Palermo

Palermo

Palermo

Hlavní město Sicílie je barevné, široce rozprostřené v nížině Conca ď Oro. Díky bohaté minulosti je také směsicí nejrůznějších kultur. Sídlo bylo založené Féničany jako důležitý přístav, v jeho rozvoji pak pokračovali Řekové. Město bylo v průběhu staletí také v rukou Arabů i Normanů, po kterých zde zůstal krásný palác.

Obdivuhodnou směsicí gotiky s dalšími prvky můžete obdivovat na stavbě katedrály z 12. století. Vděčnou turistickou atrakcí je muzeum loutek z celého světa. Obyvatelé jsou veselí a živí, na malých motorkách se tu prohání mládež. Nejvíce živo je na místních tržnicích, které jsou skutečně fascinující. Pestrobarevné plachty jsou natažené nad úzkými uličkami a zelenina, maso i ryby se porcují přímo před očima kupujících. Okolní přírodě dominují hory a malebné pláže a březích Tyrhénského moře.

Palermo - průvodce

Kam se vydat v Palermu

Centrum města je z přístavu dobře dostupné. Při touklách městem se zastavte u divadla Teatro Massimo a procházku směřujte ke Katedrále (cca 3 km od přístavu). Botanická zahrada leží v jižní části centra, u moře. Pro pestřejší pohled na město není k zahození ani procházka po zapadlejších uličkách centra, mezi krámky řemeslníků nebo po zapadlých tržištích. Ochutnat byste měli také místní vynikající bílé víno Bianco di Alcamo.

Nejoblíbenější výlety z Palerma od lodních společností

  • Historické Palermo a Monreale, délka 4 hodiny, orientační cena 60 EUR
  • Okružní jízda Palermem a kaple Palatine, délka 4 hodiny, orientační cena 80 EUR
  • Za normanskou architekturou do Cafelú, délka 5 hodin, oreintační cena 55 EUR
  • Koupání na pláži Mondello, délka 4,5 hod., orientační cena 40 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.


Praktické tipy pro cestování Palermem

Nový terminál pro výletní lodě leží jen pár minut chůze od centra města. V Palermu operují vyhlídkové autobusy Hop on - hop off.

Odebírat akční nabídky