Aljaška - Ledovce Muir- objevování divoké přírody

Destinace: 
Aljaška
Popis: 

Pořadatel: Un-Cruise Adventures

Loď :                Safari Explorer
Počet nocí:       7
Trasa :              z Juneau do Juneau

 

Nejzajímavější místa expedice:

  • Národní park Glacier Bay (Ledovcový záliv) – místo Světového dědictví UNESCO
  • Prohlédnete si ledovce – Grand Pacific, Margerie a Dawes
  • Vaším dnem v Glacier Bay Vás provede strážce parku
  • Pozorování velryb v Icy Strait
  • Túra divokou přírodou do ústředí Národního parku GlacierBay v Bartlett Cove
  • Nepřekonatelné pozorování ptáků a divoké přírody
  • Objevování Port Houghton a úžiny Chatham Strait na kajaku, prkně s pádly nebo na lehkém člunu.
  • Procházky po břehu a túry v Port Houghton a Thomas Bay
Termíny: 
Květen:       26.05.2017 - 7 nocí
Červen:       02.06.2017 - 7 nocí  /  09.06.2017 - 7 nocí  /  16.06.2017 - 7 nocí  /  23.06.2017 - 7 nocí  /  30.06.2017 - 7 nocí
Červenec:    07.07.2017 - 7 nocí  /  14.07.2017 - 7 nocí  /  21.07.2017 - 7 nocí  /  28.07.2017 - 7 nocí
Srpen:         04.08.2017 - 7 nocí  /  /11.08.2017 - 7 nocí  /  18.08.2017 - 7 nocí  /  25.08.2017 - 7 nocí
Září:            01.09.2017 - 7 nocí
 
Cena od 177.615,- Kč. Aktuální ceny a dostupnost kajut na vyžádání. 

 

Ve Vaší ceně je zahrnuto: 

·         anglicky mluvící průvodce po celou dobu plavby

·         ALL INCLUSIVE - plná penze 5* hotelového typu po celou dobu plavby včetně nealkoholických nápojů a prémiových značek vína, piva a lihovin

·         transfery včetně dopravy zavazadel z letiště na loď a zpět na letiště  při nalodění a vylodění

·         přístavní taxy/poplatky

·         vstupy do národních parků/rezervací

·         veškeré nabízené aktivity a výlety uvedené v programu zájezdu v rámci plavby (pěší výlety do panenské přírody, šnorchlování, výlety do přírody na kajacích) včetně potřebného vybavení a průvodce wellness program: vířivka, fitness vybavení, podložky pro cvičení jógy 

Cena neobsahuje: 

·         leteckou dopravu do místa vyplutí

·         spropitné na lodi

·         cestovní pojištění

Program: 

Den 1  Juneau, Aljaška – Vylodění

Společně s Vašimi novými spolucestujícími Vás na palubě přivítá kapitán a posádka a vyrazíte směrem k úžině Icy Strait!

 

 

 

Den 2  Úžina Icy Strait

Bude se jednat velmi akční den! Ve vodách, které patří k nejbohatším na velryby na Aljašce, se můžete připojit ke kapitánovi na kapitánském můstku nebo zůstat s kolegy z týmu na palubě a společně pátrat po příznačné písni keporaka. Tyto vody bohaté na potravu jsou dále domovem sviňuch, lachtanů hřivnatých a dalších divokých tvorů. V pozdější části dne budete prozkoumávat pobřeží z kajaku nebo malého člunu a můžete zahlédnout medvěda, jak se líně rozhlíží po něčem k snědku. Vnímejte samotu večera při koupeli v horké vaně na vrchní palubě nebo pozorováním pokojného okolí z přídi.

 

Den 3  Národní park Glacier Bay

Bude to den, jaký by si užil John Muir, majestátní záliv Glacier Bay bude ale jen Váš, abyste si ho náležitě vychutnali. Při túře s průvodcem na  Bartlett Cove budete objevovat glaciologickou historii parku, který byl v pleistocénu kompletně zaledněn.  Na palubu se k Vám přidá strážce parku, který Vám pomůže zahlédnout kolonie alkounů, papuchalek a kormoránů na ostrově South Marble Island a jak poplujete hlouběji do parku, bude Vám dále poodhalovat historii a významnost parku. Odhalte Muirův odkaz glaciologii v té nejlepší „třídě“ –  na přílivových březích Grand Pacifiku a ledovcích Margerie Glaciers. Teple se oblékněte, aby se k Vám nedostala zima, až si budete zblízka prohlížet jejich tyčící se modrá ledovcová čela.  

 

Den 4  Úžina Chatham Strait / ostrov Kuiu

Možností, z nichž lze vybírat, je spousta a tento den bude tedy celý ve znamení volby kapitána. Úzká a hluboká úžina Chatham Strait odděluje ostrovy Baranof na západě a ostrov Kuiu na východě a táhne se 150 mil lesem Tongass National Forest a je plná tajemných skrytých zátok.  Je plná života pod vodou i nad ní – vydejte se odhalit klenoty této nedotčené divoké přírody a zaznamenejte si vše, co objevíte ať již na kajaku, prknu s pádly nebo na lehkém člunu. Ve společenské místnosti si vychutnejte večerní skleničku se svými spolucestovateli a sdílejte příběhy té spousty objevů. které jste učinili.

 

Den 5  Frederic Sound

Je to kouzelné místo. Pod vedením svého expedičního týmu můžete otestovat své „pádlovací“ schopnosti nebo si radši zvolit odpočinek, relaxaci a horké kakao během prohlídky fjordu na lehkém člunu. Odhalte nekonečně bohatý mořský život na procházce po pobřeží při odlivu, nebo se vydejte na túru po ostrově a poznejte prales, který pokrývá jihovýchodní Aljašku.

 

 

Den 6  Port Houghton

Port Houghton je synonymem pro nejdivočejší aljašskou divočinu. Pociťte nezměrnost odlehlosti této zátoky tak, jak ji při svém objevování pocítil v druhé polovině 19 století Muir.  Klid. Hory v mlžném oparu. Je nepravděpodobné, že potkáte lidskou duši, ale je jisté, že Vám zkříží cestu volavka velká, orel bělohlavý, tuleň obecný nebo medvěd baribal. Vypravíte se na túru podél řeky s bujnou vegetací a při odlivu můžete prozkoumávat přílivová jezírka. S pomocí vlastního vnitřního kompasu nebo průvodce se můžete na kajaku nebo prkně s pádly plavit podél do výše tyčících se fjordů nebo prozkoumávat divokou přírodu zátoky. Odlehlejší už to být nemůže!

 

Den 7  Endicott Arm / Fords Terror

Zasněžené hory, zářivá modř a bílé burácení oddělujících se ker Vám u čela ledovce Dawes Glacier vezmou dech. Na lehkém člunu proplujete mezi krami a naskytne se Vám pohled, který již znovu nezažijete. Jak budete proplouvat skrz Endicott Arm, je pravděpodobné, že spatříte tuleně odpočívající na menších krách. Když Vám to příliv dovolí, proplujete úzkým fjordem Fords Terror. Během večeře si s kapitánem připijete na rozloučenou a poté Vám expediční tým nabídne zábavnou rekapitulaci dobrodružství celého týdne.

 

Den 8  Juneau – vylodění

Po výborné snídani si vzájemně se svými spolucestovateli popřejete šťastnou cestu. Následuje přesun na letiště v Juneau nebo pobyt v hotelu či cesta po pevnině, které jste si u společnosti Un-Cruise objednali.

 

 

 

 

Fotografie: