FIRST MINUTE - Špicberky - plavba za ledními medvědy

Napište našemu
specialistovi

Cena od:

55 117

Detail plavby

FIRST MINUTE - sleva 5% při rezervaci do konce března 2019
( na vyžádání je možnost dohodnout i jiné termíny vyplutí )

Program/Trasa

Plavba na MS Nordstjernen zcela jistě bude patřit mezi vaše cestovatelské TOP zážitky. Jedná se totiž o klasickou expediční loď postavenou v roce 1954 a zrekonstuovanou v roce 2014, takže některé kajuty, hlavně ty vnitřní, mají společné sprchy a sociální zázemí, ale i to z nás dělá ty správné cestovatele.
Na začátku, stejně tak i na konci plavby stávíte noc v hotelu a mezitím se budete plavit podél západního pobřeží Špicberk. Můžete zde pozorovat mimořádnou arktickou krajinu s ledovci i nádhernými fjordy a při troše štěstí, uvidíte samotného krále arktidy; ledního medvěda.

1. Den - Longyearbyen

Vaše plavba začíná přenocováním v Longyearbyenu - opravdu unikátním norském městečku. Arktické prostředí je zde zcela dominantní, na druhou stranu je Longyearbyen také překvapivě kosmopolitní místo, s uměleckými galeriemi, hospodami i výberem kvalitních vín v restauracích. Longyearbyen je často vnímán jako místo, kde rozhodně nepociťujete stres a velmi často bývá hlavním cílem dobrodruhů.

Historii ostrova zde můžete vnímat na každém kroku. Když zde byl v roce 1930 otevřen první uhelný důl, žili zde horníci v  dvoupodlažních kasárnách (obytných domech). Ke konci druhé světové války tato část Špicbetk známá jako Nybyen shořela. Po válce se ale horníci vrátili a vybudovali si kasárny (obytné domy) nové.

Na přenocování si můžete vybrat ubytování v těchto kasárnách, které jsou nyní kompletně zrekonstruovány a nabízejí našim hostům vysoký standard pohodlí. Toto ubytování  se nachází asi 2 km příjemnou procházkou z centra města.

Nebo si můžete vybrat pobyt v hotelu Radisson Blu Polar, nejsevernějším hotelovém komplexu na světě, který se nachází v srdci města Longyearbyen. Přímo od vašeho stolu v restauraci Nansen si můžete  panoramatickým výhledem prohlédnout majestátní vrcholy Hiorthfjellet a současně si vychutnat vynikající  menu s dobrým výběrem vín. Hotel byl dokončen v březnu 1995.

2. Den - Longyearbyen a Barentsburg

Po snídani se můžete vydat do místního muzeum a galerie. Toto nádherné muzeum opravdu stojí za návštěvu, protože vám poskytne spoustu základních informací o vaší následující plavbě.

A pak už je čas pustit se za dobrodružstvím na palubě MS Nordstjernen. Vydáme se na jih směr Isfjordene, dokud nepřiplujeme do ruské osady Barentsburg. Toto městečko patří  od roku 1932 Rusku  a stále je domovem asi 500 lidí. Zde si můžete prohlédnout exotickou sbírku starých ruských artefaktů a architektury, shlédnout folklórní představení nebo nasát  tu správnou ruskou atmosféru v místní hospodě.

3. Den - Magdalenefjord

Tato oblast je známá jako North West Corner, nalézá se zde mnoho ostrovů, krásné fjordy a pláže. V Magdalenefjordu objevíte opravdové kulturní dědictví: velrybářskou stanici ze 16. století, včetně velrybářského hřbitova. Připlujeme v ranních hodinách, abyste měli dostatek času podívat se na břeh a prozkoumat tuto nádhernou arktickou krajinu. V tomto krásném fjordu bychom mohli také zahlédnou lední medvědy, velryby a další místní faunu.


4. DEN - Krossfjord, Kongsfjord a Ny-Ålesun

Kongsfjord je největší fjord na severozápadním pobřeží Špitzberk. Je také známý jako King's Bay.  Krajina je různorodá - od velkých tundrových plání až po vrcholky pokryté ledovci. Vnitřní část fjordu Krossfjord, nazývaná Lilliehöökfjorden, je překvapivě krásná. Uvidíte vrchol Mitre (Mitra) -  pojmenovaný po papežském klobouku.

Na konci fjordu objevíte majestátní Kongsbreen (Královský ledovec) se třemi charakteristickými vrcholy: Nora, Dana a Svea - pojmenované po třech skandinávských zemích. Odpoledne připlujeme do  Ny-Ålesundu a zde také pro dnešek zakotvíme. Nacházíme se na 78 ° 55 'severní šířky, je to jedna z nejsevernějších vesniček na světě. Dříve se zde těžilo uhlí, nyní je zde moderní arktická výzkumná stanice. Řada zemí  zde má své vlastní národní výzkumné týmy.

5. DEN - Isfjorden a Longyearbyen

Připlujeme do centrální části Špitzberk do fjordu Isfjorden. nachází se zde jeden z nejvýznamnějších vrcholů v této oblasti - Alkhornet, kde  během letní sezóny hnízdí tisíce ptáků. Jak se budeme plavit do vnitřní částí fjordu, bude se měnit i krajina kolem nás - nádherná úzká údolích ve tvaru U, vytesaná od obřích ledovců jen dokreslují krásu místní přírody. Po vylodění v Longyearbyenu si můžete užít zbytek dne dle vašich představ. V hotelu na nás pak bude čekat večeře na rozloučenou.

6.DEN - Longyearbyen

Vaše plavba za dobrodružstvím dnes končí. Po snídani se všichni rozloučíme a vydáme se na letiště, abychom se vrátilli do každodenní shonu, ale cestou zpět budete vzpomínat na tu krásnou a jedinečnou přírodu, kterou jste za těch 6 dní viděli.

 

 


 

Informace

vnitřní kajuta Select (loď Nordstjernen)60 366 Kč
vnější kajuta s oknem Select (loď Nordstjernen)65 555 Kč

vnitřní kajuta Select (loď Nordstjernen)64 143 Kč
vnější kajuta s oknem Select (loď Nordstjernen)72 249 Kč

vnitřní kajuta Select (loď Nordstjernen)66 753 Kč
vnější kajuta s oknem Select (loď Nordstjernen)75 289 Kč

vnitřní kajuta Select (loď Nordstjernen)64 143 Kč
vnější kajuta s oknem Select (loď Nordstjernen)72 249 Kč

vnitřní kajuta Select (loď Nordstjernen58 063 Kč
vnější kajuta s oknem Select (loď Nordstjernen)65 187 Kč

Nabídka ubytování před nebo po plavbě

program

Den 1

Longyearbyen

Den 2Longyearbyen a Barentsburg
Den 3Magdalenefjord, severozápadní roh, Moffen a 80 ° sever
Den 4Krossfjord, Kongsfjord a Ny-Ålesund
Den 5Isfjorden a Longyearbyen
Den 6Longyearbyen

cena zahrnuje

kajutu dle vašeho výběru
Plné penze
Transfer z letiště do hotelu v Longyearbyenu
1x noc v Longyearbyen před plavbou včetně snídaně:
 • Radison Blue Polar Hotel - při rezervaci kajuty úrovně  A, I, J nebo N.
 • Coal Miner´s Cabin ( Hornická kasárna) při rezervaci kajuty úrovně D nebo E
3 hodinová exkurze v Longyearbyen vč. prohlídky muzea a tábora Barentz, končící vyhlídkou na molu
1x noc stávená v hotelu v Longyearbyen po plavbě vč. lehkého oběda, večeře a ranního občerstvení
Transport z hotelu na letiště v Longyearbyenu
Výlety malými čluny a program na palubě během plavby
Profesionální anglicky hovořící expediční tým
Káva a čaj zdarma

cena nezahrnuje

letenku Praha - Longyearbyenu - Praha
alkoholické / nealkoholické nápoje (balíčky)
Cestovní pojištění
Spropitné

Podobné plavby

akce
loď
LAST MINUTE -Pobyt v Hurghadě a plavba po Nilu - poznejte Egypt jinak
od 21 500 Kč

5* De luxe lodi M/S la traviata Nile Cruise

 • Ubytování: výletní loď
 • Typ občerstvení: all inclusive / plná penze
 • Doprava: letecká
 • Termín: 31.03.2018 - 07.04.2018
 • Trvání: 7 nocí
 • Cena od: 21 500 Kč
Prohlédnout
Mapa itineráře
Vánoce na Dunaji
od 16 057 Kč

 

 • Ubytování: loď
 • Typ občerstvení:
 • Doprava: vlastní doprava
 • Termín: 23.12.2019 - 28.12.2019
 • Trvání: 5 nocí
 • Cena od: 16 057 Kč
Prohlédnout
Mapa itineráře
To nejlepší z plavby po Dunaji
od 18 201 Kč

 

 • Ubytování: loď
 • Typ občerstvení:
 • Doprava: vlastní doprava
 • Termín: 24.05.2019 - 30.05.2019
 • Trvání: 6 nocí
 • Cena od: 18 201 Kč
Prohlédnout
Odebírat akční nabídky