Havajské ostrovy

Destinace: 
Havaj
Země: 
Havaj
Popis: 

Havajské ostrovy

Pořadatel: Un-Cruise Adventures

Loď: Safari Explorer
Počet nocí: 7
Cena: od 97 532 Kč
Odjezd: leden až duben 2017 a prosinec 2017
Trasa: ostrovy Moloka'i, Lana'i, Maui a Hawaii

Nezapomenutelná a dobrodružná plavba mezi čtyřmi havajskými strovy - Moloka'i, Lana'i, Maui, a Hawaii - seznámení se s duchem Havaje tzv. „Aloha spirit“ na komorní 36místné jachtě.

Hlavní body programu:

  • Noční šnorchlování s mantami
  • Návštěva přírodní rezervace The Humpback National Marine Sanctuary
  • Typická havajská hostina pa‘ina doplněná o džezovou hudbu „Hawaiian jam session“ v podání domorodých obyvatel
  • Šnorchlování v „korálových zahradách“ a pozorování mořských želv v jejich přirozeném prostředí
  • Návštěva starobylého „Moloka’i Hālawa Valley“
  • Objevování historie a kultury ostrovů v centru „Culture and Heritage Center“ na ostrově Lana´i
  • Bezkonkurenční šnorchlování, jízdy na kajaku i paddle boardu a prozkoumávání okolí na malých člunech

 

Program: 

DEN 1.
Moloka´i – nalodění

Vítejte na Havaji! Z letiště budete přepraveni na příjemné a pohostinné místo na ostrově Moloka´i, kde si odpočinete, než se nalodíte a vyrazíte na nezapomenutelnou a dobrodružnou plavbu po havajských ostrovech. Poté Vás na palubě lodi Safari Explorer přivítá kapitán s posádkou a na přivítanou vám nabídne šampaňské. V průběhu prvního večera budete seznámeni s programem plavby a informování o všem, co vás v následujícím týdnu čeká.

 

DEN 2.
Moloka´i

Díky přátelskému duchu Aloha zažijete Havaj takovou, jaká byla před mnoha lety (Aloha je havajský pozdrav, který vyjadřuje také lásku, mír a soucit). Žádné semafory ani mrakodrapy, jen poklidné a idylické plynutí času. Seznámíte se s příběhy místních obyvatel, poznáte jejich zemi a místní tradice tak, jak se to podaří jen málokterým návštěvníkům. Také se podíváte, jak se na políčkách pěstuje taro (neboli kokolázie jedlá, což je vlhkomilná bylina, která se pěstuje podobně jako rýže) a uvidíte jak se z ní připravuje kaše poi (tradiční havajské jídlo), nebo se vydáte k impozantnímu vodopádu v údolí „Halawa’s cathedral valley“ – které patří mezi jedno z nejtradičnějších míst ostrova. V muzeu „Moloka´iMuseum“ se seznámíte s historii této prastaré oblasti a tradiční večerní „paʻina“ (hostina), doplní domácká havajská „jam session“.

DEN 3.
Lana´i

Prožijete den plný zábavy na soukromém „Ananasovém ostrově“, kde třísetmetrové mořské útesy lemují pobřeží a prastará hrdla sopek se tyčí nad i pod vodní hladinou a jsou domovem mnoha mořských živočichů a rostlin. Můžete šnorchlovat, plavit se na paddleboardu (prkno s pádly), na kajaku či malém člunu. Budete-li chtít, vypravíte se i na krátkou túru k prskajícímu a ohořelému „kuželu“ ostrova. Také budete mít možnost navštívit kuriózní Kulturní a historické centrum na ostrově.

 

DEN 4.
Olowalu / West Maui

V dávnověku se Olowalu považovalo za útočiště uprchlíků, ale dnes nabízí potěšení ze šnorchlování v korálových zahradách překypujících podmořským životem a je známým domovem mořských želv. V rezervaci Humpback National Marine Sanctuary – umístěné mezi Lanai, Molokai a Maui – vás uchvátí nejen krása samotných korálových útesů, ale i pohled na migrující velryby a delfíny.
 

 

DEN 5.
Průzkum podle kapitána

Tentokrát to nechte na kapitánovi a posádce, aby vybrali ta nejkrásnější místa a seznámili vás s ostrovem. Nabízí se dramatické sopečné výhledy a pozorování mořského života s možností šnorchlování, jízdou na kajaku i paddleboardu  (prkně s pádly).

 

 

DEN 6.
Zátoka Honomalino Bay

V zátoce Honomalino Bay, lemované kokosovými palmami, budete moci celé dopoledne šnorchlovat a plavit se na kajaku či paddleboardu. Objevíte množství barevných korálů, mořských hub a tropických ryb, prozkoumáte impozantní lávové kanály – a to vše v oblasti, kde se navíc s oblibou zdržují mořští savci. Večer zakotvíte kousek od pobřeží a zažijete strhující noční šnorchlování s mantami obrovskými.

 

 

DEN 7.
Kailua-Kona

Na lehkém člunu se dopravíte do zátoky Kealakekua Bay, kde byl v roce 1777 zabit kapitán Cook, a užijete si jedno z vůbec nejkrásnějšího šnorchlování. V Kailua-Kona se pak vlastním tempem objevíte kouzlo města a seznámíte se z jeho historií. Večer zakončíte „kapitánskou večeří“ a prohlídkou fotografií zachycujících všechna vaše dobrodružství této nezapomenutelné plavby.

 

 

DEN 8.
Hawai´i, ostrov Big Island – vylodění

Safari Explorer přistane v přístavu Kawaihae Harbor a my vás dopravíme buď na letiště Kona Airport, nebo do místa vašeho prodlouženého pobytu po plavbě.

 

 

 

Fotografie: