Střední Amerika - Kostarika, Panama - proplutí panamským průplavem

Destinace: 
Střední Amerika
Země: 
Kostarika, Panama
Popis: 

Kostarika - Panama (ze San José do Panama City)

Pořadatel: Un-Cruise Adventures

Plavidlo: Safari Voyager
Počet nocí: 7
Cena: od 99 875 Kč
Odjezd: říjen–prosinec 2016, leden–duben 2017
ze San José (Kostarika) do Panama City (Panama)

Během expedice navštívíte a poznáte následující místa:

• San José, Kostarika • Národní rezervaci divoké přírody Curú • ostrov Tortuga • Národní park Manuel Antonio • Národní park Corcovado • záliv Dulce • Granito de Oro, Národní park Coiba, Panama • ostrovy v Panamském zálivu • Panamský průplav • Panama City

Hlavní body programu:

 • Průjezd 81,6 kilometru dlouhým Panamským průplavem.
 • ​Tři národní parky a jedna rezervace divoké přírody.
 • ​Objevování mimo prošlapané cesty.
 • Hledání nezkrocené přírody – pozorování lenochodů, vřešťanů, papoušků ara arakanga či malp kapucínských.
 • Šnorchlování a prozkoumávání pláží na ostrově Granito de Oro (Panama).
 • Procházka tropickou botanickou rezervací bohatou na motýly a květenu.
 • Turistika, šnorchlování, jízda na kajaku, pádlování na prkně (paddleboard) a plavba na lehkém jednomístném člunu.
 • ​Výkladové prezentace, poznávání přírody a místní kultury s průvodcem.

 

V ceně zájezdu je zahrnuto:

 • anglicky mluvící průvodne po celou dobu plavby
 • ALL INCLUSIVE - plná penze na úrovní 5* hotelu po celou dobu plavby včetně nealkoholických nápojů a prémiových značek vína, piva a lihovin
 • transfery včetně dopravy zavazadel z letiště na loď a zpět na letiště  při nalodění a vylodění
 • přístavní taxy/poplatky
 • vstupy do národních parků/rezervací
 • veškeré nabízené aktivity a výlety uvedené v programu zájezdu v rámci plavby (pěší výlety do panenské přírody, šnorchlování, výlety do přírody na kajacích) včetně potřebného vybavení a průvodce
 • wellness program: fitness vybavení, podložky pro cvičení jógy a 1 hodina masáže

Cena neobsahuje:

 • leteckou dopravu do / z místa vyplutí
 • spropitné na lodi
 • cestovní pojištění
Program: 

Den 1.
San José, Kostarika – nalodění

Přivítání v zemi ryzího života (pura vida)! Po příjezdu do hlavního města San José vás přepravíme na místo shromáždění, kde se setkáte s ostatními dobrodruhy. Poté, co se dostaví všichni, bude následovat přesun do Playa Herradura v Pacifiku, kde se nalodíte na Safari Voyager a setkáte se se svou posádkou. 

 

 

Den 2.
Národní rezervace divoké přírody Curú

Týden dobrodružství odstartuje na jihovýchodním cípu poloostrova Nicoya – čeká tu na vás nezkrocená příroda, panenské scenérie i aktivní odpočinek. Místní „obyvatele“ tvoří rozličné druhy zvířat, plazů, ptáků a hmyzu, včetně fregatek, kolibříků, mravenců legionářů a motýlů. Túra po Národní rezervaci divoké přírody Curú je ideální příležitostí, jak co nejlépe poznat její faunu a flóru. A tyrkysové vody v blízkosti ostrova Tortuga lákají ke šnorchlování, k jízdě na kajaku a pádlování na prkně (paddleboard).

 

Den 3.
Národní park Manuel Antonio

Národní park Manuel Antonio se pyšní 109 druhy savců, více než 330 druhy ptáků a bohatým podmořským životem, a je tedy ideálním místem k důkladnému prozkoumání. Na túře džunglí sledujte klenbu stromů nad vámi a pozorujte dvou a tříprsté lenochody, malpy kapucínské, papoušky ara arakanga, mnohobarevné tangary, nosály červené, leguány a další barevné a maskované tvory. A uši mějte nastražené, abyste rozpoznali jekot vřešťanů. 

 

Den 4.
Národní park Corcovado

Na odlehlém poloostrově Osa se nachází největší národní park země, Corcovado. Je izolovaný a divoký, a dobrodružství tak číhá na každém kroku. Národní park je známý rozmanitostí živočišných a rostlinných druhů, najdete tu například všechny čtyři druhy kostarických opic, stromové žáby, kajmany, mravenečníky, papoušky ara arakanga, nosály červené a 16 různých druhů kolibříků. A vy tento rozsáhlý park probádáte při celodenní túře džunglí. Den ukončíte pozorováním západu slunce s tropickým nápojem v ruce.
 

Den 5.
Záliv Dulce

Ráj milovníků ptactva. Prozkoumejte tuto přírodní rezervaci překypující barvami. Od bromélií, zázvoru a helikonií až po tukany, kolibříky, nezbedné opičky a třepotající se motýly – je to uchvacující svět pohledů, zvuků a chutí. V zálivu Dulce, který odděluje poloostrov Osa od pevniny, můžete tedy na kajaku nebo lehkém člunu objevovat vzácnou flóru a faunu mangrovníků.

 

 

Den 6.
Granito de Oro, Národní park Coiba, Panama

Proplujete mezi ostrovy Národního parku Coiba a zastavíte se na malebném ostrůvku Granito de Oro. I přes svou malou velikost nabízí trochu od všeho – vulkanické výchozy (odkryvy) na obou koncích pevniny s hustou minidžunglí uprostřed jsou propojené nádhernými bílými písečnými plážemi. Ostrov je řazen mezi 10 nejlepších míst na potápění a váš den dovádění zahrnuje šnorchlování uprostřed bujného podmořského života, plavbu na kajaku kolem skalnatých výchozů a lenošení na prohřátém písku. Další skvělý den v ráji.

 

Den 7.
Panamský záliv (ostrovy) / Panamský průplav

Všechny ostrovy a ostrůvky v Panamském zálivu jsou unikátní a vy mezi nimi budete proplouvat tak, jak zavelí kapitán. Ostrovy jsou navíc domovem stovek druhů ptáků a vy je můžete pozorovat z člunu nebo při procházce kouzelnou pobřežní vesničkou, která se může pyšnit druhým nejstarším kostelem na polokouli.  A v podvečer se připravte na nezapomenutelný průjezd z oceánu do oceánu 81,6 kilometru dlouhým Panamským průplavem. Bylo třeba 9 000 dělníků, aby vybudovali dílo, které představuje skutečný zázrak techniky a lidské houževnatosti. Plavbu završíte speciální večeří na rozloučenou a poté si připomenete největší dobrodružství týdne při prezentaci fotografií, kterou pro vás připraví váš expediční tým.
 

Den 8.
Panama City – Vylodění

Posnídáte na Safari Voyager a poté se rozloučíte s posádkou. Vylodíte se v Colónu a přesunete se na letiště v Panama City, odkud odletíte domů, nebo budete pokračovat pobytem v hotelu, který jste si u společnosti Un-Cruise rezervovali.

 

 

 

Prodlužte si svou dovolenou!

Zájezd na Kostariku a do Panamy je možné si prodloužit o:

 • Sopka Arenal Volcano a prales Monteverde - před plavbou

Sopka Arenal Volcano a prales Monteverde

Během tohoto 6denního rozšíření před plavbou prozkoumáte exotické vnitrozemí Kostariky plné sopek a pralesů. Pohybovat se budete buď pěšky, nebo korunami stromů pomocí systému lanových skluzů, mostů a plošin (canopy tour), anebo na říčním raftu.

Tento balíček před plavbou lze zkombinovat s následujícími odjezdy na plavbu (nalodění na Kostarice):

2016: 8. říjen, 22. říjen; 5. listopad, 19. listopad; 3. prosinec, 17. prosinec
2017: 14. leden, 28. leden; 11. únor, 25. únor; 11. březen, 25. březen; 8. duben, 22. duben

Cena:

dvoulůžko od 61 552 Kč
jednolůžko od 73 502 Kč

DEN 1.
Pondělí: San José, Kostarika (V)

Po příjezdu do San José se vám dostane vřelého uvítání od našich zástupců, kteří vás dopraví do hotelu Real InterContinental Hotel (nebo podobného), kde strávíte noc. Po večeři na uvítanou vám váš průvodce nastíní 6denní dobrodružství, které vás čeká ve vnitrozemí Kostariky.
 

 

DEN 2.
Úterý: Řeka Sarapiquí / La Fortuna (S,O,V)

Po brzké snídani a vyhlídkové jízdě dorazíte k řece Sarapiquí, kde zažijete dobrodružnou plavbu na raftu. Jedná se o úsek s obtížností II–III, plný peřejí s názvy Las Pilas (Valcha) a Montaña Rusa (Horská dráha), a vy po celých 13 kilometrů plavby nedokážete přestat křičet a výskat! Osušíte se a naobědváte – a poté vyrazíte k sopce. Ubytujete se v hotelu Arenal Springs Hotel (nebo Arenal Manoa Hotel nebo podobném), který bude připomínat lázeňský hotel, a po vzrušujícím dopoledni si dopřejete trochu odpočinku. Můžete se procházet hotelovými zahradami, plavat v jednom z bazénů, ponořit se do léčebných pramenů nebo si jen tak posedět u orosené sklenky a vstřebávat ohromující výhledy na sopku.

DEN 3.
Středa: Národní park, sopka Arenal / La Fortuna (S,O,V)

Symetrický kužel sopky Arenal, sen každého fotografa, ční do výšky 1 670 m n. m. Tento spící obr, který byl kdysi kompletně zakrytý zelenou klenbou, se v roce 1968 probudil. Na túře podél jejího úpatí, při které budete překonávat hustý les a staré lávové proudy, kde se život stále ještě vzpamatovává z tragédie, poznáte mnoho tváří této „hory ohně“. V Casona Rio Fortuna se pak můžete seznámit i s tradiční kulturou Kostariky. V místní výrobně se dozvíte něco o důležitosti cukrové třtiny. Následovat bude prezentace o tradičních jídlech a můžete se zúčastnit prohlídky místní rodinné farmy, kde si lze jednotlivé činnosti na farmě i vyzkoušet (dobrovolný bod programu, který ale vřele doporučujeme). Navštívíte také místní školu, kde vám studenti předvedou taneční a hudební představení. Odpoledne pak budete mít možnost projít si město La Fortuna sami.

DEN 4.
Čtvrtek: Monteverde (S,O,V)

Po časné snídani při přejezdu jezera Arenal se vám sopka Arenal ukáže zase trochu jinak. Po vyhlídkové jízdě dorazíte do Monteverde – místa s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, které je domovem mnoha druhů ptáků. Při prohlídce kávové plantáže s ochutnávkou kávy na vlastní oči uvidíte, jaké úsilí musí místní lidé vynaložit, aby v této nadmořské výšce vypěstovali byť jediné zrnko kávy. Po západu slunce zažijete kouzlo tmy v pralese Children's Eternal Rain Forest – největší soukromé rezervaci ve Střední Americe –, kde bylo 50 000 akrů vyhrazeno k ochraně a obnově tropického ekosystému. S baterkou v ruce a s pomocí průvodce můžete odhalovat neobvyklé noční tvory a jejich životní prostředí. Ubytujete se v hotelu El Establo Hotel (nebo podobném) a ke spánku vás ukolébají zvuky „nočního života“ v srdci mlžného lesa.

DEN 5.
Pátek: Monteverde (S,O,V)

Čeká vás neopakovatelné dobrodružství v mlžném lese! V parku Selvatura se divoká příroda – tukani, lenochodi, vřešťani, maply kapucínské, tapíři, ropuchy a žáby – probouzí časně, a to bude platit i pro vás. Budete procházet v korunách stromů po mostech v délce 46 až 156 metrů a později, s vhodným úvazkem a vybavením, budete přejíždět od stromu ke stromu po lanové stezce. Nechte v sobě probudit Tarzana a s výkřikem se sneste dolů na velké houpačce (volitelná možnost)! Na motýlí farmě poznáte při procházce s průvodcem více než 20 druhů motýlů a pak si sami prohlédnete tamější zahradu, kde vás ohromí štěbetání spousty ptáků. V Santa Elena je čas jen váš – prohlédněte si město a nezapomeňte si dát oběd.

DEN 6.
Sobota: Herradura (S,O)

Užijete si poslední návštěvu rezervace mlžného lesa Monteverde Cloud Forest Reserve. Vyrazíte brzy a budete procházet kolem masivních, mechem pokrytých stromů a vodopádů. Na prvotřídních stezkách můžete v korunách stromů vyhlížet kvesaly chocholaté. Později dopoledne se přesunete na pobřeží Pacifiku, kde se nalodíte na Safari Voyager a zahájíte svou plavbu.

K cestě je nutný pas. Itinerář cesty je ilustrativní a může dojít k odchylkám čí změnám v pořadí dnů tak, aby si účastníci odvezli maximální zážitky.

Fotografie: