Savona

Savona
Savona, historií poznamenaná, přesto lákavá
 
V tomto severoitalském městě se nachází jeden z nejvýznamnějších přístavů, jehož historie spadá až do středověku. Pokud vás zajímá historie, především ta válečná, bude pro vás Savona zaručeně hodně zajímavá. Kromě jiného zde narazíte hned na několik vojenských památek z dob válek. Přístavní město má zhruba pětašedesát tisíc obyvatel, ale každoročně sem cestují davy turistů, kteří do města přináší zaručeně větší ruch.

Významný velký přístav Savona s 62 000 obyvateli leží v severozápadní části Itálie, v oblasti Liguria. Zdáli je dobře viditelná věž Leona Pancalda, která je věnovaná památce námořníků, kteří v roce 1519 v čele s Magellanem obepluli svět. Nedaleko se vypíná mohutná obranná pevnost Priamar z roku 1542, kde dnes sídlí archeologické muzeum. V historickém centru města jsou další památky a muzea. Za zmínku jistě stojí savonská Sixtinská kaple, kterou nechal zbudovat papež Sixtus IV., pocházející právě ze Savony.

V okolí města jsou příjemné pláže a ligurská prázdninová letoviska Alassio, Loano, Varazze a Albissola, známá také výrobou keramiky.

 
Čím je Savona zajímavá?
 
Nejzajímavější je návštěva pevnosti Priamar, pro každého turistu je skoro až povinnost toto místo navštívit.
Doporučujeme navštívit Památník padlých, který se nachází na Plazza Gofredo Mameli.
Savona má svou vlastní Sixtinskou kapli, která rozhodně stojí za porovnání s tou Vatikánskou.
Díky tomu, že je Savona přístavní město, můžete si pochutnat na rybích specialitách a dalších pochutinách z „frutti di mare”.
No a konečně jsou to příjemné pláže, rádi zmíníme například Bagni Marea, Bagni Wanda a pláž Loano.


Kam se vydat během kotvení lodě v Savoně

Projděte se po historické části města. Jelikož místo nenabízí příliš turistických atraktivit, doporučujeme si zakoupit fakultativní výlet nebo strávit čas jedné z příměstských pláží. V některé z mnoha pouličních restaurací či kaváren si určitě objednejte zdejší typický perlivý aperitiv chinotto.

 

Nejoblíbenější výlety ze Savony od lodních společností

  • Janov - památky, akvárium - více variant, cca 5 hod., cca 30 - 50 EUR
  • Koupání na pláži Playa de Luna v přírodní rezervaci Bergeggi, délka 6,5 hod., cca 35 EUR
  • Monacké knížectví, délka 7 hod., cca 70 EUR
  • Nice na pobřeží Cote de Azur, autobusem, délka 6,5 hod., cca 60 EUR
  • Malebné Portofino, autobusem, délka 5,5 hod., cca 62 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.


Praktické tipy pro cestu z přístavu Savona

Velký moderní terminál Palacrociere Savona poskytuje svým hostům veškeré zázemí pro nalodění i vylodění, součástí areálu je i hlídané parkoviště.

 
Doprava do přístavu

AUTEM
  • Vzdálenost z Prahy: 1 000 – 1 100 km podle trasy.
  • Vzdálenost z Bratislavy: 1 000 – 1 100 km podle trasy.
  • GPS souřadnice: 44.3124508 a 8.4898681.
V přístavu je možné pro Vás zarezerovat parkování, parkování lze zarezervovat přímo na oficiálních stránkách parkoviště ZDE. Parkování je uvnitř přístavu a není zastřešeno. Automobil vyzvedne zaměstnanec parkoviště, který si od Vás vezme klíče od auta a auto zaparkuje. Po připlutí bude Váš automobil vrácen zpět. 

Pro rezervaci parkování musíte uvést následující údaje:
- jméno a příjmení
- typ automobilu
- SPZ automobilu
- jméno lodi a datum odplutí a připlutí


LETECKY
Pokud se budete chtít dopravit do přístavu letecky, tak doporučujeme využít nejbližší letiště Savony a to je Miláno - Malpensa. Z Milána - Malpensa lodní společnost Costa nabízí transfer do přístavu za 32 EUR/ 1 osoba/ 1 cesta. Transfer odjíždí z letiště ve 12 hod. Lodní společnost garantuje včasného stihnutí odletu zpět, pokud si zakoupíte letenky s odletem minimálně 6,5 hodiny po připlutí.


AUTOBUSEM
Lodní společnost Costa nabízí možnost garantované autobusové dopravy z Vídně do přístavu v Savoně a zpět. Rezervace autobusové dopravy je na vyžádání.

VLAKEM

Vlakové nádraží je na okraji města, z terminálu pěšky cca 30 minut.

Odebírat akční nabídky