Aljaška - plavba v ledovcových zátokách - pozorování velryb

Napište našemu
specialistovi

Cena od:

76 600

Detail plavby

Popis

Wilderness Explorer

 

Wilderness Explorer byl přeurčen brázdit hluboké vody Aljašky od prvního okamžiku, kdy její stavitelé lodí v Boothbay Harbor, Maine spustili na vodu. Silná "námořní loď" se stejně silnou posádko, která o sobě tvrdí „ jsme lepší než ostatní „ se o vás postará s přirozenou kreativitou a ochotou tak, že si svoji cestu opravdu užijete. 

 

 

Základní údaje o lodi:

Kapacita:                                74 osob

Posádka:                                 26 osob

Počet kajut:                            37

Délka:                                    62 m

Šířka:                                     12 m

Rychlost:                                11 uzlů

           

 

VYBAVENÍ LODĚ: Stravování, zábava: prostorný salonek, restaurace s obsluhou, bar, terasa na horní palubě

 

Sport, wellness: Průzkumník Wilderness Explorer je připraven na aktivní dobrodružství, proto je vybaven kajaky, paddleboardy, nafukovacími skify, turistické hůlky, hydrofonem pro poslech pod vodou a podvodní kamerou pro prohlídku in-water akce. Platforma EZ Dock umožňuje snadný a bezpečný přístup do vody. Na palubě je samozřejmostí wellness zařízení a fitness zařízení, rohože pro cvičení jógy a vířivka.

 

KAJUTY:

 

V závislosti na kategorii můžete být ubytováni jednolůžkové, dvoulůžkové nebo třílůžkové kajutě. Společné pro všechny kabiny jsou: TV s plochou obrazovkou / DVD; dokovací stanice pro iPod; klimatizace; stůl a židle; vlastní koupelna se sprchou; prostorné skříně a dostatek dalšího úložného prostoru.

Program plavby:

Program:

Den 1 : Juneau, Aljaška – nalodění

Vítejte na palubě! Seznámíte se s posádkou, zabydlíte se a budete relaxovat společně s vašimi spolucestovateli. Za pár minut již budete proplouvat malebnými průlivy příbřežní cesty Endicott Arm 

Den  2 :  Endicott Arm / Fords Terror

Zasněžené hory a zářící kry vám vyrazí dech v tváří tvář ledovci Dawes. Při proplutí Endicott Arm budete mít možnost sledovat tuleně obecného lenošícího na plujících krách podél vaší lodi. Panorama pobřežních hor jsou poseta mnoha vodopády, které umocňují váš zážitek z plavby.

Den 3 :  Stephens Passage

Užijte si tento den! Zatímco kapitán bude s lodí proplouvat fjordy, vy budete mít možnost pozorovat velryby keporkaky a kosatky, které jsou v těchto vodách velmi často k vidění. Dalším bodem programu může být procházka nádhernou a svěží přírodou, ve které uvidíte všechny odstíny zelené barvy a také mnoho úchvatných vodopádů, nebo se můžete plavit na kajaku či paddle boardu a pozorovat přímo z vody přírodní krásy a divoká zvířata, zejména medvědy, volavky, norky a tuleně.

Den 4 : Thomas Bay

Nad zálivem Thomas Bay se tyčí pohoří Coast Mountain Range a chrání ledovcovou krajinu této odlehlé divočiny. Je to kouzelné místo. Pod vedením svého expedičního týmu můžete otestovat své „pádlovací“ schopnosti, nebo si radši zvolit odpočinek, relaxaci a horké kakao během prohlídky fjordu na lehkém člunu. Poté odhalíte nekonečně bohatý mořský život na procházce po pobřeží při odlivu, nebo se vydáte na túru po ostrově a poznáte prales, který pokrývá jihovýchodní Aljašku.

Den 5 : Wrangell

Wrangell patří mezi nejstarší města Aljašky a je jediné město, kterému vládnou čtyři národy. Dříve, než se vydáte na prohlídku města, navštíví naši loď místní ostrované, aby nás seznámili s kulturou místních národů Tlingit a Haida. Poté si prohlédnete v dávných dobách vytesané totemy v Kiksetti Totem Park a také historicky významné místo Chief Shakes Tribal House.

Den 6 : Behm Canal

Behm Canal je město uprostřed divoké přírody obklopené parkem Tongass National Forest. Opět budete mít možnost spatřit kosatky i jiné druhy velryb, medvědy, norky, orly a ostatní divoká zvířata. Další možností jak strávit tento den bude pěší výlet podél pobřeží nebo výlet na poloostrov Cleveland Peninsula či pádlování kanálem na kajaku.

Den 7 : Misty Fjords National Monument

Toto místo se nazývá  „Yosemitský park severu“ a najdeme zde téměř veškeré ekosystému Aljašky: ledovcové údolí s mořskou vodou, 3.000 útesů, které jsou rájem pro mořské ptactvo, hnědé i černé medvědy, horské kozy a jeleny. Opět budete mít možnost se projet na kajaku a prozkoumat tento zapomenutý kout světa. Protože budete poslední večer na lodi, připojí se k vám kapitán, abyste společně povečeřeli a společně zavzpomínali na nevšední zážitky z této plavby.

Den 8 : Ketchikan, Alaska – vylodění

Před vyloděním si ještě ráno užijeme společnou rozlučkovou snídani. Poté transfer na letiště  Ketchikan nebo do hotelu, v případě prodloužení Vašeho pobytu

Itinerář cesty je ilustrativní a může dojít k odchylkám čí změnám v pořadí dnů tak, aby si účastníci odvezli maximální zážitky.

 

 

 

Informace

kajuta Navigator76 600 Kč

Nabídka ubytování před nebo po plavbě

Trasa plavby

Aljaška

cena zahrnuje

ubytování na lodi v rezervované kajutě
anglicky mluvící průvodne po celou dobu plavby
ALL INCLUSIVE - plná penze na úrovní 5* hotelu po celou dobu plavby včetně nealkoholických nápojů a prémiových značek vína, piva a lihovin
transfery včetně dopravy zavazadel z letiště na loď a zpět na letiště  při nalodění a vylodění
přístavní taxy/poplatky
vstupy do národních parků/rezervací
veškeré nabízené aktivity a výlety uvedené v programu zájezdu v rámci plavby (pěší výlety do panenské přírody, šnorchlování, výlety do přírody na kajacích) včetně potřebného vybavení a průvodce
wellness program: fitness vybavení, podložky pro cvičení jógy a 1 hodina masáže

cena nezahrnuje

letenky Praha - Juneau - a zpět
vízum do USA
cestovní pojištění
spropitné během plavby

Podobné plavby

Mapa itineráře
Plavba po Dunaji z Vídně
od 31 891 Kč

 

 • Ubytování: loď
 • Typ občerstvení:
 • Doprava: vlastní doprava
 • Termín: 14.07.2019 - 22.07.2019
 • Trvání: 8 nocí
 • Cena od: 31 891 Kč
Prohlédnout
Mapa itineráře
To nejlepší z plavby po Dunaji s českým delegátem
od 26 970 Kč

 

 • Ubytování: loď
 • Typ občerstvení:
 • Doprava: autobusem
 • Termín: 18.05.2020 - 24.05.2020
 • Trvání: 6 nocí
 • Cena od: 26 970 Kč
Prohlédnout
Mapa itineráře
Říční plavba k dunajské deltě III.
od 58 489 Kč

 

 • Ubytování: loď
 • Typ občerstvení:
 • Doprava: vlastní doprava
 • Termín: 22.08.2019 - 08.09.2019
 • Trvání: 17 nocí
 • Cena od: 58 489 Kč
Prohlédnout
Odebírat akční nabídky