Mexiko - poloostrov Baja, plavba po Kortézově moři

Destinace: 
Střední Amerika
Země: 
Mexiko
Popis: 

Mexiko - Poloostrov Baja, plavba po Kortézově moři

Pořadatel: Un-Cruise Adventures

Plavidlo: Safari Endeavour
Počet nocí: 7
Cena: od 74 875 Kč
Odjezd: Únor, březen a prosinec 2017
Okružní cesta: San Jos del Cabo, Baja California Sur

Vybaveni zásobami a notnou dávkou odvahy se vypravíte cestou Johna Steinbecka do chráněných vod světového akvária Jacquesa Cousteaua. Čeká na vás dobrodružství v divočině!

 

 

V ceně zájezdu je zahrnuto:

 • anglicky mluvící průvodne po celou dobu plavby
 • ALL INCLUSIVE - plná penze na úrovní 5* hotelu po celou dobu plavby včetně nealkoholických nápojů a prémiových značek vína, piva a lihovin
 • transfery včetně dopravy zavazadel z letiště na loď a zpět na letiště  při nalodění a vylodění
 • přístavní taxy/poplatky
 • vstupy do národních parků/rezervací
 • veškeré nabízené aktivity a výlety uvedené v programu zájezdu v rámci plavby (pěší výlety do panenské přírody, šnorchlování, výlety do přírody na kajacích) včetně potřebného vybavení a průvodce
 • wellness program: fitness vybavení, podložky pro cvičení jógy a 1 hodina masáže

Cena neobsahuje:

 • leteckou dopravu do / z místa vyplutí
 • spropitné na lodi
 • cestovní pojištění
Termíny: 

Program: 

DEN 1.
San José del Cabo / La Paz – nalodění

Bienvenidos! (Vítejte!) Vyzvedneme vás na mezinárodním letišti Los Cabos a převezeme vás na místo srazu. Setkáte se s expedičním týmem a během úvodního pozemního přesunu se seznámíte s překrásnou krajinou poloostrova Baja a dozvíte se vše o tom, co vás čeká v průběhu následujícího týdne. Poté už vás na palubě lodi přivítá kapitán s posádkou a nabídnou vám koktejl a večeři, jež si můžete vychutnat s novými spolucestujícími.
 

 

DEN 2.
Ostrov San Francisco

Vaše týdenní dobrodružství začne aktivně – a to na strmých rudých útesech a táhlých opuštěných plážích. Můžete si vzít ploutve a šnorchlovat mezi barevnými živočichy moře, nazout si pohorky a vydat se na průzkumnou túru, popadnout pádlo a objevovat odlehlé zátoky, anebo můžete relaxovat na pláži a nabírat síly na další dny. Drsná krása ostrova ovšem přímo vyzývá k husarským kouskům.
 

 

DEN 3.
Bahía Agua Verde

V Bahía Agua Verde protínají průzračnou vodu řídce rozptýlené rozeklané hory. Na lehkém člunu prozkoumáte pobřeží, navštívíte rančera a jeho rodinu a pravou Baju pak zažijete, když vyrazíte na oslu do kaňonů a hor. Panoramatické výhledy, bezkonkurenční objevování, skvělé pozorování ptáků a nepřekonatelná pospolitost – to vše naplní váš den.
 

 

DEN 4.
Objevování podmořského života

V zátoce Magdalena Bay (polovina ledna až začátek března) vám bude průvodcem matka příroda. Každý rok totiž připlouvají k západnímu pobřeží poloostrova Baja plejtvákovci šedí, aby po pouti dlouhé přes 19 000 kilometrů v Bahía Magdaleně porodili svá mláďata. Přistanete tedy v Puerto Escondido, poté přejedete poloostrov a na rybářské loďce panga se vydáte do laguny pozorovat tyto obrovské savce a jejich mláďata. NEBO – V zátoce Bahía de la Paz (listopad až polovina ledna; březen; pořadí dní se mění) jsou častými návštěvníky žraloci obrovští – největší žijící zástupci žraloků, kteří však nejsou pro člověka nebezpeční. A vy tak můžete z loďky sledovat stopy, které tito obři po sobě zanechávají, a pokud to podmínky dovolí a budete-li chtít, můžete si užít i nezapomenutelné plavání po boku těchto kolosálních živočichů. Je to jen na vás.

DEN 5.
Volba kapitána

I když černé perly asi neobjevíte, budete proplouvat mezi ostrovy, které kdysi prozkoumávali první španělští conquistadoři. Váš expediční tým bude připraven nabídnout vám na výběr dobrodružnější varianty – jízdu na kajaku, túru, jízdu na prkně s pádly (paddleboard) nebo průzkum pláže. Budete objevovat rozmanitost přírody a zjistíte, jaké geologické síly tyto ostrovy formovaly.
 

 

DEN 6.
Los Islotes / ostrov Partida

Los Islotes je příkrá skalnatá podmořská hora přímo vyskakující z moře. Z člunu můžete pozorovat kolonii lachtanů nebo si obléknout plavky a hned po ránu si zaplavat se zvědavými a hbitými lachtaními mláďaty. Poté zvednete kotvy a vyrazíte na ostrov Partida, kde strávíte odpoledne plné vodních hrátek, nebo se vydáte na túru po pustých plážích nebo skalnatými suchými žleby.
 

 

 
DEN 7.
Ostrov Espíritu Santo

Vyrazíte do zátoky obklopené dlouhými výběžky červených skal a zlatou pláží. Poslední den tak můžete relaxovat na pláži, prozkoumávat všechna zákoutí ostrova na kajaku, nebo se vydat o kousek dál na túru s průvodcem. Celý týden si pak můžete znovu připomenout při speciální večeři na rozloučenou se zábavnou prezentací fotografií, kterou pro vás připraví váš expediční tým.

 

 

DEN 8.
La Paz / San José – vylodění

Po snídani následuje „adios La Paz“. Vylodíte se a my vás převezeme zpět na letiště San José del Cabo.

 

 

 

 

Prodlužte si svou dovolenou!

Zájezd do Mexika je možné si prodloužit pobyty v hotelech o:

 • Hotel Barcelo Grand Faro Los Cabos
 • ​Hotel Casa Natalia

Barcelo Grand Faro Los Cabos

Exklusivní a nádherný hotel s all-inclusive je umístěn na břehu Kortézova moře v San José del Cabo. Velkolepé panoramatické výhledy, terasy a zahradní altán pro ranní či večerní procházky a přitažlivé prostory nabízejí hostů ničím nerušené zážitky. Čas tu můžete trávit plaváním v jednom ze čtyř hotelových bazénů, hověním si v lenošce v písku pod barevným plážovým slunečníkem nebo se těšit z vynikajícího jídla a pití v jedné z 5 restaurací a 3 barů.

Kvalitně vybavené pokoje mají vlastní balkon a jsou zařízeny tak, abyste se tu cítili příjemně a mohli si užívat veškerého komfortu a pohodlí.

Balíček zahrnuje:

 • Vyzvednutí na letišti.
 • Transfery mezi letištěm, hotelem a plavidlem.
 • Ubytování s vlastním balkonem.
 • Veškeré jídlo.
 • Mexickou fiestu.
 • Služby číšníka u bazénů.
 • Nealkoholické nápoje.
 • Víno, pivo a lihové nápoje.
 • Poplatky.

Pro podrobný výčet všeho, co je zahrnuto v ceně, volejte prosím Un-Cruise Adventures.

Ceny jsou za osobu, jsou uvedeny v českých korunách a platí pro cesty od listopadu 2015 do dubna 2016.

Ceny
Dvoulůžkový pokoj od 7 689 Kč
Jednolůžkový pokoj od 10 254 Kč
Další osoba od 4 086 Kč

Zálohová platba: Při rezervaci se požaduje minimálně 50% nevratná záloha.
Doplatek: Splatný 60 dní před pobytem/začátkem rozšíření.
Storno podmínky: Po doplacení celkové částky podléhá zrušení z libovolného důvodu storno poplatkům. Storno poplatky se liší v závislosti na balíčku. Při zrušení v době 30 dní od zahájení nebo kratší je storno poplatek 100 % (nic se nevrací). 

Casa Natalia

Tento elegantní, menší, ale luxusní hotel s 19 pokoji je situován v historické čtvrti San José del Cabo. Hotel, který je umístěn v oáze palem a buganvílií, byl navržen známým architektem a může se pochlubit inovativní mexicko-evropskou restaurací, kompletními službami a tapas (malými porcemi jídla, které se podávají k nápoji nebo před jídlem). Pokoje pro hosty mají unikátní mexický design.

Mezi výrazné prvky patří venkovní „palapa“ (posezení/přístřešek s volnými stěnami a střechou z palmového listí) s výhledem na hotelové kaskádové vodopády, bazén ve tvaru půlměsíce a obrovské grily s otevřeným ohněm.

Balíček zahrnuje:

 • Vyzvednutí na letišti.
 • Transfery mezi letištěm/hotelem/plavidlem.
 • Mimořádně luxusní pokoje.
 • Snídani.
 • Poplatky.

Ceny jsou za osobu, jsou uvedeny v českých korunách a platí pro cesty od listopadu 2015 do dubna 2016.

Ceny
Dvoulůžkový pokoj od 5 783 Kč

Luxusní pokoje pro hosty mají velkou manželskou postel (king bed). Na ceny za jednu a tři osoby se prosím informujte. U rezervací od 19. prosince do 3. ledna 2016 je požadován pobyt minimálně na 6 nocí.

Zálohová platba: Při rezervaci se požaduje minimálně 50% nevratná záloha.
Doplatek: Splatný 60 dní před pobytem / začátkem rozšíření.
Storno podmínky: Po doplacení celkové částky podléhá zrušení z libovolného důvodu storno poplatkům. Storno poplatky se liší v závislosti na balíčku. Při zrušení v době 30 dní od zahájení nebo kratší je storno poplatek 100 % (nic se nevrací).

K cestě je nutný pas. Itinerář cesty je ilustrativní a může dojít k odchylkám čí změnám v pořadí dnů tak, aby si účastníci odvezli maximální zážitky.

Fotografie: