
Doprava do přístavu

AUTEM
V přístavu je možné pro Vás zarezerovat parkování, parkování lze zarezervovat přímo na oficiálních stránkách parkoviště ZDE. Parkování je uvnitř přístavu a není zastřešeno. Automobil vyzvedne zaměstnanec parkoviště, který si od Vás vezme klíče od auta a auto zaparkuje. Po připlutí bude Váš automobil vrácen zpět. 

Pro rezervaci parkování musíte uvést následující údaje:
- jméno a příjmení
- typ automobilu
- SPZ automobilu
- jméno lodi a datum odplutí a připlutí


LETECKY
Pokud se budete chtít dopravit do přístavu letecky, tak doporučujeme využít nejbližší letiště Savony a to je Miláno - Malpensa. Z Milána - Malpensa lodní společnost Costa nabízí transfer do přístavu za 32 EUR/ 1 osoba/ 1 cesta. Transfer odjíždí z letiště ve 12 hod. Lodní společnost garantuje včasného stihnutí odletu zpět, pokud si zakoupíte letenky s odletem minimálně 6,5 hodiny po připlutí.


AUTOBUSEM
Lodní společnost Costa nabízí možnost garantované autobusové dopravy z Vídně do přístavu v Savoně a zpět. Rezervace autobusové dopravy je na vyžádání.
Odebírat akční nabídky