Aljaška - Plavba po Východních zátokách a ledovec Dawes

Destinace: 
Aljaška
Popis: 

Pořadatel: Un-Cruise Adventures

Loď : Wilderness Explorer
Počet nocí: 7

Trasa : z Juneau do Ketchikan

 

V ceně zájezdu je zahrnuto:

·         anglicky mluvící průvodce po celou dobu plavby

·         ALL INCLUSIVE - plná penze 5* hotelového typu po celou dobu plavby včetně nealkoholických nápojů a prémiových značek vína, piva a lihovin

·         transfery včetně dopravy zavazadel z letiště na loď a zpět na letiště  při nalodění a vylodění

·         přístavní taxy/poplatky

·         vstupy do národních parků/rezervací

·         veškeré nabízené aktivity a výlety uvedené v programu zájezdu v rámci plavby (pěší výlety do panenské přírody, šnorchlování, výlety do přírody na kajacích) včetně potřebného vybavení a průvodce wellness program: vířivka, fitness vybavení, podložky pro cvičení jógy

 

Termíny: 
Červen:       03.06.2017 - 7 nocí 
Červenec:    01.07.2017 - 7 nocí  /  29.07.2017 - 7 nocí
Srpen:         26.08.2017 - 7 nocí
Září:            23.09.2017 - 7 nocí
 
Cena od 74.575,- Kč. Aktuální ceny a dostupnost kajut na vyžádání. 
 
 
Cena neobsahuje: 

·         leteckou dopravu do místa vyplutí

·         spropitné na lodi

·         cestovní pojištění

Program: 

Den 1 : Juneau, Aljaška – nalodění

Vítejte na palubě! Seznámíte se s posádkou, zabydlíte se a budete relaxovat společně s vašimi spolucestovateli. Za pár minut již budete proplouvat malebnými průlivy příbřežní cesty Endicott Arm

 

 

 

Den  2 :  Endicott Arm / Fords Terror

Zasněžené hory a zářící kry vám vyrazí dech v tváří tvář ledovci Dawes. Při proplutí Endicott Arm budete mít šanci sledovat tuleně obecného lenošícího na plujících krách podél vaší plavby. Panorama pobřežních hor jsou poseta mnoha vodopády, které umocňují váš zážitek z plavby.

 

 

 

Den 3 :  Stephens Passage

Užijte si tento den! Zatímco kapitán bude s lodí proplouvat fjordy, vy budete mít možnost pozorovat velryby keporkaky a kosatky, které jsou v těchto vodách velmi často k vidění. Dalším bodem programu může být procházka nádhernou a svěží přírodou, ve které uvidíte všechny odstíny zelené barvy a také mnoho úchvatných vodopádů, nebo se můžete plavit na kajaku či paddle boardu a pozorovat přímo z vody přírodní krásy a divoká zvířata, zejména medvědy, volavky, norky a tuleně.

 

 

 

Den 4 : Záliv Thomas Bay/ Wrangell Narrows

Nad zálivem Thomas Bay se tyčí pohoří Coast Mountain Range a chrání ledovcovou krajinu této odlehlé divočiny. Je to kouzelné místo. Pod vedením svého expedičního týmu můžete otestovat své „pádlovací“ schopnosti, nebo si radši zvolit odpočinek, relaxaci a horké kakao během prohlídky fjordu na lehkém člunu. Poté odhalíte nekonečně bohatý mořský život na procházce po pobřeží při odlivu, nebo se vydáte na túru po ostrově a poznáte prales, který pokrývá jihovýchodní Aljašku.

 

 

Den 5 : Wrangell

Wrangell patří mezi nejstarší města Aljašky a je jediné město, kterému vládnou čtyři národy. Dříve, než se vydáte na prohlídku města, navštíví naši loď místní ostrované, aby nás seznámili s kulturou místních národů Tlingit a Haida. Poté si prohlédnete v dávných dobách vytesané totemy v Kiksetti Totem Park a také historicky významné místo Chief Shakes Tribal House.

 

 

Den 6 : Behm Canal

Behm Canal je město uprostřed divoké přírody obklopené parkem Tongass National Forest. Opět budete mít možnost spatřit kosatky i jiné druhy velryb, medvědy, norky, orly a ostatní divoká zvířata. Další možností jak strávit tento den bude pěší výlet podél pobřeží nebo výlet na poloostrov Cleveland Peninsula či pádlování kanálem na kajaku.

 

 

Den 7 : Misty Fjords National Monument

Toto místo se nazývá  „Yosemitský park severu“ a najdeme zde téměř veškeré ekosystému Aljašky: ledovcové údolí s mořskou vodou, 3.000 útesů, které jsou rájem pro mořské ptactvo, hnědé i černé medvědy, horské kozy a jeleny. Opět budete mít možnost se projet na kajaku a prozkoumat tento zapomenutý kout světa. Protože budete poslední večer na lodi, připojí se k vám kapitán, abyste společně  povečeřeli a společně zavzpomínali na nevšední zážitky z této plavby.

 

 

Den 8 : Ketchikan, Alaska – vylodění

Před vyloděním si ještě ráno užijeme společnou rozlučkovou snídani. Poté transfer na letiště  Ketchikan.

 

 

Fotografie: