Barcelona

Barcelona
Barcelona, hlavní město Katalánska
 
Toto španělské město plné památek, umění a zábavy vás zaručeně nadchne. Barcelona leží u Středozemního moře a je po Madridu druhé největší město Španělska. Pokud Vás na památky moc neužije, není nic jednoduššího než si skočit rovnou na pláž. Kde jinde zažít pohodové okamžiky, třeba se sangrií v ruce, než právě na barcelonských plážích? Pláže tu mají příjemně jemný písek a co víc, nachází se v sympaticky dostupné vzdálenosti od centra.
 
Čím si vás Barcelona získá?
 
Jednoznačně architekturou. Narodil se tu jeden z největších umělců své doby, architekt Antonio Gaudí. Mezi nejznámější Gaudího výstavby patří La Pedrera - Casa Milà, unikátní stavba, která je zapsána v kulturním dědictví UNSECO a samotný symbol Barcelony - Neogotická katedrála La Sagrada Família.
Vášniví fanoušci fotbalu se mají na co těšit, neboť k Barceloně neodmyslitelně patří fotbalový stadion Barcelona - Camp Nou. 
Doporučujeme navštívit starobylou gotickou čtvrť Barri Gòtic s nejživějším náměstím v Barceloně - Plaça Reial.
Z Hory Tibidabo se pokocháte krásným výhledem na celé město. Návštěvu si žádá i dominanta kopce – katolický Kostel Temple de Sagrat Cor.
Kromě výborných restaurací a kaváren se můžete občerstvit i na tržnici Mercat de la Boqueria, ta Vám poskytne nespočet kvalitních potravin, především čerstvou zeleninu, maso a ryby.
Odebírat akční nabídky