Ztracená civilizace - Vietnam - Kambodža - Plavba luxusní lodí proti proudu řeky Mekong s pobytem v Saigonu a návštěvou Angkor Wat

Napište našemu
specialistovi

Cena od:

56 033

Detail plavby

Plujeme po celý rok, pokud tedy nenajdete ten správný termín, stačí nám jen napsat a my už se postaráme.

Vybavení lodě: 

restaurace a bary: Indochina Dinning Hall, Club 1930 Funnel Bar, Henry Mounhot Lobby Lounge,
služby:lázně Apsara Spa, fitness centrum s parními lázněmi, sluneční terasa s bazénem.
vybavení kajut: každý pokoj je vybaven klimatizací, ILLY espreso, konvicí na horký nápoj, bezpečnostním boxem a v pokoji navíc najdete krásné lokální klobouky proti slunci.
 
Kajuty jsou rozděleny do čtyř skupin:
- 18 kajut Superior ( 21m2 včetně bakonu)     - vybavené bílým nábytkem a ručně malovanými zdmi.
- 11 kajut De Luxe  ( 24m2 včetně balkonu)   - tmavý koloniální nábytek se nádherně vyjímá mezi stěnami, které jsou vymalovány teplými barvami.
- 2 apartmány - Signiture a Bao Dai ( 27 m2 včetně balkonu)  - krémový nádech malby sladěný s vietnamskými vzory a to vše prosvětlené velkými francouzskými dveřmi, zdůrazňují ojedinělost těchto apartmánu.
 
Apartmá na lodi Jayavarman nabízí hotelové služby, bezplatný minibar (denně doplňovaný vybranými položkami), snídaně na balkóně nebo jídlo na pokoji, denní tisk.
  
DEN 01: odlet z Prahy


DEN 02: Přílet a transfer do do Ho Či Minova města

Vyzvednutí a uvítání na letišti, transfer do hotelu v centru  Ho Či Minova města, ubytování a odpočinek po letu
 
Stravování: není 1 den v ceně
Ubytování: hotel Renaissance 5*
 
 
 
DEN 03 : Tunel Cu Chi - jednodenní prohlídka Ho Či Minova města

Po snídani v hotelu se pojedete podívat do neuvěřitelných tunelů Cu Chi (pozoruhodný systém  tunelů vybodovaný ve 40 letech minulého století a poté využívaný Vietkongem, pro útočení „ze zálohy“. Vybudováno bylo přes 200 km tunelů a chodeb, ve kterých lidé normálně žili). Tunely hrály klíčovou roli v americko-vietnamské válce, protože Vietkongu umožňovaly kontrolovat velké venkovské území 30 až 40 km od Saigonu. V době největšího rozkvětu se systém tunelů rozpínal ze Saigonu až k hranici s Kambodžou. Síť, jejíž některé části měly do hloubky několik úrovní, zahrnovala nespočet padacích dveří, speciálně zkonstruované obytné prostory, skladovací prostory, továrny na výrobu zbraní, polní nemocnice, velicí centra a kuchyně. Navštivte a prozkoumejte tunel Cu Chi Tunnel - významné turistické místo, které návštěvníkům poskytuje unikátní zážitek, a vyzkoušejte si, jaký musel být život pod zemí za války. Pro zájemce nabízíme dokonce i možnost zastřílet si na blízké střelnici z AK47 nebo MK16.
Odpoledne budete mít možnost objevovat Ho Či Minovo město, ukážeme Vám ulici Dong Khoi - srdce koloniálního Vietnamu, abychom se poté dostali na trh Ben Thanh, který je plný barev, stánků z hedvábím, kořením a mnoho dalšími suvenýry.

 
Stravování : snídaně, oběd
Ubytování: hotel Renaissance 5*
 
 
 DEN 04 : Ho Či Minovo město - My Tho - Cai Be
                                   

Po snídani dáme sbohem ruchu Saigonu a vydáme se autobusem 70 km jižně do My Tho, kde se okolo poledne nalodíme na naší loď. A zatímco poplujeme po řece Mekong, čeká nás uvítací drink a krátký briefing o naší cestě. Oběd bude servírován v hlavní restauraci, následně si budete moci vychutnat plavbu na balkoně, v soukromí své kajuty nebo si s ostatními pasažéry užít odpolední čaj na otevřené palubě naší úžasné lodi. Během večeře se přiblížíme k Cai Be – úchvatné malé město s katolickým kostem, založeným Francouzi a mnoha obchůdky s tradičními výrobky a exotickým ovocem. Zdejší populární vodní trh je z důvodu změn obchodních tras rok od roku menší, ale přesto zůstává pro mnoho domorodců i turistů velmi atraktivní a láká tak ke své návštěvě. Loď zakotví uprostřed proudu, kde je řeka několik kilometrů široká a tam strávíme noc.

 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jahan
 
 
DEN 05 : Cai Be - Sa Dec - Tan Chau

Tento den - jakožto ostatně všechny dny - začíná posilující lekcí tai-chi na sluneční palubě, právě když slunce začíná jemně hřát. Na ranní ptáčata čeká káva a čaj. Výprava dne začne návštěvou nespoutaného a barevného plujícího tržiště v Cai Be na palubě tradičního sampanu (tradiční dřevěný vietnamský člun s plochým dnem). Během  pomalé  jízdy budete objevovat dech beroucí krajinu podél řeky a pozorovat venkovský život v deltě řeky Mekong. Loď se zastaví, abychom si prohlédli, jak se vyrábí rýžová pasta, rýžové koláčky a kokosové svíčky, a jak se suší ovoce pomocí procesu Longan. Poté, co si projedeme kanály, vydáme se ke starobylému domu obklopenému ovocným sadem a pak se vrátíme na loď na oběd. Odpoledne poplujeme do Sa Dec. Jakmile dorazíme, opět se nalodíme  na tradiční sampan a prohlédneme si ostrov Binh Thanh, jeden z největších ostrovů na řece Mekong a jeho uměle vytvořené kanály. Místní obyvatelé zde vyrábějí ratanové podložky, navštívíme jednu z vesnic a budeme mít tak jedinečnou šanci vidět, jak se tyto podložky vyrábějí a dokonce si budete moci tuto ruční výrobu podložek zkusit sami, seznámit se s místními obyvateli a tak poznat  i kus tradičního života na ostrově.

Po návratu na loď si budete moci dopřát odpočinek nebo chvilku relaxace masáží  a nebo se vykoupat v našem bazénu na palubě lodi. Pomalu  vyrazíme na pokojnou plavbu směrem k Tan Chau – hraniční město do Kambodže.

Po večeři se můžete přidat k ostatním a zhlédnout některý z nabízených filmů v našem kino sále.

Přes noc bude loď kotvit uprostřed řeky poblíž Tan Chau.

 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jayavarman
 
 
DEN 06 : Tan Chau – přejezd hranic – Phnom Penh

Den začnete zdravou snídaní v jídelně nebo v tichém soukromí vašeho balkónu. Připravte se na krátkou prohlídku Chau Doc, příjemného města v blízkosti kambodžských hranic s poměrně velkými komunitami Číňanů, Kinhů a Khmérů. Na naší výpravu využijeme „xe loi“ místí dopravní prostředek použivaný jako zdejší taxi. Pomalu se budeme proplétat směsicí uliček s množstvím obchůdků a vnímat tak pulzující život tohoto města. Zatavíme se na místním trhu plném barev a v blízkosti starověkého chrámu, se nám naskytne jedinečná příležitost vyzkoušet si své obchodí dovednosti a dojednat nejlepší cenu za dárky, které chceme koupit.

Poté se opět nalodíme na místní loď a pomalu se přesuneme k rybí farmě. Tento region je důležitý svoji produkcí ryb, které se prodávají po celém světě a my budeme mít jedinečnou příležitost vidět, jak takovéto rybí farmaření vypadá.

Po návratu na naší loď budeme plout vstříc Vietnamsko – Kambodžské hranici a užívat si pomalé plavby fascinující přírodou a venkovem Kambodži a plout vstříc Phnom Penhu.

Odpoledne si každý užije dle svého – je to čas na odpočinek – ať už v soukromí své kajuty, opalováním se u bazénu nebo vyzkoušením terapeutických masáží.

Ke zpříjemnění plavby nabízíme kuchařské odpoledne, kde budete mít šanci se naučit něco málo z tradiční kuchyně. Někteří jistě ocení návštěvu kapitánského můstku a prohodit tak pár slov s kapitánem lodi.

Večeře se podává okolo 20:00 před vplutím do hlavního města Kambodže Phnom Penku. Večer je Váš, můžete se projít po přístavu a vychutnat si  první okamžiky sledováním domorodců, jak si povídají, prodávají drobné dárky nebo se jen občerstvit v jednom z mnoha barů, nabízející rozmanité nápoje. ( před opuštěním lodi, prosím informujte lodní personál)

.
 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jayavarman
 
 
DEN 07 : Phnom Penh

Vítejte v Phnom Penhu, ve městě, kterému se v minulosti říkalo Paříž východu. Navzdory překotnému vývoji si město uchovalo mnoho z původního šarmu a elegance.

Po snídani vyjedeme do tohoto dynamického, historického hlavního města Kambodži, které si dokázalo zachovat velkou část svého francouzského koloniálního kouzla. Autobusem navštívíme Muzeum genocidy a vražedná pole ve městě neboli „Killing fields“  Jedná se o místo spojené s obdobím krutovlády generála Pol Pota a jeho skupiny Rudých Khmerů. Připravte se na to, že se Vám tato chladná připomínka genocidy, dostane pod kůži.

Po obědě v místní restauraci se vydáme na další fascinující prohlídku Phnom Penhu zahrnující oslnivou bílo-zlatou budovu kambodžského Královského paláce se stříbrnou pagodou a výjimečně nádherné umění Khmerů v Národním muzeu. Den ukončíme projížďkou na kole zpátky k lodi, kdy se budeme proplétat rušnými uličkami v centru města.

Po příjezdu na loď si můžete odpočinout na balkóně své kajuty nebo ve společenské místnosti a připravit se na vzrušující večerní akci. Večer začne variací koktejlů, které budeme servírovat na sluneční palubě. Poté se posadíte a budete sledovat představení tance Apsara. Seznámíte se s genialitou a bohatstvím této kultury, zažijete utišující zvuky tradiční hudby, uklidňující vůni vonných tyčinek a grilování na sluneční palubě. Večeře na vzduchu s hvězdami a měsícem jako společníky bude opravdu skvělý zážitek.

 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jayavarman
 
DEN 08 : Phnom Penh - Kampong Cham

Z Phnom Penhu odjedeme za rozbřesku se zastávkou v málo známé vesničce Angkor Ban. kde se zastavil čas. Přeneseme se o sto let zpátky, do období nenarušeného moderními vymoženostmi. Nejvíc na nás ale zapůsobí nekonečná vstřícnost vesničanů.

Po návratu na loď nás čeká přehlídka tradičních kmérských oděvů, po které bude následovat oběd.

Při plavně proti proudu Mekongu také navštívíme zdejší školu, abychom také poznali, jak se vzdělává zdejší mladá generace. Poté budeme pokračovat v okružní prohlídce, kdy navštívíme okouzlující chrám Wat Hanchey ze 7. století, který se nachází na vrcholku kopce, odkud je bechderoucí výhled na řeku Mekong. Jako další úžasné místo na naší cestě navštívíme klášter Wat Nokor, kde se budeme moci setkat s mnichy, žijícími v této oblasti.

Po návratu na loď nás už čeká večeře a zasloužený odpočinek.

 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jayavarman
 
 
DEN 09 : Kampong Cham (Mekong)- Kampong Chhnang (Tonle)

Než slunce vykoukne za horizontem, vypluje naše loď směrem ke Kampong Chhnang na řece Tonle - úžasně úzká řeka, která se proplétá džunglí jihovýchodní Asie. Zastavíme se na ostrově Koh Oknha Tey. Toto místo uprostřed řeky Mekongu je vyhlášeno pro svoji výrobu hedvábných výrobků té nejvyšší kvality.
S pomocí vozítek Tuk tuk prozkoumáme ostrov a dozvíme se, jak se hedvábí zpracovává od samého začátku až po konečný vysoce kvalitní výrobek, vyrobený z původního kambodžského hedvábí.

Před obědem si můžete vyslechnout krátkou přednášku o "Zemi Mekongu a řece Tonle".

Oběd bude tentokrát výjimečný, protože nám při něm místní mniši obřadně popřejí zdraví a prosperitu všem.

Loď na své cestě propluje soutok Mekongu a řeky Tonle směřující ke Kampong Tralach. Pozdraví nás křik dětí, které přihánějí k řece dobytek, aby se v meandrech Tonle Sap River vykoupal.  Vychutnejte si tento okamžik, který je tak odlišný od našeho způsobu žití.
Loď si brzy najde své kotviště v řece Tonle poblíž Kampong Chhnang, což vám umožní i nadále pozorovat zajímavý život na břehu, dokud nebude podávána večeře.

 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jayavarman
 
 
DEN 10 : Kampong Chhnang - jezero Tonle

Ranní lekce Tai Chi nás skvěle připraví na den a po snídani podávané v restauraci vyrazíme do Kampong Chhnang, „kambodžského vodního světa“, které je postaveno na kůlech. Toto je jedna z nejkrásnějších zastávek na naší plavbě.

Motorovým člunem se  přeplavíme na břeh a po krátké cestě autobusem dorazíme do vesnice, kde si prohlédneme keramiku v khmerském stylu a výrobu palmového cukru. Před návratem na loď ještě podnikneme ještě jeden výlet motorovým člunem k plujícím domům v mokřadech a místním rybím farmám. Pak se vrátíme na loď na oběd, během něhož budeme proplouvat po úzké a meandrující řece Tonle, vstříc velkému jezeru Tonle. Toto jezero je tak široké, že z jeho středu nevidíte břehy, je také největším jezerem v jihovýchodní Asii. Tato je část řeky je splavná pouze při vysokém stavu vody (od konce června do poloviny listopadu). Kdy voda z Mekongu teče do jezera, v ostatním období je tomu obráceně a voda se vrací z jezera zpět do řeky Mekong.

Večer zažijete okázalou hostinu a velké překvapení - vezměte si s sebou taneční obuv a naučíte se natřásat na kambodžský způsob společně s naším personálem, který se zhostí role tanečních instruktorů.

 
Stravování : Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: loď Jayavarman
 
 
DEN 11 : jezero Tonle - Siem Reap

Řeka Tonle i jezero Tonle jsou srdce Kambodži, dávají lásku a život místním obyvatelům. Je zde více ryb, než v kterémkoliv jiném jezeře na světě, je to domov nespočetnému množství ptáků včetně vzácných a ohrožených druhů.

Naše plavba se blíží ke konci, malé čluny nás z lodi převezou na břeh, kdy budeme míjet zdejší obyvatelé plující na svých loďkách.

Autobus na nás bude čekat okolo 8 hod a odveze nás do Siam Reap. Ubytujeme se v hotelu a odpoledne se pojedeme podívat na největší chrámový komplex na světě Angkor Wat. Angkor Wat byl vybudován ve 12 století jako královský chrám a hlavní město. Chrámový komplex se rozprostírá na 80 hektarech a představuje tak vrcholnou ukázku kmérské architektury.

Den zakončíme pohledem na zapadající slunce nad Kambodčskou krajinou v Phnom Bakheng – hinduistickém a budhistickém chrámu v Angoru

 
Stravování : Snídaně, oběd
Ubytování: hotel Victoria Siemrep 5*
 
DEN 12 : odlet domů

Po snídani nás naši průvodci odvezou na letiště a my se budeme pomalu loučit s Kambodžou a rozjímat nad zážitky, které jsme na naší cestě zažili.


 

Informace

Superior kajuta56 033 Kč
DeLuxe kajuta68 949 Kč
Apartmán Signiture68 949 Kč

Superior kajuta56 033 Kč
DeLuxe kajuta68 949 Kč
Apartmán Signiture68 949 Kč

Superior kajuta56 033 Kč
DeLuxe kajuta68 949 Kč
Apartmán Signiture68 949 Kč

Nabídka ubytování před nebo po plavbě

Trasa plavby

Vietnam
- Ho Chi Minhovo město
- Cai Be
- Tan Chau
Kambodža
- Phnom Penh
- Kampong Cham
- Siem Reap

program

Den 1Příjezd do Ho Chi Minhova města - ubytování v hotelu Renaissance
Den 2Tunel Cu Chi - jednodenní prohlídka Ho Chi Minhova města
Den 3Ho Chi Minhovo město - My Tho - Cai Be - loď Jahan
Den 4Cai Be - Sa Dec - Tan Chau - loď Jahan
Den 5Tan Chau –přejezd hranic – Phnom Penh - loď Jahan
Den 6Phnom Penh - loď Jahan
Den 7Phnom Penh - Kampong Cham - loď Jahan
Den 8Kampong Cham - Kampong Chhnang - loď Jahan
Den 9Kampong Chhnang - jezero Tonle
Den 10Tonle Sap - Siem Reap - Hotel Sofitel Angkor
Den 11Odjezd z Siem Reap
Den 12

cena zahrnuje

ubytování : 2 x noc v Ho Chi Minhově městě, 7 x noc na lodi Jayavarman, 1 x noc v Siem Reap
plnou penzi - po dobu plavby
snídani po dobu ubytování v hotelu v Ho Chi Minhově městě a Siem Reap
po celý den k dispozici káva/čaj a minerální voda
skupinové exkurze na pobřeží a vstupy
transfery z / do místa setkání a nalodění
anglicky mluvící průvodce, český průvodce od 10 osob
ubytování ve vybrané kajutě - (Superior)

cena nezahrnuje

letenky Praha - Ho Chi Minhovo město / Siem Reap a zpět
vízum do Vietnamu
vízum do Kambodže
obědy a večeře po dobu pobytu v Ho Chi Minhově městě a Siem Reap
cestovní pojištění
spropitné během zájezdu

Podobné plavby

Zájezd
Svatý Kryštof a Nevis
od 7 760 Kč

Celebrity Summit

 • Ubytování: výletní loď
 • Typ občerstvení: plná penze
 • Doprava: Vlastní
 • Termín: 01.01.1970 - 01.01.1970
 • Trvání: 0 noc
 • Cena od: 7 760 Kč
Prohlédnout
all inclusive
Wilderness Explorer
Aljaška - plavba v ledovcových zátokách - pozorování velryb
od 76 600 Kč

Wilderness Explorer

 • Ubytování: Kajuta
 • Typ občerstvení: Plná penze
 • Doprava: bez dopravy
 • Termín: 06.04.2019 - 14.04.2019
 • Trvání: 8 nocí
 • Cena od: 76 600 Kč
Prohlédnout
Mapa itineráře
Plavba po Dunaji pro rodiny s dětmi
od 25 242 Kč

 

 • Ubytování: loď
 • Typ občerstvení:
 • Doprava: vlastní doprava
 • Termín: 13.07.2019 - 21.07.2019
 • Trvání: 8 nocí
 • Cena od: 25 242 Kč
Prohlédnout
Odebírat akční nabídky