Janov
Itálie - Janov
Janov se dá popsat čtyřmi slovy - moře, slunce, italská kuchyně a krásné památky. 

Přístav Janov leží v severozápadní části Itálie, v oblasti Liguria. Město s dlouhou tradicí se rozkládá na kopcích prudce se svažujících k moři. Jedná se o jeden z největších evropských přístavů, má rozlohu 130 000 m2, je tak největším italským přístavem. Janov je rodištěm mořeplavce Kryštofa Kolumba, kterému byl vybudován místními obyvateli pamatáník. Centrum města se nachází hned vedle přístavu.

V historickém jádru naleznete krásné paláce, výstavné panské domy i malé uličky s bývalými rybářskými domky. Doporučujeme navštívit rodný dům Kryštofa Kolumba a dóžecí palác Palazzo Ducale, kde se vystavují Rubensovy malby. Jistě vás nadchnou i pohledy na katedrálu San Lorenzo. Poblíž přístavu je jedno z největších mořských akvárií (www.acquariodigenova.it).

 

Při návštěvě přístavu doporučujeme navštívit přístavní maják Lanterna, který je dominantou města. 
Taktéž doporučujeme navštívit jeden z největších kostelů v Janově chrám Duomo San Loreznso, jež je dlouhý přes 100 metrů. V centru města můžete narazit na mnoho architektonických památek, muzeí, galerií a nebo například na jedno z nějvětších akvárií v Itálii. Centrem Janova je náměstí Piazza De Ferrari. Hlavní stavbou na náměstí je budova Opery (Teatro C. Felice).

Pobřeží v okolí Janova je velice malebné, a proto ho doporučujeme navštívit v rámci fakultativního výletu. Nadšeni budete z krásných, často strmých uliček původní rybářské osady Portofino. Šarmantní městečko obklopuje krásná krajina a panuje zde příznivé klima.


Kam se vydat během kotvení v Janově

Projděte se podél pobřeží, kde u akvária narazíte na krásně malovanou starou pirátkou loď a na mořské hladině uvidíte ohromnou skleněnou kouli s biosférou, která je součástí akvária. Pak se vydejte doleva do spleti úzkých uliček starého města. S velkou pravděpodobností narazíte na ruiny domu Kryštofa Kolumba. V moderní části města je mnoho pěkných obchodů s módou a dalším zajímavým zbožím.


Nejoblíbenější výlety lodních společností z přístavu Janov

 • Prohlídka starého města s průvodcem ochutnávky, délka 3,5 hod., cca 42 EUR
 • Letovisko Portofino - plavba člunem, délka 4,5 hod., cca 62 EUR
 • Janovem na vozítku segway, délka 2,5 hod., cca 65 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.


Praktické tipy pro přístav Janov

Terminál leží na rušné ulici v bezprostřední blízkosti města a vlakového nádraží. Na hlavní komunikaci jsou zastávky MHD: autobusy vás zavezou do různých částí městského centra (např. po Via Balbi, na Piazza Corvetto, k akváriu či na autobusové nádraží Piazza Vittoria); využít lze i metro.


Cesta do přístavu Janov

Letecky do Janova

 • Praha – Milano Malpensa (MXP): délka letu 1,5 – 2 hodiny.
 • Vídeň – Milano Malpensa (MXP): délka letu 1,5 hodiny.
 • Vídeň – Linate (LIN): délka letu 1,5 hodiny.
 • Z Prahy se neoperují přímé lety na letiště Janov (GOA).

Cena transferu letiště – přístav – letiště:

 • cca 35 EUR / 1 cesta / osoba – letiště Milano (MXP)
 • cca 35 EUR / 1 cesta / osoba – letiště Linate (LIN)

Autem do Janova

 • Vzdálenost z Prahy: 1 000 – 1 100 km podle trasy.
 • Vzdálenost z Bratislavy: 1 000 – 1 100 km podle trasy.
 • GPS souřadnice: 44.41460 a 8.92033.
 • Parkování: předání auta přímo v přístavu (auto se odevzdává i s klíčky), parkování v garážích mimo přístav cena za 8 dní: 90 EUR, cena za 12 dní 130 EUR.

Vlakem do Janova

Vlakové nádraží je přímo před terminálem, pěšky cca 5 minut.

Autobusem do Janova

Mezinárodní autobusové linky zastavují na Piazza Vittoria, do přístavu je možné dojet MHD (odbavení na předem zakoupené jízdenky v trafice) - přímá linka bus či metro; cílová zastávka je přímo před cruise terminálem
Tradičním janovským jídlem jsou těstoviny s bazalkovým pestem - známé také jako pesto Genovese. 


Využijte nabídku ubytování u našich smluvních partnerů v Janově.

- Novotel Genova City 4* - hotel nacházející se nedaleko přístavu v Janově a kousek od centra města. Ideální místo při návštěvě tohoto nádherného města, nebo před tím, než se vydáte na Vaší očekávanou plavbu po Středomoří. Přístav v Janově patří také mezi hlavní přístavy lodní společnosti MSC.

         

GPS souřadnice přístavu: 44° 24 '15' 'N 8 ° 5415 '' O.
Odebírat akční nabídky