SRI LANKA - pobyt 13 dní - 3 x Golf & Ayurveda Tour

Destinace: 
Asie
Popis: 

- Cena od 54.830,- Kč

 

Pořadatel: NKAR Travel

 

 DEN 1: letiště – Kandy

 Jakmile přistanete na mezinárodním letišti  Bandaranaike International Airport, ihned pocítíte laskavého ducha a pohostinnost Sri Lanky.

 Zástupci partnerské kanceláře Vás přivítají na letišti a odvezou do města Kandy, které  leží přibližně uprostřed ostrova, asi 115 kilometrů na  severovýchod od Colomba.

 

(NABÍDKA) – při cestě je možno navštívit sloní sirotčinec Pinnawala.

Pinnawala leží v provincii Sabaragamuwa blízko města Kegalle.  Uvidíte zde největší stádo slonů na světě žijící v zajetí, a to od úplných     mláďat až po staré kmety. Sloní sirotčinec je zařízení, které vzniklo v roce 1975 a od svého vzniku si vzalo na starost péči o opuštěná mláďata a dospělé slony, kteří se o sebe nemohou postarat sami. Většina zdejších slonů sem přišla jako mláďata, která byla nemocná, zraněná a opuštěná svým stádem. Jezdí sem mnoho turistů i domorodců, jelikož zde slony můžete pozorovat při jejich běžných denních aktivitách, mezi které patří především krmení, přesun k řece Maha Oya a jejich následné koupání a rochnění v bahně na březích řeky.

 

 

Registrace v hotelu a odpočinek

 

Večeře & přenocování v Ozo Kandy Hotel – pokoj - Deluxe (4*)

 

Web: http://www.ozohotels.com/kandy-srilanka/

 

(Letiště à Pinawela cca 3 hod;  Pinawela à Kandy cca 1 hod)

 

 

DEN 02: KandyDiganaKandy

Snídaně v hotelu a transfer do Digana Victoria Golf Club. Hřiště patří  mezi 100 nejkrásnějších golfových hřišť na světě.

                      

          Zákl. charakteristika: 18jamkové golfové hřiště

          Poloha: 25 km východně od města Kendy

           Založeno: 1999

           Par 73, 6340

           Tee time bude rezervován přímo na místě dle individuálních přání klientů.

 

 

 

 

 

 

(NABÍDKA) – večerní návštěva chrámu „Temple of the tooth“ (Chrám Buddhova zubu) v Kendy s představením místní kultury a kulturním programem

Večeře & přenocování v Ozo Kandy Hotel – pokoj - Deluxe (4*)

(Kandy à Digana cca 1 hod.)

 

 

 

 DEN 3: Kandy – Nuwara Eliya

Snídaně v hotelu a transfer do městečka Nuwara Eliya

 

Cestou návštěva čajové plantáže a továrny na čaj.  Nuwara Eliya, v překladu město světla, leží uprostřed čajových plantáží v kopcovité              krajině v centrální provincii Sri Lanky a zachovává si svou jedinečnou atmosféru koloniálního horského střediska. Město je hlavně známé  pro své  pěstování čaje a velmi chladné podnebí (nadmořská výška 1 889 m), které patří k nejchladnějším na Sri Lance. Mnoho domů si zde zachovalo charakteristické rysy z koloniální doby, kdy soukromé domy si stále uchovávají anglický styl trávníků a zahrad. Z města je také výhled na horu Pidurutalagala (2 524 m), která je nejvyšší horou ostrova. Nuwara Eliya ožívá každým rokem v dubnu, kdy se slaví srílanský Nový rok a mezi hlavní atrakce patří mimo jiné automobilové závody a koňské dostihy.

 

 

 

Večeře & přenocování v hotelu Blackpool – pokoj - Deluxe (4*)

Web: http://www.blackpool.lk/

(Kandy à Nuwara Eliya cca 2,5 hod)

 

 

 DEN 4 - 5 Nuwara Eliya

Snídaně v hotelu a odjezd do Nuwara Eliya Golf Club

 

           Zákl. charakteristika: 18jamkové golfové hřiště

           Poloha: v centru města Nuwara Eliya

           Založeno: 1889

           Par 70, 5550 m

           Tee time bude rezervován přímo na místě dle individuálních přání klientů

 

 

 

 

 

 

 

 

Den 6 : Nuwara EliyaKithulgalaBeruwela

Snídaně v hotelu a odjezd do přímořského letoviska Beruwela.

Cestou navštívíte malé město Kitulgala, které leží v západní části Srí Lanky v zóně deštného lesa. Můžete zde vidět velké množství banánovníků, kaučukovníků včetně krásných přírodních scenérií. Jedná se také o oblast oblíbenou pro rafting.

Kitulgalu též proslavil oscarem oceněný film "The Bridge on the River Kwai" - Most přes řeku Kwai. Až na betonové základy mostu tu však už nic nezbylo.

 

Večeře & přenocování v hotelu Heritance Ayurveda Maha Gedara – pokoj standard (4*)

Web: http://www.heritancehotels.com/ayurvedamahagedara/

(Nuwara Eliya à Kithulgala cca 2.5 hod)

(Kithulgala à Beruwela cca 3 hod)

 

 

DEN 7 – 12 : Beruwela

  Snídaně v hotelu a pobyt v hotelu včetně  Ayurverského ošetření.

  Na začátku svého pobytu můžete kontaktovat tým pečlivě vybraných Ayurvédskcýh doktorů a specialistů přímo v hotelu, kteří Vám sestaví individuální léčebný program pro celou dobu vašeho pobytu.

  Beruwela – je příjemné městečko s výrazným arabským charakterem ležící přibližně 60 km jižně od Colomba, jedná se o jedno z nejznámějších středisek na jihozápadním pobřeží a díky své poloze zaručuje příznivé klima po celý rok.

 

Večeře & přenocování v Heritance Ayurveda Maha Gedara – pokoj - standard  (4*)

 

 

DEN 13 : Beruwela – letiště

Snídaně v hotelu a odjezd na letiště

Beruwela à letiště – přibližně 2,5 hod

 

 

 

 

 

Ubytování: 

Ájurvéda (Ayurveda), neboli vědění o životě, je považována za nejstarší léčebný systém tradičního indického lékařství na světě, starý takřka pět tisíc let. Ajurvéda je vhodná pro každého, její podstatou je umění každodenního života se snahou dovést tělo a duši do souladu. Má dva hlavní cíle, první je léčebný, kdy pomáhá léčit nemoci a druhý je  preventivní, jehož cílem je chránit zdraví člověka a předcházet nemocem a tím přispívat k dobrému zdravotnímu stavu.

 

Nabízené lázeňské balíčky:

SEZNÁMENÍ S ÁJURVÉDOU

Speciální úvodní balíček pro ty, kteří mají omezené časové možnosti. (Délka programu je od 3 do 6 dní). Tento  ájurvédský balíček je speciálně navržený tak, aby vám umožnil nahlédnout do ájurvédské medicíny a přinesl Vám představu, jak může Ájurvéda dlouhodobě přispět ke zdravému životnímu stylu. Každý den během 2hodinového sezení Vám poskytneme celkem 3 relaxační terapie z následující nabídky: terapie pro hlavu, obličej nebo chodidlo, synchronizovaná terapie těla, intenzivní terapie těla, společně s bylinkovou lázní nebo bylinkovou parní lázní. Všechny terapie probíhají buď ráno nebo večer v délce 2 hodin, abyste měli k dispozici vždy dostatek času  na relaxaci a další aktivity a výlety do okolí.

 

BALÍČEK “AYUBOWAN” S TERAPIÍ PANCHAKARMA

Minimální délka pobytu by měla být jeden týden, ale pro lepší výsledky doporučujeme pobyt alespoň dva týdny. Ayubowan" Balíček má tři různé léčebné programy ze kterých si můžete vybrat:

Ayubowan Slimming Program - program na hubnutí Ayubowan (pobyt minimálně na dva týdny). Jedná se o léčebný program založený na terapii Panchakarma, který pomáhá snížit nadměrnou hmotnost. Zahrnuje speciální procedury jako Udwarthana – bylinná masáž, Langana – ájurvédský dietní program, Akupunkturu a čaj na hubnutí čaj.

Ayubowan Stress Relief Program/Stress Management Program - Program uvolnění od stresu a řízení stresu (pobyt minimálně na dva týdny). Jedná se o léčebný program založený na terapii Panchakarma s relaxačními procedurami. Hlavní procedurou v tomto balíčku je Shirodhara, která zahrnuje procedury Shirolepa – bylinný balíček ulevující hlavě, Shirovasti a Sarvangadhara – celotělové olejové procedury, které pomáhají uvolňovat stres, úzkost a syndrom vyhoření. Vhodným doplňkem je cvičení  jógy  a meditace přispívající ke klidu mysli.

Ayubowan Rejuvenation program /Rejuvenation package – program omlazení (pobyt od 1 týdne výše). Program založený na terapii Panchakarma zahrunující detoxikaci a regeneraci těla. Zahrnuje bylinnou terapii, které zvyšuje energii a imunitu těla, zatímco Pinda Sweda (mléčná rýže a bylinky) zlepšuje  pružnost a výdrž. Ayubowan doslova znamená „žít déle“.

Toto je koncepce resortu, kde se prostřednictvím odborných procedur ájurvédské medicíny, jógy, meditace a tradiční kuchyně léčí tělo i duše. Základ balíčku tvoří čistící léčebné metody „Panchakarma“.

 

INFORMACE O LÉČEBNÉM PROGRAMU

Po příjezdu vás čeká konzultace s ájurvédským lékařem včetně uvítací procedury „Pada Avagahanaya“ - koupel chodidel v oleji a “Pada Abyanga” - masáž chodidel. Po kompletní zdravotní prohlídce vedoucí lékař určí váš somatický typ a „Doshas“ (energetická charakteristika) a sestaví léčebný plán ájurvédské terapie, který bude vyhovovat vašim individuálním potřebám a přáním.

Výběr procedur a jejich frekvenci navrhne vedoucí lékař, podle kterého bude veškeré procedury provádět zkušený tým dobře vyškolených a přátelských terapeutů pod přímým dohledem kvalifikovaných ájurvédských lékařů.

OSTATNÍ PODMÍNKY:

Fakultativní výlety a nadstandardní služby, které si mohou klienti objednat, nejsou zahrnuty ve výše uvedené ceně. Návštěva přírodních parků je vždy na vlastní riziko klienta. Pro Safari výlety jsou k dispozici speciální automobily (neklimatizované), které je možné si objednat včetně základního pojištění.

Spropitné je na Sri Lance zvyklostí, a proto je do určité míry na zvážení a vlastním úsudku každého klienta jaké spropitné dá, aby si zajistil co nejlepší kvalitu poskytovaných služeb. Na přání Vám rádi poskytneme seznam doporučené výše spropitného, případně také nabízíme možnost tzv. „all- inclusive“ balíčku na spropitné, který se připočítá k celkovým nákladům a my zaručíme, že tato částka bude spravedlivě rozdělena, abychom Vám zajistili co nejlepší servis po dobu vašeho pobytu.

SPECIÁLNÍ POŽADAVKY NA UBYTOVÁNÍ:

V případě, že budete mít speciální požadavky na ubytování např. umístění pokoje, spojené/ rozdělené postele, kuřácké/nekuřácké pokoje atd., prosím informujte nás při objednávce zájezdu. Vás požadavek předáme příslušnému hotelu, ale bohužel nemůžeme garantovat, že všem Vašim požadavkům bude vyhověno.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Neočekávaná změna ceny pohonných hmot, daní, hotelových přepravních, nebo vstupních poplatků, bude našim klientům ihned oznámena. V případě, že tyto dodatečné náklady nebudou započítány do ceny, bude jejich výše oznámena v dostatečném předstihu.

 

OBECNÁ USTANOVENÍ:

Program je sestaven na základě dostupnosti hotelových pokojů v době nabídky zájezdu.

V případě vysoké obsazenosti  a poptávky  hotely akceptují pouze potvrzené objednávky.

Jakmile přijmeme Vaši objednávku,  zašleme Vám  její finální potvrzení včetně všech informací týkajících  se ubytování a dalšího programu  zájezdu. Budeme se maximálně snažit rezervovat Vámi vybrané hotely případně Vám nabídnout alternativní ubytování ve stejné kategorii.

V případě zásadní změny cenové politiky vybraného hotelu Vás budeme o této změně včas informovat.

 

Oficiální doba pro přihlášení v hotelu je stanovena mezi 12:00 – 14:00, z pokoje je nutné se odhlásit nejpozději v 11:00

Ve Vaší ceně je zahrnuto: 

- Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 6 nocí se s polopenzí

- 6 denní osvěžující program v Ayurverda resort, s plnou penzí,  s možností denního cvičení jogy

- Trasfery klimatizovaným autobusem s anglicky mluvícím řidičem

- 1 x fee na Digana Victoria Golf Club

- 2 x fee na Nuwara Eliya Golf Club 

Ceny jsou platné pro období 1.5. 2017 – 31.8. 2017.

Fee je počítáno v pracovní den a mimo svátků. O víkendech a ve dnech svátků jsou stanoveny příplatky

Cena neobsahuje: 

- Letenku Praha – Sri Lanka (Beruwela)

- Vstupní poplatky do míst, která nejsou uvedena v programu

- Nápoje v rámci výletů

- Ostatní služby nespecifikované v programu

- Spropitné a hotelové služby portýra

-Náklady spojené s ostatními fakultativními aktivitami
-Golf:
- Digana Victoria Golf Club
-Míčky na driving USD 2,- (30 min)
-Půjčení buggy USD 31,-
-Půjčení holí – USD 24,-
-Caddy fee – USD 5,-

 

-Nuwara Eliya Golf Club
-Caddy fee – USD 5,-
Fotografie: