Benátky

Benátky
Benátky aneb město lásky
 
Návštěva Benátek je sen snad každého zamilovaného páru. Romantickou projížďku na gondole mezi historickými domy si ročně nenechá ujít několik milionů turistů. Pojďme se společně vydat do jednoho z nejkrásnějších historických měst, plné muzeí a památek s romantickou atmosférou, která z tohoto místa přímo sálá. Benátky leží na severním pobřeží Jaderského moře a svou rozlohou pokrývají 121 ostrovů. Kromě 170 kanálů, po kterých se dá přepravovat na gondole, má město i překrásné uličky, kterými se dá procházet samozřejmě i pěší.
 
Co stojí za to vidět v Benátkách? 
 
Jednoznačně to bude Basilica di San Marco,  kterou naleznete v turisticky nejatraktivnější čtvrti San Marco.
Věž Campanile. Je to nejvyšší stavba v Benátkách, která má 99 metrů a poskytuje panorama s výhledem na celé Benátky.
Nenechte si ujít přehlídku kostýmů a masek na tradičním benátském karnevalu, který se tu každoročně pořádá.
Za dobrým jídlem jedině do čtvrti Castello, jedná se o vyhlášenou benátskou čtvrť přes gastronomii.
Pestrým nočním životem jsou proslulé oblasti Campo Santa Margherita, Erbaria nebo Mestre, ve kterých si na drinku nebo tanci přijdou na své všechny ročníky. 

BENÁTKY – AUTEM

Přístav v Benátkách: Port of Venice (www.port.venice.it) 

V benátském přístavu provozuje parkování společnost Venezia Terminal Passeggeri S.p.A. Pasažéři různých lodní společností mohou využít parkování za speciální ceny. Rezervace parkování v přístavu se prování online na www.vtp.it.
Rezervace parkování předem je nutná.


Cena: cca  € 99,00 za týden

Poznámky: 
- Výše uvedená cena se vztahuje na automobily. Ceny za jiná vozidla naleznete na internetových stránkách.
- Parkovací místo je garantováno pouze tehdy, je-li provedena rezervace. Doporučuje se provést rezervaci parkování nejpozději 7 dní před odplutím. 
- Cena zahrnuje pojištění. 
- Parkoviště je uvnitř přístavu, je oploceno a není zastřešeno.
- Parkoviště je neustále pod dohledem bezpečnostních kamer.
- Po 8 dnech parkovné stojí € 1 za hodinu do maxima 10 hodin. Poté stojí € 10 za den.


BENÁTKY LETECKY

LETIŠTĚ V BENÁTKÁCH:

Od letiště Venice Marco Polo je přístav vzdálen 14 km – cca 20 min jízdy taxíkem, nebo veřejnou dopravou na Piazzale Roma a pak 2 min taxíkem.  

LETIŠTĚ V BOLOGNI:

V případě nevyhovujících letenek do Benátek, je možné letět na letiště Bologna, které je vzdálené od přístavu cca 155 km. Z letiště v Bologni je možné jet vlakem ze zastávky Stazione Centrale (které je vzdáleno od letiště necelých 10 km) na zastávku Santa Lucia v Benátkách. Vlak z Bologni do Benátek jede přibližně 1,5 hodiny.  Z vlakového nádraží Venezia Santa do přístavu je to pak necelý 1,5 km.

 

BENÁTKY AUTOBUSEM

K plavbám s odplutím z Benátek jsme pro Vás schopni zajistit autobusovou dopravu z České republiky v hlavní sezóně palveb.

Odebírat akční nabídky