Dobytí Severního pólu

Napište našemu
specialistovi

Cena od:

655 700

Detail plavby

 

Vydejte se ledoborce objevovat krásy Severního pólu

Poplujte s námi na nezapomenutelnou expediční plavbu na Severní pól. Plavbu absolvujete na nejsilnějším atomovém ledoborci na světě „50 let vítězství“. Dá se říci že každá z těchto plaveb je unikátní a to nejen místy, na které se během expedice podíváte, ale také tím, že zde nedílnou součást hrají vnější vlivy jako jsou třeba tloušťka ledu, teplota ovzduší a tak se dá říci že žádná z těchto expedic není stejná.
Při dosažení vašeho cíle vás čeká oslava dobytí Severního pólu, nejsevernější barbecue  a také skupinový tanec v kruhu kolem Severního pólu během kterého urazíte nejkratší cestu kolem světa. Můžete si také vyzkoušet nejkratší procházku ze severu na jih a v případě, že patříte mezi otužilé můžete se zde také vykoupat v severním ledovém oceánu.
Na zpáteční cestě pro vás budou organizovány různé aktivity. Mezi ty nejzajímavější patří například výlet helikoptérou na ostrovy Země Františka Josefa. Tato země je nejbližší zemí u Severního pólu. Nachází se od něj pouhých 540 kilometrů. Zde uvidíte nádhernou krajinu s množství arktických živočichůProgram plavby:


DEN 1. odlet z Prahy směr Murmansk

Vítejte v Murmansku, největším městě za severním polárním kruhem, odkud se vydáte vstříc nezapomenutelnému dobrodružství. Po příletu na letiště Vás odvezeme to do hotelu, kde si po dlouhém letu odpočinete.


DEN 2.
Murmansk – nalodění na loď

Po noci strávené v hotelu se přesuneme na naší neuvěřitelnou a výjimečnou loď – ruský atomový ledoborec „50 let vítězství“. Seznámíte se s veškerým vybavením lodi a vyplujeme směr  sever Kolským  zálivem.
DE
N 3 - 6. Směr sever

Poplujeme stále na sever přes Barentsovo moře, kde je velká pravděpodobnost pozorování velryb. V mezidobí budete mít  jedinečnou šanci se seznámit se s naší lodí a podívat se například i do strojovny tohoto atomového ledoborce.
Dalším nezapomenutelným zážitkem je pozorování obrovské síly naší lodě, kdy z přídi ledoborce budete mít možnost sledovat, jak krájí obrovské ledové bloky a proráží si cestu zamrzlou krajinou. Být na palubě v tomto okamžiku je úžasný a neopakovatelný pocit.
V ceně naší plavby je let helikoptérou, kdy uvidíte náš ledoborec z ptačí perspektivy včteně cestičky, kterou si proráží v ledu a ohromující scenérie nádherné, pusté a rozlehlé ledové přírody.
 
DEN 7. Severní pól

A jste zde – právě jste dobyli Severní pól  - zastavujete na 90 stupni severní šířky Obřadně vystoupíte z lodi, abyste všichni společně stanuli na nejsevernějším bodu naší planety. Posádka vztyčí polární ukazatel, který jen umocní tuto chvíli, jelikož   jste na místě, kde bylo opravdu jen málo lidí. Proto je důležité si tento nezapomenutelný okamžik zachytit na fotoaparáty a potěšit se s dalšími účastníky této jedinečné plavby o naše pocity a zážitky.

K  neopakovatelným zážitkům patří „mezinárodní tanec kolem Severního pólu“ – tímto kolečkem vlastně obejdete celý svět během velmi krátké chvilky. Na oslavu tohoto nezapomenutelného okamžiku pro vás posádka připraví nejedno překvapení ať už je to pravé polární barbecue, nebo možnost vykoupat v nejsevernějším a nejledovějším „bazenu“.

Po těchto neuvěřitelných chvilkách na Severním polu se otočíte zpět na jih. Dobrodružství ale nekončí, čeká vás arktické souostroví Franze Josefa – jedna z neopuštěnějších částí na zeměkouli.


DEN 8 - 10. Expedice v Zemi Františka Josefa

Země Františka Josefa je souostroví na severu Barentsova moře, patří k Ruské federaci a v roce 2012 bylo vyhlášeno  součástí ruského arktického národního parku. V této krásné, ale mrazivé oblasti můžete kdykoliv spatřit polární medvědy, vzácné druhy velryb, mrože a obrovské kolonie stěhovavých mořských ptáků. Abyste si opravdu užili každé chvilky v tomto zapomenutém kraji, máte možnost vyžít  24hodinového denního světla k exkurzím a vyjížďkám na motorových člunech Zodiac, nebo letu vrtulníkem a prohlédnout si  tuto část světa  i z jiné perspektivy.

V Zemi Františka Josefa najdeme například i zajímavé geologické prvky, jako jsou tajemné kamenné koule na ostrově Champ o jejichž původu se vedou neustálé diskuze.

Návštěvníci této zapomenuté části naší země mají možnost chodit po stopách slavných polárních průzkumníků a expedic díky zachování historických památných míst. Pomníky, kříže a pozůstatky obydlí jsou svědectvím o neuvěřitelných historických událostech, se kterými vás seznámí zkušení průvodci během zajímavých přednášek pořádaných na lodi.


DEN 11. - 12. směr Jih


Po  čase stráveném v Zemi Františka Josefa pomalu vyplujete  zpátky na jih přes bohaté vody Barentsova moře. Prezentace a workshopy pořádané odborníky zajišťují, že tyto dny na moři nebudou jen o přemýšlení nad koncem vaší cesty. Ke krácení chvil můžete využít vybavení lodě jako je polární knihovna, volejbalové hřiště, posilovna, dvě sauny, teplý bazén s mořskou vodou, obchod se suvenýry a nebo masáže. Pozorování mořských ptáků a velryb si můžete vychutnat z panoramatických otevřených palub a také z exteriérových oken.

DEN 13. vylodění v Murmansku
 

Informace

Twin Standard655 700 Kč
Mini Suite686 751 Kč
Junior Suite847 289 Kč
Grand Suite869 589 Kč

Twin Standard655 700 Kč
Mini Suite686 751 Kč
Junior Suite847 289 Kč
Grand Suite869 589 Kč

Twin Standard655 700 Kč
Mini Suite686 751 Kč
Junior Suite847 289 Kč
Grand Suite869 589 Kč

Trasa plavby

Praha - Murmansk
Severní pól
Země Františka Josefa
Murmansk - Praha

cena zahrnuje

letenky Praha - Murmansk
11 nocí ubytování na lodi v rezervované kajutěv ( župan + fén v každé kajutě)
anglicky mluvící průvodce po celou dobu plavby
1 x ubytování v Murmansku se snídaní (před vyplutím)
transfer z hotelu do přístavu v Murmansku (před vyplutím)
transfer z přístavu na letiště (po připlutí)
plná penze - při pobytu na lodi
káva, čaj, kakao, voda po celou dobu plavby
plánované výlety na pevninu
plánované výlety motorovými čluny zodiacs
plánované výlety helikoptérou
odborný program pořádaný zkušenými průvodci, nebo hosty z řad odborníků ( fotografů..)
speciální expediční bunda s logem expedice (zůstává účastníkům jako vzpomínka)
zapůjčení speciální obuvy
informační materiály před vyplutím
záznam Vaší cesty na DVD
cestovní pojištění pokrývající možnou evakulaci, repatriaci  do EUR 100 000,- (pouze po dobu pobytu na lodi)
servisní poplatky, přístavní taxy

cena nezahrnuje

Cestovní pojištění

Podobné plavby

Mapka
Plavba západním Karibikem s českým delegátem a ubytováním v Miami Beach
od 65 190 Kč

Costa Deliziosa

 • Ubytování: Kajuta
 • Typ občerstvení: Plná penze
 • Doprava: Letecky
 • Termín: 10.02.2018 - 23.02.2018
 • Trvání: 13 nocí
 • Cena od: 65 190 Kč
Prohlédnout
all inclusive
Safari Endeavor-plošina s kajaky
Mexiko - Poloostrov Baja, plavba po Kortézově moři
od 105 900 Kč

Safari Endeavour

 • Ubytování: Kajuta
 • Typ občerstvení: Plná penze
 • Doprava: letecká
 • Termín: 26.01.2018 - 03.02.2018
 • Trvání: 8 nocí
 • Cena od: 105 900 Kč
Prohlédnout
all inclusive
loď
Pobyt v Hurghadě a plavba po Nilu - poznejte Egypt jinak
od 22 450 Kč

5* De luxe lodi M/S la traviata Nile Cruise

 • Ubytování: výletní loď
 • Typ občerstvení: all inclusive / plná penze
 • Doprava: letecká
 • Termín: 31.03.2018 - 07.04.2018
 • Trvání: 7 nocí
 • Cena od: 22 450 Kč
Prohlédnout
Odebírat akční nabídky