Souostroví Galapágy a nepřekonatelný Ekvádor (Koloniální Quito)

Země: 
Ekvádor
Popis: 

Souostroví Galapágy a nepřekonatelný Ekvádor (Koloniální Quito)

Pořadatel: Un-Cruise Adventures

Plavidlo: La Pinta
Počet nocí: 9
Cena: od 199 375 Kč
Odjezd: únor až srpen 2017 a říjen 2017
Okružní cesta: Quito, Ekvádor

Během expedice navštívíte a poznáte následující místa:

· Quito · ostrov San Cristóbal · ostrov Española · ostrov Santa Cruz · ostrůvek Sombrero Chino · ostrov Bartolomé · ostrov Santiago · ostrov Genovesa · ostrov Baltra

Hlavní body programu:

 • Návštěva osmi ostrovů a ostrůvků.
 • Objevování míst zapsaných na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO – souostroví Galapágy a koloniální střed města Quito.
 • Španělská koloniální a předkolumbovská historie.
 • Dvě noci v historickém hotelu Casa Gangotena v Quitu.
 • Privátní večeře v Quitu v restauraci s prvotřídním výhledem.
 • Hnízdící ptáci a divoká příroda v přirozeném prostředí.
 • Prohlídky podmořského života při šnorchlování a plavbě na člunu s proskleným dnem.
 • Výzkumné centrum Charlese Darwina.
 • Výstup na vrchol a výhled na ikonický vrchol Pinnacle Rock.
 • Autorizovaní průvodci, kteří provázejí malé skupiny o 12 lidech.
 • Letecká přeprava Quito/Galapágy/Quito.
 • Alkoholické nápoje na La Pinta.

V ceně zájezdu je zahrnuto:

 • anglicky mluvící průvodne po celou dobu plavby
 • ALL INCLUSIVE - plná penze  na úrovní 5* hotelu po celou dobu plavby včetně nealkoholických nápojů a prémiových značek vína, piva a lihovin
 • transfery včetně dopravy zavazadel z letiště na loď a zpět na letiště  při nalodění a vylodění
 • přístavní taxy/poplatky
 • vstupy do národních parků/rezervací
 • veškeré nabízené aktivity a výlety uvedené v programu zájezdu v rámci plavby (pěší výlety do panenské přírody, šnorchlování, výlety do přírody na kajacích) včetně potřebného vybavení a průvodce
 • wellness program: fitness vybavení, podložky pro cvičení jógy a 1 hodina masáže

Cena neobsahuje:

 • leteckou dopravu do / z místa vyplutí
 • spropitné na lodi
 • cestovní pojištění
Program: 

Den 1.
Quito – příjezd

Vítejte v Ekvádoru! Svou cestu začnete v tomto historickém městě bohatém na legendy a kulturu. První zastávkou je velkolepý hotel Casa Gangotena, který si na webu TripAdvisor vysloužil 1. místo v Ekvádoru a kde budete první dvě noci ubytovaní. Užijte si pobyt v tomto zrenovovaném hotelu ve španělském koloniálním stylu, který je jen pár kroků od malebného náměstí Plaza de San Francisco, vybudovaného nad inckými chrámy a tržišti.

 

Den 2.
Quito

Hlavní město Quito, které se kdysi nazývalo severním centrem inckého impéria, je již dlouho středobodem ekvádorského obchodu a kultury. Růst města, poté co ho v roce 1534 ovládli Španělé, zahrnoval vybudování mnoha významných klášterů a kostelů a vysloužil Quitu titul „Capitol of Art of Spanish America“ (Centrum kultury španělské Ameriky). Zjistíte, proč dokonale zachovalé centrum města patří na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO – pěší prohlídka, která začne u vašeho hotelu, vás provede historií, současností i budoucností města a její součástí je i návštěva fascinujícího muzea předkolumbovské doby Casa del Alabado. Den poznávání zakončíte v místní restauraci s výhledem na západ slunce nad městem.

Den 3.
Quito / ostrov San Cristóbal - nalodění

Ráno vyrazíte na legendární Galapágy, jež jsou také na Seznamu světového dědictví UNESCO. Z Quita poletíte na ostrov San Cristóbal, pojmenovaný po patronovi mořeplavců. Po krátké plavbě na rybářské lodi zvané panga doplujete k plavidlu Yacht La Pinta, kde se setkáte s posádkou, jež vás uvítá na palubě a seznámí s lodí. Stejně jako v případě Charlese Darwina v roce 1835 budou vaše první badatelské kroky po Galapágách směřovat na Cerro Colorado – který je domovem desítek druhů ptáků či typické (endemické) ještěrky lávové a kde se nacházejí rozmnožovací stanice pro želvy, zasazené do listnatých lesů podél jižního pobřeží ostrova.

Den 4.
Ostrov San Cristóbal

Na východní straně ostrova se vydáte po stezce vedoucí z pláže vzhůru a před vámi se rozprostřou nádherné výhledy na linii pobřeží. Probádáte Punta Pitt, kde se vám naskytne spousta příležitostí pozorovat fregatky, tři druhy terejů a lachtany odpočívající na pláži. Poté budete mít možnost prozkoumat podmořský svět při šnorchlování a plavání. A po projížďce na rybářské lodi panga kolem severního cípu ostrova se projdete po ničím nerušené pláži korálového písku na Cerro Brujo a kolem vás budou poletovat hejna ptáků. Snad zahlédnete i lachtany a leguány mořské.
 

Den 5.
Isla Española

Ostrov Española je nejstarším ostrovem Galapág a také nejčastěji navštěvovaným. Zároveň je také jedním ze dvou hlavních ukázkových ostrovů v souostroví. Je známý ohromujícím počtem endemických (typických) druhů, které zahrnují například celkovou světovou populaci albatrosů galapážských (typicky od dubna do prosince). Túra po Punta Suárez vám poskytne příležitost vidět lachtany a nespočetné kolonie ptáků. Odpoledne na bílé písečné pláži v zátoce Gardner Bay zahrnuje i krátkou procházku za pěnkavami a extrovertními drozdy. Ochladíte se šnorchlováním se zelenými mořskými želvami, odpočinete si a zdřímnete vedle lachtanů, nebo si vyjedete na kajaku či člunu s proskleným dnem.

Den 6.
Ostrov Santa Cruz

Celý den je věnován velkolepým obřím želvám. Při prohlídce výzkumné stanice Charlese Darwina se seznámíte s výjimečným enviromentálním (ochranářských) programem, v jehož rámci se galapážské želvy udržují v ochranném zajetí, dokud nejsou dost staré na to, aby se mohly bezpečně vrátit zpět do svých přirozených lokalit. Dozvíte se o nebezpečích, která stále ohrožují tento křehký ekosystém, a dostanete tak příležitost pochopit, co ochrana Galapág znamená. Po poklidném obědě na břehu bazénu hotelu Finch Bay Eco Hotel (pro všechny případy si s sebou vezměte plavky) prozkoumáte zamlženou lesnatou vrchovinu a uvidíte želvy v jejich přirozeném prostředí. Budete mít i příležitost projít se proslulými lávovými tunely, a uskutečnit tak „geologický průzkum“ těchto pozoruhodných sopečných kanálů.

Den 7.
Ostrov Santa Cruz / ostrůvek Sombrero Chino

Na rybářské lodi panga se doplavíte na ostrůvek Eden, kde přebývají terejové modronozí, žraloci spanilí a fregatky. Nasaďte si masku, skočte do vody a šnorchlujte s obyvateli moře. Pokud to podmínky dovolí, můžete se plavit na člunu s proskleným dnem a žasnout nad životem pod vámi. Na ostrůvku Sombrero Chino na 400metrové stezce vedoucí na malebnou pláž ve tvaru půlměsíce vyhlížejte leguány, lachtany a kraby světlonohé. Budete-li mít štěstí, můžete si v těchto pokojných vodách zaplavat a zašnorchlovat se žraloky lagunovými a tučňáky galapážskými.

 

Den 8.
Ostrov Bartolomé / ostrov Santiago

Ostrov Bartolomé je geologicky mladý a je to jeden z nejmalebnějších ostrovů Galapág. Vyšplhejte po dřevěném schodišti až na vršek vulkanické homole s fotoaparátem připraveným zachytit ohromující panoramatické výhledy včetně ikonické Pinnacle Rock! Ostrov Bartolomé má svou unikátní faunu, do které patří karety obrovské, tučňáci galapážští a rejnoci. Bílá písečná pláž v zátoce Santiago’s Sullivan Bay je skvělým místem pro odpočinek. Můžete si tu zaplavat i šnorchlovat. Nebo si vyšlápnout na lávová pole, která dokládají vulkanický původ souostroví.
 

Den 9.
Ostrov Genovesa

Genovesa, náš druhý ukázkový ostrov, kterému se přezdívá „ptačí“, leží na sever od rovníku, který dvakrát překročíte. Při poklidném objevování zátoky Darwin Bay se můžete seznámit s mnohými obyvateli ostrova –  s fregatami velkými, tereji červenohými, tzv. Darwinovými pěnkavami, buřňáky a nočními racky galapážskými. Můžete šnorchlovat, plavat nebo prozkoumávat pobřežní útesy na kajaku. Na člunu panga se kolem úžasných útesů doplavíte ke krátkým, ale příkrým schodům Prince Filipa. Po výstupu po zmíněných schodech vás čeká fascinující procházka touto rovinatou krajinou, porostem březulí (druh stromu) a velkými koloniemi terejů, fregatek a možná se setkáte i s iluzorním kalousem pustovkou (sova).

Den 10.
Ostrov Baltra / Quito – vylodění

Vaše životní dobrodružství na palubě La Pinty se završí na ostrově Balstra. Odtud se přesunete na letiště, doletíte do Quita a přestoupíte na váš let domů. Pokud jste si zvolili pokračování do Machu Picchu v Peru, vylodíte se cestou při krátké zastávce v Guayaquil.

 

 

 

 

Prodlužte si svou dovolenou!

Zájezd na Galapágy je možné si prodloužit o:

 • Vydejte se na Machu Picchu – po plavbě

 • Plavba Amazonským pralesem  - před plavbou

Machu Picchu

Objevujte proslavené památky Peru – Machu Picchu a Posvátné údolí. Po plavbě se vydejte na luxusní expedici s průvodcem na 6 nocí/7 dní z Guayaquilu do Limy.

Cena:

dvoulůžkový pokoj : od 115 522 Kč

(Minimálně jsou třeba dvě osoby)

DEN 1.
Pátek: Guayaquil, Ekvádor / Lima, Peru

Po přeletu z Guayaquilu do Limy vás přivítají naši místní zástupci. Seznámí vás s dobrodružným programem následujících dní a zajistí váš přesun do moderního hotelu Costa del Sol Wyndham Lima Airport (nebo podobného) – prakticky umístěného jen kousek od letiště v Limě –, kde si po celodenním cestování pořádně odpočinete.

 

DEN 2.
Sobota: Posvátné údolí / Pisac (S, O, V)

Po časném ranním letu do Cusca a krátké jízdě se ocitnete v unikátním Posvátném údolí a vesnici Pisac. Projdete si místní tržiště a odhodláte se vstoupit mezi archeologické rozvaliny tyčící se nad údolím a řekou Urubamba, abyste si prohlédli neuvěřitelnou kamenickou zručnost Inků. Objevíte starobylé město, které na údolí dohlíží, Chrám slunce a rozsáhlé architektonické terasování. Dojedete do Wayra Ranch v srdci Posvátného údolí, kde na vás čeká oběd a koňská show Peruvian Paso Horse Show, při které můžete obdivovat nejen krásu koní, ale i zručnost a eleganci jezdců a tanečníků. Odpoledne se na dvě noci ubytujete v hotelu  Inkaterra Hacienda Urubamba (nebo podobném) a před večeří můžete poznávat okolí hotelu nebo odpočívat.

DEN 3.
Neděle: Posvátné údolí: Ollantaytambo/Moray/Maras (S, O, V)

Budete pokračovat v průzkumu Posvátného údolí. Během pěší cesty krajinou si společně s průvodcem prohlédnete další tři unikátní místa spojená s životem Inků. Město Ollantaytambo – s originálními konstrukcemi a uspořádané stejně jako kolem roku 1500 – je trvale obydlené již od časů Inků a prezentuje samo sebe jako „žijící“ incké město. Fenomenální rozvaliny města měly jak obřadnou, tak obrannou funkci. Obrovské terasovité kruhové prohlubně v Moray pravděpodobně sloužily jako starobylé zemědělské laboratoře pro aklimatizaci rostlin na rozdílné podmínky, které panovaly mezi spodní a horní terasou. Po obědě formou pikniku se vydáte do Maras, kde můžete nabýt dojmu, že vás při pohledu dolů do údolí na stovky slaných bazénků s bílým dnem klame zrak. Tyto odpařovací bazénky trvale slouží již od předincké doby a pro andské rodiny, které se o ně starají, stále představují zdroj obživy.

DEN 4.
Pondělí: Machu Picchu (S, O, V)

Budete obdivovat jeden z nejžádanějších cílů cestovatelů. V Ollantaytambu nastoupíte na vlak Vistadome a společně s průvodcem absolvujete cestu smyslů svěžími horskými lesy a kolem strmých štítů, které byly kdysi součástí mocného impéria Inků. Až dorazíte do Aguas Calientes, ubytujete se v klidném hotelu Inkaterra Machu Picchu Pueblo (nebo podobném), dáte si lahodný andský oběd a poté si půjdete prohlédnout klenot civilizace Inků – Machu Picchu –, místo zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO a jeden ze sedmi nových divů světa. Město Machu Picchu neboli „Starý vrch“, které představuje pravděpodobně nejkultovnější archeologické naleziště Inků, bylo postaveno v polovině 15. století a během španělské kolonizace zůstalo ukryto, a to až do roku 1911. Poklidný výstup k Inti Punku (Sluneční brána) vás odmění fenomenálními pohledy na Machu Picchu. Poté sestoupíte zpět a můžete prozkoumávat rozvaliny. Jak budete procházet po kolosálních schodištích a obdivovat nedostižnou architekturu chrámů a prohlížet si impozantní terasování, zamyslete se nad tím, kolik úsilí bylo třeba vynaložit k vybudování této incké pevnosti.

DEN 5.
Úterý: Machu Picchu / Cusco (S, O, V)

Jak strávíte ráno, je na vás: můžete odpočívat, spát nebo zažít východ slunce nad Machu Picchu. Později dopoledne vás při strmém výstupu na horu Machu Picchu, která se nad ruinami tyčí do výše 2 450 m n. m., ohromí výhledy na město a okolní hory. Výhledy budou dechberoucí. Po dobrodružném dopoledni se vrátíte do kavárny hotelu Café Inkaterra na oběd a poté se budete během cesty vlakem zpět do Ollantaytamba kochat překrásnou okolní krajinou. V Ollantaytambu se setkáte s naším týmem. Navečer přejedete do Cusca, kde se na dvě noci ubytujete v příjemném hotelu El Mercado Tunqui (nebo podobném), jen pár kroků od Plaza de Armas.

DEN 6.
Středa: Cusco (S, O, V)

Probudíte se v bývalém hlavním městě a centru vlády inckého impéria. Cusco také patří do světového dědictví UNESCO, leží v nadmořské výšce kolem 3 300 metrů a najdete zde úžasná archeologicky významná místa, která vybudovali původní obyvatelé. Během informativní prohlídky s průvodcem si prohlédnete klíčová místa ve městě včetně Koricancha (Chrámu slunce), nádherně tesané a zdobené katedrály, podzemního chrámu Kenko a masivní kamenné pevnosti Sacsayhuamán. Dopoledne završíte procházkou malebnými uličkami do umělecké čtvrti Sab Blas, kde si dopřejete klidný oběd. Odpoledne můžete Cusco prozkoumat na vlastní pěst. Zkuste odhalit další jeho fascinující scenérie a zvuky… Před večeří vás ještě potěší folklorní představení andského tance.

DEN 7
Čtvrtek: Lima / domov (S, O, V)

Ranním letem se přesunete zpět do hlavního města Peru, které bylo založeno v roce 1535. Vychutnáte si skvělý oběd v prestižní čtvrti Miraflores a při prohlídce koloniálního centra Limy s průvodcem se dozvíte něco o důležitých osobnostech, které tvarovaly současné Peru. Na náměstí Main Square, historickém centru města, jež patří na Seznam světového dědictví UNESCO, naleznete Prezidentský palác, Arcibiskupský palác, radnici a další historické budovy. Následuje prohlídka kláštera svatého Františka s jeho koloniálními katakombami ze 17. století, který představuje známý příklad barokní architektury a model pro kostely po celém světě. V muzeu, které se může pochlubit více než 45 000 exponáty reprezentujícími 5 000 let bohaté peruánské historie, se projdete zašlými časy. Den završíte úžasnou tradiční peruánskou večeří a přípitkem koktejlem Pisco Sour. Poté se přesunete na letiště k odletu domů.

Balíček zahrnuje:

 • Veškeré služby, ubytování, stravu a nápoje uvedené v programu zájezdu, včetně všech poplatků za jízdenky a vstupenky.
 • Všechny prohlídky s průvodcem v anglickém jazyce.
 • Mezinárodní letenku (Guayaquil, Ekvádor – Lima, Peru), jak je uvedeno v programu zájezdu.
 • Místní letenku (Lima - Cusco - Lima), jak je uvedeno v programu zájezdu.

Balíček nezahrnuje:

 • Dřívější registraci v hotelech, pozdější opuštění hotelů, služby a stravu, které nejsou uvedeny v programu, nápoje během jídla, extra služby v hotelech a osobní výdaje.
 • Spropitné/drobné odměny pro průvodce, řidiče, personál hotelů.

Minimálně jsou třeba dvě osoby.

Zálohová platba: Při rezervaci se požaduje minimálně 50% nevratná záloha.
Doplatek: Splatný 60 dní před pobytem / začátkem rozšíření.
Storno podmínky: Po doplacení celkové částky podléhá zrušení z libovolného důvodu storno poplatkům. Storno poplatky se liší v závislosti na balíčku. Při zrušení v době 30 dní od zahájení nebo kratší je storno poplatek 100 % (nic se nevrací).

 

Plavba Amazonským pralesem

Seznamte se s Amazonským pralesem během plavby legendárním povodím Amazonky (4 noci/5 dní). Jedná se o  praktický okružní výlet z Quita a je k dispozici jako rozšíření před dobrodružnou výletní plavbou Nepřekonatelný Ekvádor! Koloniální Quito a souostroví Galapágy.

Cena:

dvoulůžkový pokoj: od 58 982 Kč
jednolůžkový pokoj: od 83 268 Kč

Minimálně jsou třeba dvě osoby.

DEN 1.
Sobota: Quito, Ekvádor

Po příjezdu vás na letišti v Quitu přivítá soukromý řidič, který vás převeze do elegantního a moderního hotelu Swissotel (nebo podobného), kde strávíte noc. Po dlouhém letu určitě oceníte jeho pestrou nabídku, která zahrnuje několik restaurací, vnitřní/venkovní bazén nebo hotelové relaxační Spa.

 

 

DEN 2.
Neděle: Quito / povodí Amazonky / řeka Napo (S, V)

Vychutnáte si poklidné ráno v hotelu. Dopoledne vás vyzvedne náš zástupce a dopraví vás na letiště, kde se můžete naobědvat. Krátkým letem do Francisca de Orellana – „Coca“ pro místní – se přesunete do legendárního povodí Amazonky. V přístavu začne vaše říční dobrodružství 90minutovou plavbou na motorovém člunu naplaveninou zanesenou řekou Napo, jedním z mnoha pramenů Amazonky. Budete projíždět svěžím pralesem, který je plný nejrůznějších zvuků. Na palubě lodi Anakonda poplujete dolů po proudu majestátní řeky Napo a z prosluněné paluby budete pozorovat neuvěřitelné rostliny a živočichy tohoto bohatého ekosystému. Po setmění se budete při pěší túře seznamovat se zvuky a s podobou nočního pralesa a zažívat jeho ohromující aktivitu.

DEN 3.
Pondělí: biologický koridor Pañacocha Biological Corridor (S, O, V)

Budete pokračovat dále dolů po proudu do delty řeky Pañayacu a ranní plavba na kánoi proti proudu řeky vás zavede do nádherného biologického koridoru Pañacocha (Lake of the Piranha – Jezero Piranha). Ponořte se do bohatého ekosystému, který podporuje nepředstavitelnou rozmanitost rostlin a živočichů. Pokud se odvážíte, můžete se osvěžit plaváním, nebo se jen pohodlně usadit a pozorovat život a aktivitu kolem. Tyto vody jsou domovem delfínovce amazonského a delfína brazilského, kotula, kapustňáka, kajmana středoamerického a samozřejmě piraň. K obědu si vychutnáte grilování v amazonském stylu a poté vyrazíte na túru džunglí, abyste si svěží rezervaci prohlédli ze země.

DEN 4.
Úterý: Národní park Yasuni (S, O, V)

Navštívíte ohromující národní park Yasuni, který je biosférickou rezervací UNESCO. Park je považován za biologicky nejrozmanitější na světě a je domovem dvou izolovaných domorodých kmenů. Budete procházet mezi obřími vlnovci pětimužnými až k přírodnímu fenoménu Parrot Clay Licks. Když budete opravdu potichu, uvidíte desítky nebo možná stovky zářivě zbarvených papoušků, především papoušků ara a andulek, jak slétají z ochranné klenby stromů, aby z jílu získali životně důležité minerály. V centru Sani Warmi Kichwa Interpretation Center a později v centru Yakukawsay Kichwa Interpretation Center přivádějí místní ženy zpět k životu pozoruhodné zvyky a tradice. Dozvíte se, jak vypadal každodenní život těch, kdo obývali tuto bájnou džungli, a objevíte unikátní a nezapomenutelnou kulturu. Den završíte večerní vycházkou po nedalekých stezkách.

DEN 5.
Středa: Quito (S)

Po neuvěřitelné výpravě do bohaté biodiversity řeky Napo a amazonské džungle odletíte zpět do Quita a na chvilku se zastavíte v jeho historickém středu. Potkáte své spolucestující, kteří se k vám připojí na 8denní poznávání Ekvádoru včetně souostroví Galapág.

 

Balíček zahrnuje:

 • Veškeré služby zájezdu, transfery, ubytování, jídlo a nápoje (vodu, čaj a kávu), poplatky, jízdenky a vstupenky.
 • Všechny prohlídky s průvodcem v anglickém jazyce.
 • Místní let (Quito - Coca - Quito).

Balíček nezahrnuje:

 • Jídla, která nejsou uvedena v programu, extra služby hotelů a osobní výdaje.
 • Spropitné/drobné odměny pro průvodce, řidiče, personál hotelů.
 • Alkoholické a nealkoholické nápoje.

Zálohová platba: Při rezervaci se požaduje minimálně 50% nevratná záloha.
Doplatek: Splatný 60 dní před pobytem / začátkem rozšíření.
Storno podmínky: Po doplacení celkové částky podléhá zrušení z libovolného důvodu storno poplatkům. Storno poplatky se liší v závislosti na balíčku. Při zrušení v době 30 dní od zahájení nebo kratší je storno poplatek 100 % (nic se nevrací).

K cestě je nutný pas. Itinerář cesty je ilustrativní a může dojít k odchylkám čí změnám v pořadí dnů tak, aby si účastníci odvezli maximální zážitky.

Fotografie: