Poznávací zájezd Srí Lanka - Ájurvéda (Ayurveda) pro každého

Destinace: 
Asie
Země: 
Srí Lanka
Popis: 

Pořadatel: NKAR Travel

 

Ájurvéda (Ayurveda), neboli vědění o životě, je považována za nejstarší léčebný systém tradičního indického lékařství na světě, starý takřka pět tisíc let. Ajurvéda je vhodná pro každého, její podstatou je umění každodenního života se snahou dovést tělo a duši do souladu. Má dva hlavní cíle, první je léčebný, kdy pomáhá léčit nemoci a druhý je  preventivní, jehož cílem je chránit zdraví člověka a předcházet nemocem a tím přispívat k dobrému zdravotnímu stavu

 

 

Základní principy léčebných procedur

Principem všech našich nabízených terapií je celková relaxace, detoxikace organismu a omlazení vašeho těla i mysli.

Základní procedury:

Deepana, Pachana – zvýšení chuti k jídlu a podpora trávicí energie v těle 

Shodana, Shamana – detoxikace celého organismu a neutralizace toxinů 

Rasayana – omlazení těla 

Mano Santharpana – relaxace a psychické osvěžení a omlazení

 

 

CENA OD 39 750

 

Nabízené lázeňské balíčky:

 

SEZNÁMENÍ S ÁJURVÉDOU

Speciální úvodní balíček pro ty, kteří mají omezené časové možnosti. (Délka programu je od 3 do 6 dní). Tento  ájurvédský balíček je speciálně navržený tak, aby vám umožnil nahlédnout do ájurvédské medicíny a přinesl Vám představu, jak může Ájurvéda dlouhodobě přispět ke zdravému životnímu stylu. Každý den během 2hodinového sezení Vám poskytneme celkem 3 relaxační terapie z následující nabídky: terapie pro hlavu, obličej nebo chodidlo, synchronizovaná terapie těla, intenzivní terapie těla, společně s bylinkovou lázní nebo bylinkovou parní lázní. Všechny terapie probíhají buď ráno nebo večer v délce 2 hodin, abyste měli k dispozici vždy dostatek času  na relaxaci a další aktivity a výlety do okolí.

 

BALÍČEK “AYUBOWAN” S TERAPIÍ PANCHAKARMA

Minimální délka pobytu by měla být jeden týden, ale pro lepší výsledky doporučujeme pobyt alespoň dva týdny. Ayubowan" Balíček má tři různé léčebné programy ze kterých si můžete vybrat:

Ayubowan Slimming Program - program na hubnutí Ayubowan (pobyt minimálně na dva týdny). Jedná se o léčebný program založený na terapii Panchakarma, který pomáhá snížit nadměrnou hmotnost. Zahrnuje speciální procedury jako Udwarthana – bylinná masáž, Langana – ájurvédský dietní program, Akupunkturu a čaj na hubnutí čaj.

 

Ayubowan Stress Relief Program/Stress Management Program - Program uvolnění od stresu a řízení stresu (pobyt minimálně na dva týdny). Jedná se o léčebný program založený na terapii Panchakarma s relaxačními procedurami. Hlavní procedurou v tomto balíčku je Shirodhara, která zahrnuje procedury Shirolepa – bylinný balíček ulevující hlavě, Shirovasti a Sarvangadhara – celotělové olejové procedury, které pomáhají uvolňovat stres, úzkost a syndrom vyhoření. Vhodným doplňkem je cvičení  jógy  a meditace přispívající ke klidu mysli.

 

Ayubowan Rejuvenation program /Rejuvenation package – program omlazení (pobyt od 1 týdne výše). Program založený na terapii Panchakarma zahrunující detoxikaci a regeneraci těla. Zahrnuje bylinnou terapii, které zvyšuje energii a imunitu těla, zatímco Pinda Sweda (mléčná rýže a bylinky) zlepšuje  pružnost a výdrž. Ayubowan doslova znamená „žít déle“. 

 

 

Toto je koncepce resortu, kde se prostřednictvím odborných procedur ájurvédské medicíny, jógy, meditace a tradiční kuchyně léčí tělo i duše. Základ balíčku tvoří čistící léčebné metody „Panchakarma“.

 

 

Ve Vaší ceně je zahrnuto: 

- Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 8 nocí s plnou penzí (snídaně, oběd, večeře)

- Polopenze – pouze první den při příletu

- 7 denní omlazující a detoxikační program v Ayurverda resort s možností denního cvičení jogy

- Trasfery klimatizovaným autobusem s anglicky mluvícím řidičem

- Ceny jsou platné pro období 1.5. 2017 – 31.8. 2017
Cena neobsahuje: 

- Letenku Praha – Sri Lanka (Beruwela)

- Vstupní poplatky do míst, která nejsou uvedena v programu

- Nápoje v rámci výletů

- Ostatní služby nespecifikované v programu

- Spropitné a hotelové služby portýra

- Náklady spojené s ostatními fakultativními aktivitami

 

Program: 

DEN 01: Přílet a transfer do města Negombo

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti Bandaranaike International Airport, ihned pocítíte laskavého ducha a pohostinnost Srí Lanky. Zástupci partnerské cestovní kanceláře Vás přivítají na letišti a odvezou do Negomba, malého pobřežního města, které leží nedaleko letiště. Registrace v hotelu a odpočinek. Večeře & přenocování v Jetwing Sea Hotel – pokoj – Deluxe (4*)

Web: http://www.jetwinghotels.com/jetwingsea/

(Letiště → Negombo – cca 20 min.))

 

DEN 02: Negombo – Beruwela 

Snídaně v hotelu a přejezd do města  Beruwela, jednoho z nejznámějších středisek na jihozápadním pobřeží ostrova, které díky své poloze zaručuje příznivé klima po celý rok. Registrace v hotelu a odpočinek. Večeře & přenocování v Heritance Ayurveda Maha Gedara – standardní pokoj (4*)

Web: http://www.heritancehotels.com/ayurvedamahagedara/

(Negombo → Beruwela – cca 3 hodiny))

 

DEN 03 – DEN 08: Beruwela 

Snídaně a pobyt v hotelu, který se specializuje na Ayurveda ošetření. Na začátku svého pobytu můžete kontaktovat tým pečlivě vybraných Ayurveda doktorů a specialistů přímo v hotelu, kteří Vám sestaví individuální léčebný program pro celou dobu vašeho pobytu. Večeře & přenocování v Heritance Ayurveda Maha Gedara – standardní pokoj (4*) 

 

DEN 09: Beruwela – letiště 

Snídaně v hotelu a transfer na letiště

(Beruwela → letiště – cca 3 hodiny)

Rozloučení s rájem na Srí Lance

 

INFORMACE O LÉČEBNÉM PROGRAMU

Po příjezdu vás čeká konzultace s ájurvédským lékařem včetně uvítací procedury „Pada Avagahanaya“ - koupel chodidel v oleji a “Pada Abyanga” - masáž chodidel. Po kompletní zdravotní prohlídce vedoucí lékař určí váš somatický typ a „Doshas“ (energetická charakteristika) a sestaví léčebný plán ájurvédské terapie, který bude vyhovovat vašim individuálním potřebám a přáním.

Výběr procedur a jejich frekvenci navrhne vedoucí lékař, podle kterého bude veškeré procedury provádět zkušený tým dobře vyškolených a přátelských terapeutů pod přímým dohledem kvalifikovaných ájurvédských lékařů.

 

OSTATNÍ PODMÍNKY:

Fakultativní výlety a nadstandardní služby, které si mohou klienti objednat, nejsou zahrnuty ve výše uvedené ceně. Návštěva přírodních parků je vždy na vlastní riziko klienta. Pro Safari výlety jsou k dispozici speciální automobily (neklimatizované), které je možné si objednat včetně základního pojištění.

Spropitné je na Sri Lance zvyklostí, a proto je do určité míry na zvážení a vlastním úsudku každého klienta jaké spropitné dá, aby si zajistil co nejlepší kvalitu poskytovaných služeb. Na přání Vám rádi poskytneme seznam doporučené výše spropitného, případně také nabízíme možnost tzv. „all- inclusive“ balíčku na spropitné, který se připočítá k celkovým nákladům a my zaručíme, že tato částka bude spravedlivě rozdělena, abychom Vám zajistili co nejlepší servis po dobu vašeho pobytu.

 

SPECIÁLNÍ POŽADAVKY NA UBYTOVÁNÍ:

V případě, že budete mít speciální požadavky na ubytování např. umístění pokoje, spojené/ rozdělené postele, kuřácké/nekuřácké pokoje atd., prosím informujte nás při objednávce zájezdu. Vás požadavek předáme příslušnému hotelu, ale bohužel nemůžeme garantovat, že všem Vašim požadavkům bude vyhověno.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Neočekávaná změna ceny pohonných hmot, daní, hotelových přepravních, nebo vstupních poplatků, bude našim klientům ihned oznámena. V případě, že tyto dodatečné náklady nebudou započítány do ceny, bude jejich výše oznámena v dostatečném předstihu.

 

OBECNÁ USTANOVENÍ:

Program je sestaven na základě dostupnosti hotelových pokojů v době nabídky zájezdu.

V případě vysoké obsazenosti  a poptávky  hotely akceptují pouze potvrzené objednávky.

Jakmile přijmeme Vaši objednávku,  zašleme Vám  její finální potvrzení včetně všech informací týkajících  se ubytování a dalšího programu  zájezdu. Budeme se maximálně snažit rezervovat Vámi vybrané hotely případně Vám nabídnout alternativní ubytování ve stejné kategorii.

V případě zásadní změny cenové politiky vybraného hotelu Vás budeme o této změně včas informovat.

 

PŘIHLÁŠENÍ / ODHLÁŠENÍ V HOTELU:

Oficiální doba pro přihlášení v hotelu je stanovena mezi 12:00 – 14:00, z pokoje je nutné se odhlásit nejpozději v 11:00

Fotografie: